Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Feng shui ogrodu

Wyniki użytkownika grazyna1960!
zdobyła 8 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Jaki kształt działki jest najlepszy?

Twoja odpowiedź:

kwadrat

Prawidłowa odpowiedź to: „prostokąt, którego przód jest węższy niż boki”. Aby być w zgodzie z feng shui, należy wybierać działki, których przód (front) jest węższy niż boki. Zasada ta dotyczy również budynków. Działki szersze niż węższe powodują kłopoty z oddychaniem i wprowadzają atmosferę nerwowości. Mimo iż najlepszy kształt działki to prostokąt lub kwadrat, to z większością innych kształtów działek też możemy sobie poradzić, odpowiednio aranżując ogród.

dowiedz się więcej
Pytanie 2

Idealne miejsce na budynek na działce to:

Twoja odpowiedź:

centrum działki bliżej jej tyłu

Prawidłowa odpowiedź to: „centrum działki bliżej jej frontu”. Idealnie osadzony na działce budynek powinien mieścić się w osi działki i prawie w jej centrum, jednak bliżej frontu działki. Taka lokalizacja pozwala na zgromadzenie największej ilości qi napływającej w kierunku działki i dalej w stronę budynku, zapewniając przez to domownikom stabilizację i powodzenie we wszystkich dziedzinach życia.

 

Feng shui w Twoim domu i ogrodzie. Kompleksowy kurs feng shui: omówienie technik i symboli, szkoły feng shui, chińskie znaki zodiaku. LINK SPONOROWANY

dowiedz się więcej
Pytanie 3

Gdzie w ogrodzie powinny być posadzone wysokie drzewa?

Twoja odpowiedź:

po stronie Czerwonego Feniksa

Prawidłowa odpowiedź to: „po stronie Czarnego Żółwia”. Wysokie drzewa sadzimy po stronie Czarnego Żółwia, który znajduje się za domem i stanowi jego oparcie. Ta prawidłowość wzięła się z faktu, że w Chinach najlepszym ukierunkowaniem dla domu było południe, a więc tył domu był skierowany na północ. Wysokie drzewa miały chronić dom przed zimnym północnym wiatrem. Drzewa i inne rośliny wpływają bardzo korzystnie na otoczenie, gdyż wytwarzają bardzo dużo pozytywnej energii qi. Przy czym wiecznie zielone drzewa są postrzegane lepiej od tych, które zrzucają liście. Liście są symbolem dobrobytu, a ogołocone z liści drzewa mogą wytwarzać negatywną energię sha lub wysyłać w stronę domu strzały sha.

dowiedz się więcej
Pytanie 4

Jaki wpływ na ogród mają chore i uschłe rośliny?

Twoja odpowiedź:

emitują energię qi

Prawidłowa odpowiedź to: „emitują energię sha”. Nie ma znaczenia czy w domu, czy w ogrodzie - zawsze powinniśmy unikać uschłych i chorych oraz zasuszonych roślin. Takie rośliny symbolizują śmierć i wytwarzają szkodliwą energię sha. Nasza reakcja na sygnały, które daje nam ogród, powinna być natychmiastowa. Chore rośliny leczymy, a martwe usuwamy. Warto pamiętać, że nieleczone rośliny są pożywką dla pasożytów, w tym grzybów, które w łatwy sposób mogą zarażać kolejne.

dowiedz się więcej
Pytanie 5

W jakim miejscu powinna przepływać woda w ogrodzie?

Twoja odpowiedź:

za domem

Prawidłowa odpowiedź to: „przed domem”. Ogólna zasada mówi, że woda na terenie posiadłości powinna zawsze przebiegać przed domem. Jest ona symbolem dobrobytu i napływającego w kierunku domu bogactwa. Powinna być zawsze czysta i w ruchu. Stojąca i cuchnąca wytwarza negatywną energię sha. Dobrze jest, jeśli jeszcze napływająca w kierunku domu woda po minięciu budynku znika w ziemi, kumulując się w niej i promieniując na całą okolicę.

dowiedz się więcej
Pytanie 6

Jak wzmocnić w ogrodzie element Drewna?

Twoja odpowiedź:

fontanną

Prawidłowa odpowiedź to: „drewnianymi meblami”. Drewniane meble ogrodowe, np. w kolorze zielonym, to znakomite wzmocnienie elementu Drewna w ogrodzie. Energia Drewna mieści w sobie wszystko, co rośnie (w tym dzieci). Jest zawsze reprezentowana przez kolumnowy kształt drzew, wszelkie drewniane konstrukcje w ogrodzie, w tym również ratanowe, wiklinowe i bambusowe elementy lub meble. Do elementu Drewna należy też kolor zielony, wszelkie kolumny, słupy czy filary. Rzadko spotyka się w ogrodzie typowe wolno stojące drzewa. Zwykle zestawiamy element Drewna z innymi elementami. Często drewniane pergole są podstawą dla np. powojników (Woda), a ceglane słupki (Ziemia) są podstawą dla drewnianego płotu (Drewno).

 

Żywioły w feng shui. Kompleksowy kurs feng shui: omówienie technik, szkoły feng shui, chińska astrologia. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 7

Jak wzmocnić w ogrodzie element Ognia?

Twoja odpowiedź:

grillem

Prostą metodą wzmocnienia w ogrodzie elementu Ognia jest użycie prawdziwego (nie elektrycznego) grilla. Ponadto dobrze spisują się: oświetlenie zewnętrzne, świece i kadzidła oraz pochodnie ogrodowe, a także zwierzęta, wszystko, co jest czerwone oraz w kształcie trójkąta lub piramidy. Ogień jest jasny gorący i ostry, jednak ogród z nadmiarem żywiołu Ognia jest pełen niepokoju. Jego energia jest przytłaczająca, kolor zbyt intensywny. W takim ogrodzie na pewno nie da się wypocząć. Feng shui zaleca, aby elementu Ognia używać w ogrodzie z umiarem.

Pytanie 8

Jak wzmocnić w ogrodzie element Ziemi?

Twoja odpowiedź:

kamieniami

Element Ziemi możemy wzmocnić polnymi kamieniami. To najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Możemy użyć jednego dużego głazu, możemy też usypać kopiec z otoczaków albo ułożyć z nich wzór lub ścieżkę. Element Ziemi możemy wzmacniać również, używając przedmiotów glinianych, terakotowych, porcelanowych albo ceramicznych. Mogą to być: ceglany płotek lub marmurowa ławeczka, wszystkie rośliny, które mają żółte, brązowe lub pomarańczowe liście albo kwiaty. Do elementu Ziemi należy też piasek i żwir, kryształy oraz kształt kwadratu. Drewniany, brązowy płot, wykonany z kwadratowych elementów umieszczonych między ceglanymi słupami będzie płotem zgodnym z elementem Ziemi.

Pytanie 9

Jak powinien być usytuowany garaż na działce?

Twoja odpowiedź:

powinien być wolnostojący

Garaż powinien być wolnostojącym budynkiem. Ludzie i samochody nie powinny mieszkać w tym samym budynku. W czasie kiedy rodziło się feng shui, nie istniało pojęcie garażu. Problem więc nie występował. Garaż jest nowym zjawiskiem, ale panuje przeświadczenie, że gromadzi się w nim energia sha. Pokoje umiejscowione nad garażem przejmują tę energie i są szkodliwe dla mieszkających w nich ludzi.

dowiedz się więcej
Pytanie 10

W jakiej części ogrodu w okresie 8. trwającym od 2004 do 2023 roku powinien być umieszczony akcent wodny?

Twoja odpowiedź:

na południowym zachodzie

W okresie 8. akcent wodny powinien być umieszczony na południowym zachodzie. Woda gromadzi qi, co korzystnie wpływa na mieszkańców danego miejsca. Kiedy wiemy, z jakiego kierunku napływa dobroczynna energia, przy pomocy wody możemy ją gromadzić i kierować w stronę domu. Jeśli nasz akcent wodny jest miniaturką źródełka czy strumyku i umiejscowimy go tak, aby woda z południowego zachodu napływała w stronę domu, wtedy symbolicznie kierujemy dobroczynną qi w jego stronę.

dowiedz się więcej
Pytanie 11

Jakie cechy ma ogród chiński (japoński)?

Twoja odpowiedź:

musi mieć miejsce z wodą

Prawidłowa odpowiedź to: „jest pełen symboli”. Wschodnie spojrzenie na świat różni się od zachodniego, ponieważ skoncentrowane jest na symbolice. Ogrody wschodnie pełne są miejsc, które mają odrębne klimaty i symboliczne znaczenia. W takich ogrodach rośnie niewiele roślin, często są one pojedynczo eksponowane i nie zmienia się ich kształtu. Brzoskwinia jest np. symbolem wiosny i niemoralności, a bambus symbolizuje człowieka niezłomnego i szlachetnego, który nie łamie się z byle powodu, a jedynie nagina. Dąb jest symbolem mężczyzny, a brzoza kobiety. Kwiaty występują sporadycznie, a pojedyncze okazy są tak wyeksponowane, aby każdy z nich zmuszał do refleksji.

 

Ogród japoński, angielski czy według własnego pomysłu? Praktyczny kurs projektowania ogrodów: nauka projektowania, porady, ciekawe rozwiązania. LINK SPONSOROWANY

dowiedz się więcej
Pytanie 12

Jak wygląda ogród Zen?

Twoja odpowiedź:

nie ma w nim roślin

Ogród Zen jest pozbawiony roślin. Reprezentuje religijną ścieżkę Tao Chiao, której celem jest nieśmiertelność. Dla osiągnięcia tego stanu świat zewnętrzny musi zostać odsunięty. Rośliny do tej filozofii nie pasują, gdyż niestety są śmiertelne. W ogrodzie Zen wszystko ze sobą harmonizuje i łączy się. Rośliny nie odgrywają tu żadnej roli, a ogród jest ostatecznym wyrazem shan shui (góra i woda), czyli określenia krajobrazu skoncentrowanego na skałach i żwirze.

dowiedz się więcej
Pytanie 13

Jakie Mityczne Zwierzę znajduje się na wejściu do domu?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Prawidłowa odpowiedź to: „Czerwony Feniks”. Wejście do domu to miejsce dla Czerwonego Feniksa. Feniks to ptak, który potrafi odrodzić się z popiołów. Jego kolorem jest czerwień, a ulubionym kierunkiem geograficznym południe. Feniks powinien mieć miejsce na rozpostarcie skrzydeł, dlatego też przestrzeń przed wejściem nie powinna być zasłonięta wysoką roślinnością. Jasne przestronne wejście wita nas przyjaźnie i nastraja optymistycznie. Gdyby było ciemne, zacienione i ciasne, mogłoby nas przygnębiać.

dowiedz się więcej
Pytanie 14

Jak powinna być urządzona w ogrodzie strefa Pomocnych ludzi?

Twoja odpowiedź:

powinien tu być karmnik i poidełko

Strefa Pomocnych ludzi znajduje się na północnym zachodzie i związana jest z elementem Metalu. W ogrodzie jest to najlepsze miejsce na karmnik lub poidełko. „Pomocni ludzie” w świecie przyrody to ptaki, czyli nasi sprzymierzeńcy – to one ograniczają liczbę szkodników ogrodowych. W tym miejscu można także stworzyć ptakom warunki do gniazdowania. Oprócz ptaków warto przyciągnąć motyle. Skutecznie to zrobi roślina o nazwie budleja Dawida. Pomocni ludzie to również miejsce dla ludzi, które dodatkowo można zaakcentować np. rzeźbą albo krzesłem metalowym, które zaprasza do odpoczynku pośród ptaków i motyli.

Pytanie 15

Jak zaakcentować w ogrodzie strefę Kreacji (Dzieci)?

Twoja odpowiedź:

tu powinien być plac zabaw

Strefa Kreacji (Dzieci) mieści się na zachodzie i jest związana zarówno z naszymi twórczymi talentami, planami na przyszłość, jak i z dziećmi, które są bardzo kreatywne. Oczywiście jest to najlepsze miejsce np. na plac zabaw. Zachodzące słońce jest bardzo przyjemne. Taki błogi, wieczorny klimat dobrze służy każdemu, a szczególnie dzieciom, które nie powinny przebywać ani w pełnym słońcu, ani w kompletnym cieniu.

dowiedz się więcej
Pytanie 16

Rośliny o jakim kształcie należą do elementu Metalu?

Twoja odpowiedź:

rośliny o kształcie kolumnowym

Prawidłowa odpowiedź to: „rośliny o kształcie kulistym”. Do elementu Metalu należą rośliny o kształcie kulistym. W ten sposób można ukształtować niektóre iglaki czy bukszpan. Wiele krzewów rosnąc swobodnie, naturalnie też osiąga kształt kuli. Do elementu Metalu należą również rośliny kwitnące na biało. Rośliny z grupy „metalowych” najlepiej komponują się z roślinami z elementu Wody, czyli płożącymi, falującymi i w kolorze niebieskim.

dowiedz się więcej
Pytanie 17

Symbolem jakiego elementu jest szpiczasty, spadzisty dach?

Twoja odpowiedź:

elementu Drewna

Prawidłowa odpowiedź to: „elementu Ognia”. Dach szpiczasty i spadzisty jako dominujący ma element Ognia. Z tego powodu decyzje o czerwonej dachówce na takim dachu trzeba przemyśleć, aby nie przesadzić z elementem Ognia. Element Ognia jest inspirujący i pobudzający, ale w nadmiarze może bardzo szkodzić. Takie dachy spotykamy często w górach. Dominującym elementem w górach jest element Ziemi, a ta wyczerpuje element Ognia dachu. Tym sposobem mamy cykl tworzący, czyli harmonię między elementami.

dowiedz się więcej
Pytanie 18

Jaka część ogrodu jest najbardziej jin?

Twoja odpowiedź:

położona na południu

Prawidłowa odpowiedź to: „położona na północy”. Na północy jest najmniej słońca. Ta część ogrodu jest najbardziej jin. Słońce emituje jang, a ten fakt ma znaczący wpływ na to, jakie rośliny będą tu rosły oraz czy będą zdrowe i dorodne. Klimat tego miejsca jest bardziej suchy. Słońce przyciąga ludzi i zwierzęta. Na północy jest przewaga cienia i to determinuje zarówno klimat tej części ogrodu (bardziej wilgotny), jak i rośliny, które tam będą lubiły żyć. Zwykle są to mchy, paprocie i rośliny, które nie mają kwiatów.

dowiedz się więcej
Pytanie 19

Co to jest tajemniczy ogród feng shui?

Twoja odpowiedź:

miejsce, gdzie prowadzimy rozsady roślin

Prawidłowa odpowiedź to: „miejsce w ogrodzie wyraźnie ukryte”. Tajemniczy ogród to takie (nawet malutkie) miejsce w ogrodzie, wyraźnie ukryte, w którym nikt nam nie przeszkadza w odpoczynku. Może być otoczone murkiem, żywopłotem lub jakkolwiek inaczej, tak aby nie miał tam dostępu wiatr ani nikt niepowołany. W zacisznym miejscu można uprawiać bardziej wymagające rośliny, można też zaaranżować zielnik i dodatkowo wzmocnić doznania, jakie daje tajemniczy ogród, o te zapachowe.

dowiedz się więcej
Pytanie 20

Które z roślin należą do grupy pięciu kwiatów feng shui?

Twoja odpowiedź:

peonia, chryzantema, biała magnolia, orchidea, lotos

Grupa pięciu kwiatów feng shui – peonia, chryzantema, biała magnolia, orchidea i lotos – symbolizuje pomyślność i dobrodziejstwo. Najważniejsze są peonie przynoszące właścicielowi bogactwo i honor. Kiedy kwitną, zapowiadają wielką fortunę. Pochodzące z Chin chryzantemy symbolizują szczęście, śmiech, przyjemne życie, a ponadto świadczą o sile charakteru i szlachetności. Białe magnolie i orchidee uosabiają kobiecość, czystość i prawdę, gdyż tylko szlachetna kobieta mogła się nimi otaczać. Kwiaty lotosu są uznawane za święte i symbolizują czystość. W ogrodzie oznaczają one czystość, spokój i rozwój duchowy, a także inspirują kreatywność.

kobiety z podobnym wynikiem:

Avatar_1_missing_small iwonaz52 Avatar_1_missing_small Aihara

mężczyźni z podobnym wynikiem:

Avatar_0_missing_small karol666

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...