Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Symbole feng shui

Wyniki użytkownika Iwonatek!
zdobyła 11 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Co nazywamy siatką ba gua?

Twoja odpowiedź:

podział przestrzeni na 8 obszarów

Prawidłowa odpowiedź to: „tybetański system Trzech Bram”. Siatka ba gua składa się z dziewięciu jednakowych prostokątnych lub kwadratowych pól, z których każde zajmuje 1/9 całości powierzchni. Pole środkowe to centrum zawierające wszystko i nic określane mianem tai chi. Pozostałe pola symbolizują osiem obszarów życia człowieka i są to: Wiedza, Kariera, Pomocni ludzie, Bogactwo, Sława, Małżeństwo oraz Rodzina i Dzieci.

 

Feng shui a pomyślność życiowa? Praktyczny kurs feng shui: określanie miejsc pomyślnych, świadome kierowanie energią qi, feng shui w biznesie. LINK SPONSOROWANY

dowiedz się więcej
Pytanie 2

Jakie remedium zastosujemy dla wzmocnienia obszaru strefy Małżeństwa?

Twoja odpowiedź:

jasne światło

Prawidłowa odpowiedź to: „para kaczek”. Strefę Małżeństwa wzmocnimy parą kaczek (mandarynek). Strefa ta jest jak matka Ziemia (element Ziemia, trygram Kun) i zawiera najbardziej charakterystyczne cechy kobiece. Jest to energia odżywcza i chłonna. Przyjmuje wszystko bez reszty. Miejsce to odzwierciedla nasze wzajemne stosunki lub układy, tak partnerskie, jak i małżeńskie czy przyjacielskie.

dowiedz się więcej
Pytanie 3

Jakie remedium stosujemy dla wzmocnienia strefy Kariery?

Twoja odpowiedź:

symbol jin-jang

Prawidłowa odpowiedź to: „akwarium”. Strefa Kariery związana jest z żywiołem Wody i trygramem Kan. Zawiera w sobie bardzo dużo siły - jest tak silna, jak silny potrafi być ocean. Wzmacniamy ją żywiołem Wody lub Metalu. Akwarium zawiera zarówno element Wody, jak i element Metalu (a często jeszcze i pozostałe elementy). Obok akwarium możemy zastosować źródełko, wazę z wodą, wzór fal na ścianie lub podłodze, szklany wazon z wodą, a także lustro, zdjęcie lub obraz z wodospadem czy strumieniem.

dowiedz się więcej
Pytanie 4

Jaką strefę reprezentuje trygram Xun?

Twoja odpowiedź:

Bogactwo

Silny jak wiatr trygram Xun to energia żywiołu Drewno. Jest on symbolem strefy Bogactwa. Energia tej strefy wywiera na nas ogromny wpływ, gdyż uruchamia przepływ energii. Strefa ta jest odzwierciedleniem naszego samopoczucia, stanu posiadania i naszej sytuacji finansowej. Tu mieszkają też nasze duchy opiekuńcze niosące szczęście i błogosławieństwo oraz szczęśliwe przypadki i zbiegi okoliczności.

dowiedz się więcej
Pytanie 5

Jaka roślina jest symbolem bogactwa i dobrobytu?

Twoja odpowiedź:

bonsai

Prawidłowa odpowiedź to: „grubosz”. Grubosz, czyli drzewko szczęścia, jest symbolem bogactwa i dobrobytu, gdyż jego mięsiste prawie okrągłe liście przypominają monety. Wymaga on bardzo dobrej pielęgnacji, aby zakwitł po około 10 latach. Jeśli uda się nam doprowadzić grubosza do kwitnienia, to ma on wtedy dawać nieograniczone błogosławieństwo. Grubosz kojarzony jest z trwałością i stałością. Przypisany jest do elementu Metalu.

 

Feng shui - droga do bogactwa? Kompleksowy kurs feng shui: omówienie technik i symboli, szkoły feng shui, chińskie znaki zodiaku. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 6

Jaką funkcję w feng shui spełnia parawan?

Twoja odpowiedź:

dzieli przestrzeń

Główną funkcją parawanu jest dzielenie przestrzeni, a przez to ukierunkowywanie przepływu energii qi. Dzięki parawanom można oddzielić w pomieszczeniu miejsce odpoczynku od miejsca pracy. Można osłonić od strony drzwi miejsce do spania i stworzyć intymność. Parawanem można też osłaniać na noc odbiorniki emitujące fale elektromagnetyczne.

dowiedz się więcej
Pytanie 7

Jakiego lustra ba gua używamy, aby rozproszyć energię?

Twoja odpowiedź:

kwadratowego

Prawidłowa odpowiedź to: „wypukłego”. Lustra ba gua to szczególne lustra, które spełniają rolę pełnych mocy symboli ochrony. Feng shui posługuje się trzema rodzajami takich luster: wypukłymi, wklęsłymi i płaskimi. Lustra wypukłe zmniejszają i rozpraszają szkodliwe wpływy murów, kantów dachów czy słupów. Za pomocą luster wklęsłych można energię przyciągnąć do danego miejsca i przez to zwiększyć jego pomyślność. Z kolei lustra płaskie mają za zadanie odbić niepomyślną energię.

dowiedz się więcej
Pytanie 8

W jakiej strefie ba gua sprawdzi się czerwony kolor?

Twoja odpowiedź:

Sławy

Kolor czerwony sprawdzi się w strefie Sławy. Sława współgra z żywiołem Ognia. Działa pobudzająco, wprowadza dynamikę i przynosi wolę działania. Podobnie jak kolor czarny należy go stosować z umiarem i tylko do akcentów.

dowiedz się więcej
Pytanie 9

W jakiej strefie ba gua sprawdzi się kolor czarny?

Twoja odpowiedź:

Wiedzy

Prawidłowa odpowiedź to: „Kariery”. Czarny to symbol zniszczenia i śmierci. Jest symbolem królestwa zmarłych, nocy, ale także honoru i godności. Dlaczego takie skojarzenia? Otóż czarny kolor współgra z elementem Wody, a ta jest ostatnim elementem w cyklu 5 elementów. Jest przypisany do strefy Kariery, a w feng shui strefa ta jest symbolem drogi życiowej, pracy w sensie zawodowym, ale również wszelkich zabiegów człowieka pozwalających mu poruszać się po jego własnej prywatnej drodze życiowej. Czarnego koloru należy używać z umiarem, gdyż duże czarne powierzchnie działają przygnębiająco. Na szczęście w strefie Kariery oprócz czarnego możemy zastosować także kolor niebieski.

Pytanie 10

Co nazywamy magicznym kwadratem?

Twoja odpowiedź:

rozmieszczenie trygramów w lo shu

Magiczny kwadrat lo shu jest punktem wyjścia dla wielu obliczeń. Stosuje się go w ba gua 8 trygramów, w Lecącej Gwieździe, w Księdze Przemian I Ching, a także w Qi dziewięciu gwiazd. Legenda głosi, że król Fu Hsi (około 2500 lat p.n.e.), medytując nad rzeką Lo, zobaczył wyłaniającego się z niej ogromnego żółwia. Na jego pancerzu widniał wzór zbudowany z punktów, które ułożone były zgodnie z lo shu. Zainteresowany tym niezwykłym układem zaczął nad nim rozmyślać i doszedł do wniosku, że układ ten wyjaśnia tajemnicę ruchu energii we wszechświecie.

dowiedz się więcej
Pytanie 11

Jaką funkcję w feng shui spełnia wachlarz?

Twoja odpowiedź:

ukierunkowuje energię

Wachlarz kieruje energię w odpowiednią stronę. Spełnia swoją funkcję symbolicznie, a jego działanie można wesprzeć, stosując odpowiedni kolor, symbol czy znak kaligraficzny. Umieszcza się go na schodach lub w długich korytarzach, aby skierować energię do góry, a także w większych pomieszczeniach dla polepszenia cyrkulacji energii. Prawidłowo ułożony wachlarz nie powinien być skierowany do dołu ani do góry, lecz lekko ukośnie. Otwarta strona wachlarza wyznacza kierunek przepływu energii.

Pytanie 12

Jaka roślina wzmacnia strefę Małżeństwa?

Twoja odpowiedź:

lotos

Dwa kwiaty lotosu to „wspólne serce i harmonia”. Taki symbol w sypialni jako wzmocnienie strefy Małżeństwa jest nieoceniony. Lotos jest jedną z najważniejszych i najbardziej symbolicznych roślin w Chinach. Jest on symbolem czystości i oświecenia Buddy, dlatego zajmuje szczególne miejsce w światopoglądzie buddystów.

 

Symbole feng shui a szczęście. Praktyczny kurs feng shui: określanie miejsc pomyślnych, chińskie znaki zodiaku, pozytywne relacje z innymi. LINK SPONSOROWANY

dowiedz się więcej
Pytanie 13

W jakich strefach ba gua sprawdzi się akwarium?

Twoja odpowiedź:

Bogactwa i Kariery

Akwarium sprawdza się w strefie Bogactwa i Kariery. Jest symbolem bogactwa, dostatku i płodności. Najodpowiedniejsze do akwarium są złote rybki. Powinno być osiem złotych rybek, gdyż ósemka jest symbolem bogactwa, i jedna czarna „złota rybka”, która ma za zadanie przyjmować i odprowadzać niepowodzenia innych. Jeżeli jedna z rybek padnie, należy natychmiast zastąpić ją nową.

dowiedz się więcej
Pytanie 14

Stosując bambusowe dzwonki wietrzne, wzmocnimy energię żywiołów:

Twoja odpowiedź:

Metalu, Ziemi

Prawidłowa odpowiedź to: „Drewna, Ognia”. Dzwonki bambusowe reprezentują element Drewna. Często stosowane są na zewnątrz budynku przy wejściu. Świetnie nadają się na wzmocnienie elementów Drewna i Ognia; powinny być zawieszane na wschodzie, południowym wschodzie i na południu, czyli w miejscach, gdzie dominuje energia elementu, z którego są zrobione, i elementu następnego w cyklu tworzącym, czyli elementu Ognia.

dowiedz się więcej
Pytanie 15

Jaką funkcję spełniają metalowe dzwonki wietrzne?

Twoja odpowiedź:

wzmacniają strefę Bogactwa

Prawidłowa odpowiedź to: „rozpraszają lub witają energię”. Metalowe dzwonki stosuje się w feng shui na wiele sposobów, ale głównym ich zadaniem jest rozproszenie silnego strumienia energii i ukierunkowanie jej we właściwą stronę. Dzwonki mają także dać sygnał, że ktoś wszedł, czyli że pojawiła się „nowa” energia. Ważne jest, aby dzwonki dobrać „na słuch”, tak aby ich dźwięk był przyjemny dla ucha.

dowiedz się więcej
Pytanie 16

Jakie strefy ba gua możemy wzmacniać symbolem tęczy?

Twoja odpowiedź:

Rodzina

Prawidłowa odpowiedź to: „wszystkie strefy”. Tęcza zawiera wszystkie kolory 5 elementów, a zatem możemy ją stosować do wzmocnienia każdej strefy ba gua. Tęcza to piękne i robiące wrażenia zjawisko. Wygląda tak, jakby łączyła niebo i ziemię. Tęcza należy do symboli stosowanych w wielu kulturach, w tym w chrześcijaństwie. Zawiera siedem kolorów (czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy), które są symbolem siedmiu sakramentów i siedmiu darów Ducha Świętego.

dowiedz się więcej
Pytanie 17

Jakie główne zastosowanie w feng shui ma światło?

Twoja odpowiedź:

wzmacnia energię qi

W feng shui światło ma wiele zastosowań, ale wszystkie one sprowadzają się właściwie do jednego – wzmacniają energię qi. Światło to energia jang. Jej największym źródłem jest słońce, które jest dostarczycielem życia dla wszystkiego na ziemi. Ciemność przygnębia, a pochmurne dni mogą nawet wywołać depresję. Wchodząc do ciemnego pomieszczenia, nie czujemy się komfortowo. Otacza nas energia sha i atmosfera jin. Wystarczy, że zapalimy światło i wszystko się zmienia.

dowiedz się więcej
Pytanie 18

Który z poniższych przedmiotów jest współczesnym remedium stosowanym w feng shui?

Twoja odpowiedź:

podwójna spirala DNA

Do współczesnych remediów feng shui należy podwójna spirala DNA, zwana również podwójną helisą. Spirala ta ma przeciwne kierunki skrętu pierścienia zewnętrznego i wewnętrznego, co symbolicznie reprezentuje połączenia przeciwstawnych sobie biegunów jin i jang. Powstaje przy tym poziomy promień symbolicznie łączący ziemię jin z niebem jang. Spiralę wiesza się, aby podnieść poziom energii i ją zharmonizować poprzez pulsujące pole energii.

dowiedz się więcej
Pytanie 19

Jakie kolory jako dominujące możemy zastosować na południu?

Twoja odpowiedź:

czerwony, pomarańczowy

Na południu występuje element Ognia, a jego kolorami są kolor czerwony i ostry pomarańczowy. Kolor żółty reprezentuje element Ziemi, który jest kolejnym elementem w cyklu tworzącym po elemencie Ognia, a element Drewna poprzedza żywioł Ognia w cyklu tworzącym i jego reprezentantem jest kolor zielony. Z tego powodu kolory: czerwony, żółty i zielony mogą być zastosowane razem.

dowiedz się więcej
Pytanie 20

Jakiej liczby należy unikać?

Twoja odpowiedź:

4

Liczby są odzwierciedleniem istoty rzeczywistości i przypisuje się im symboliczne znaczenie. W Chinach zakazana liczba to 4, gdyż w wymowie w języku chińskim słowo „cztery” jest bardzo podobne do słowa „śmierć”. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy uniknąć czwórki, powinniśmy otoczyć ją okręgiem – w ten sposób symbolicznie zamkniemy jej negatywną energię.

dowiedz się więcej

mężczyźni z podobnym wynikiem:

Avatar_0_missing_small karol666

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...