Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

España y fiestas

Wyniki użytkownika Julia0123!
zdobyła 3 punkty
Interpretacja wyników
Pytanie 1

¿Cuándo en España se celebra el día de la madre?

Twoja odpowiedź:

el 26 de mayo

Dzień Matki w Hiszpanii jest świętem ruchomym, obchodzi się je w pierwszą niedzielę maja. Poza Hiszpanią pierwsza niedziela maja jest Dniem Matki w takich państwach jak: Litwa, Rumunia, Portugalia, Węgry.

Pytanie 2

Którego z prezentów raczej się nie podarowuje mamom w dniu ich świeta ?

Twoja odpowiedź:

los martillos

Prezenty z okazji Dnia Matki są uniwersalne, a więc często podarowujemy naszym mamom czekoladki (bombones), kwiaty (flores) oraz prezenty wykonane ręcznie (manualidades). Natomiast raczej nie podarujemy mamie młotka (martillo).

Pytanie 3

W którym kraju hiszpańskojęzycznym Dzień Matki obchodzi się dzień po polskim święcie, czyli 27 maja?

Twoja odpowiedź:

en México

27 maja obchodzi się Dzień Matki w Boliwii, w Ekwadorze jest to druga niedziela maja, w Meksyku 10 maja, a w Argentynie Dzień Matki świętuje się w trzecią niedzielę października.

Pytanie 4

¿Cuándo en España se celebra el Día del Padre?

Twoja odpowiedź:

el 23 de junio

W Hiszpanii podobnie jak Dzień Matki, również i Dzień Ojca przypada w innej dacie niż w Polsce. Obchodzi się go 19 marca, w Dzień Świętego Józefa, który przez tradycję katolicką jest uznawany za wzór ojca.

Pytanie 5

W Dzień Ojca w Hiszpanii obchodzi się inne tradycyjne święto jest to:

Twoja odpowiedź:

la Tomatina

19 marca świętuje się również las Fallas. Jest to Święto Ognia, które obchodzi się w Walencji. Punktem kulminacyjnym tego święta jest spalenie olbrzymich drewnianych kukieł. Zwyczaj ten zapoczątkowali cieśle w XVI wieku, paląc kawałki drewna na cześć swojego patrona Świętego Józefa.

Pytanie 6

W którym z krajów hiszpańskojęzycznych obchodzi się Dzień Ojca w tym samym Dniu co w Polsce?

Twoja odpowiedź:

w Argentynie

23 czerwca jest Dniem Ojca w Nicargui. W pozostałych karajach obchodzi się go: w Boliwii -19 marca, w Argentynie w trzecią niedzielę czerwca, w Gwatemali - 17 czerwca.

Pytanie 7

¿Cuándo en España se celebra el Día del Niño?

Twoja odpowiedź:

el 1 de junio

W Hiszpanii Dzień Dziecka obchodzi się 15 kwietnia, chociaż w Madrycie jest to druga niedziela maja. W tym dniu organizowane są różnego rodzaju akcje promujące dobro dzieci i ich prawa na świecie.

Pytanie 8

W Madrycie nie obchodzi się Dnia Dziecka 15 kwietnia ponieważ ta data jest zarezerwowana dla innego święta, jakiego?

Twoja odpowiedź:

San Juan

15 kwietnia w Madrycie obchodzi się Dzień Świętego Izydora-patrona tego miasta. Tak właściwie to jego obchody zaczynają się na kilka dni wcześniej, a 15 kwietnia następuje ich finał. Praktycznie przez cały tydzień miasto opanowane jest przez muzykę i taniec. Można również skosztować tradycyjnych smakołyków oraz podziwiać charakterystyczne stroje tzw chulapo.

Pytanie 9

W Dniu Dziecka najczęściej otrzymuje się zabawki, które ze słówek nie należy do tej kategorii?

Twoja odpowiedź:

la plancha

Zabawką nie jest la plancha (żelazko), które zdecydowanie nie jest zabawką dla dzieci. Pozostałe słówka to: la muñeca-lalka, el peluche- pluszak, la pelota – piłka.

Pytanie 10

¿Qué fiesta se celebra el 7 de julio?

Twoja odpowiedź:

el San Isidro

7 lipca w dzień Świętego Firmina rzesze turystów zjeżdżają do Pampeluny aby uczestniczyć w corocznej gonitwie byków, która odbywa się na ulicach miasta między 7 a 14 lipca. Charakterystycznym ubiorem z okazji tego święta jest biały strój ozdobiony czerwoną chustą albo szarfą. 

Pytanie 11

La fiesta de San Jordi es el Día Internacional de:

Twoja odpowiedź:

Libro

Hiszpańskie święto San Jordi jest również Międzynarodowym Dniem Książki. Jest to święto na cześć patrona Katalonii Świętgo Jerzego, który wygrał walkę ze smokiem. Obchodzi się je 23 kwietnia. W tym dniu mężczyźni podarowują kobietom róże, natomiast kobiety obdarwują swoich ukochanych książką. 23 kwietnia jest również datą śmierci dwóch wybitnych literatów, Williama Szekspira i Miguela de Cervantesa, autora „Don Kichota”.

Pytanie 12

¿Cuándo los españoles celebran su Fiesta Nacional?

Twoja odpowiedź:

el 8 de mayo

Narodowe Święto Hiszpanii przypada na dzień 12 października, jest to dzień w którym podróżnik Krzysztof Kolumb dotarł do brzegów Ameryki. Jest to dzień uroczysty nie tylko w Hiszpanii, w niektórych krajach Ameryki Łacińskiej obchodzi się go jako Día de la Hispanidad –Dzień Kultury i Języka Hiszpańskiego.

Pytanie 13

¿Dónde se celebra la famosa Feria de Abril?

Twoja odpowiedź:

en Toledo

Feria de Abril jest jednym z barwniejszych świąt lokalnych przyciągającym tłumy turystów z całego świata. Obchodzi się je dwa tygodnie po Świętach Wielkanocnych w Sewilli. Miasto na cały tydzień trwania obchodów przybiera kolorowe barwy, jest przystrajane kwiatami i girlanadmi, a mieszkańcy ubierają się w charakterystyczne stroje flamenco. Nie brakuje również muzyki i tańca.

Pytanie 14

Świętem o charakterze państwowym w Hiszpanii jest Święto Konstytucji odbywa się ono:

Twoja odpowiedź:

el 15 de junio

Oficjalne obchody Święta Konstytucji odbywają się w Hiszpanii 6 grudnia. Tego dnia świętuje się zaaprobowaną w wyniku Referendum konstytucję z 1978 roku, kiedy to Hiszpania po latach reżimu frankistowskiego stała się na nowo demokratycznym państwem.

Pytanie 15

¿Dónde se celebra la Tomatina?

Twoja odpowiedź:

en Zaragoza

Słynna już na cały świat bitwa na pomidory czyli tomatina, odbywa się w położonym niedaleko Walencji mieście Buñol, zawsze w ostatnią środę sierpnia. 27 sierpnia 2002 roku hiszpańskie Ministerstwo Turystyki uznało tomatinę za Święto o Międzynarodowym Walorze Turystycznym.

kobiety z podobnym wynikiem:

Avatar_1_missing_small kasia22 Avatar_1_missing_small olaXD123 Avatar_1_missing_small cyprr 3675_small marciosz22

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...