Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Feng Shui w mieszkaniu

Wyniki użytkownika kicreb!
zdobyła 5 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Gdzie powinno być zlokalizowane wejście do budynku?

Twoja odpowiedź:

Na frontowej ścianie budynku

Wejście do budynku (drzwi wejściowe) powinny być zgodne z frontem architektonicznym budynku. Niektóre budynki są tak zaprojektowane, że wejście do nich zlokalizowane jest jakby od zaplecza. Takie budynki nie są zasilane energią qi i mieszkania w nich zlokalizowane są bardzo jin. Na wybór lokalizacji wejścia mamy wpływ wtedy, kiedy projektujemy budynek od podstaw. W budynkach już istniejących błędy w lokalizacji wejścia możemy poprawić, stosując remedia feng shui.

Pytanie 2

Jaki kształt powinien mieć stół w jadalni?

Twoja odpowiedź:

Okrągły

Odpowiedź poprawna: Owalny
Stół owalny sprzyja domowej atmosferze i zacieśnianiu więzów rodzinnych. Można przy nim długo gawędzić, co w domu jest jak najbardziej pożądane, ale już w pracy (owalny stół konferencyjny) raczej przeszkadza. Stoły okrągłe też sprzyjają zacieśnianiu więzi międzyludzkich, ale bardziej tych randkowych. Natomiast stoły kwadratowe i prostokątne są bardziej „szorstkie” i przez to nadają się do biznesu. Prostokąt sprawdzi się w sali konferencyjnej, a przy stole kwadratowym ze smakiem spożyjemy szybki biznesowy lunch.

Pytanie 3

Jak powinno być ustawione lóżko w sypialni?

Twoja odpowiedź:

Nogi skierowane w stronę drzwi i łóżko dosunięte do ściany.

Odpowiedź poprawna: Wezgłowiem do ściany i z dostępem do niego z dwóch stron i widokiem na drzwi do sypialni
Sypialnia to nasz intymny azyl, w którym odrywamy się od wszystkiego, czego doświadczamy, zanim udamy się na odpoczynek. To tu nabieramy sił. Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni, a miejsce, w jakim stoi, ma bardzo duży wpływ na jakość naszego snu. Łóżko powinno mieć oparcie wezgłowiem o ścianę (mieć Czarnego Żółwia), widok na drzwi (Czerwony Feniks), a dostęp do niego powinien być z dwóch stron (Zielony Smok i Biały Tygrys). Wszystkie Mityczne Zwierzęta powinny czuwać nad jakością naszego snu.

Pytanie 4

W jakim miejscu na ścianie frontowej powinny być umieszczone drzwi wejściowe?

Twoja odpowiedź:

Na środku ściany frontowej

Feng shui preferuje harmonię i równowagę między jin i jang. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie drzwi wejściowych na środku ściany frontowej z zachowaniem równowagi miedzy tym, co jest po ich prawej i po lewej stronie. Jeśli mamy do czynienia z blokiem i wieloma drzwiami wejściowymi, wszystkie powinny być jednakowe i rozmieszczone symetrycznie na ścianie frontowej bloku.

Pytanie 5

Jaką kolorystykę powinna mieć sypialnia zlokalizowana we wschodniej części budynku?

Twoja odpowiedź:

Brązowo-żółtą

Odpowiedź poprawna: Zielono-niebieską
Sypialnia zlokalizowana na wschodzie należy do elementu Drzewa i powinna być w kolorach tego elementu oraz elementu wspierającego, czyli Wody. Zatem mamy kolor zielony oraz niebieskie dodatki. Ponadto w takiej sypialni sprawdzą się rośliny, drewniane, rattanowe lub bambusowe meble. Unikamy brązów, żółci, białego, złotego i srebrnego oraz kolorów pochodnych od wymienionych.

Pytanie 6

Jaka podstawowa zasada obowiązuje przy aranżacji łazienki?

Twoja odpowiedź:

Łazienka powinna znajdować się obok sypialni.

Odpowiedź poprawna: Nigdy nie umieszczaj łazienki w centrum domu.
Generalna zasada mówi, że aby energia mogła dobrze krążyć – centrum mieszkania, domu powinno być puste. Umieszczanie łazienki w centrum, a szczególnie w taki sposób, aby można ją było obejść, jest klasycznym zamknięciem energii i blokowaniem jej krążenia. Ponadto łazienka umieszczona w środku mieszkania może powodować dyskomfort osób z niej korzystających, a także powodować, że zapachy wydobywające się z łazienki będzie czuć w całym domu. Łazienka, nawet ta najbardziej elegancka i czysta, jest pomieszczeniem intymnym i powinna znajdować się w miejscu najmniej reprezentacyjnym i najmniej korzystnym dla mieszkańców.

Pytanie 7

Jaką aranżację powinny mieć drzwi wejściowe zlokalizowane na frontowej ścianie zachodniej?

Twoja odpowiedź:

Najlepsze będą brązowe drzwi z metalowymi wykończeniami.

Odpowiedź poprawna: Powinny być metalowe lub drewniane; białe lub popielate z okrągłymi ornamentami.
Drzwi wejściowe na zachodniej ścianie powinny w tym przypadku być zgodne z elementem Metalu, czyli sprawdzą się drzwi metalowe lub pomalowane na biało albo na kolor imitujący kolor metalu (np. popielaty). Można je ozdobić ornamentami w kształcie okręgu lub łuku.
Oczywiście aranżacja całego wejścia powinna być spójna z samymi drzwiami wejściowymi, możemy też wkomponować w tę aranżację detale z elementu Ziemi i Wody, czyli np. ceramiczne donice z kwitnącymi na niebiesko kwiatami albo kwiatami, które „spływają” z donicy. To może być też niebieska wycieraczka i ceramiczny numer mieszkania czy domu.

Pytanie 8

Jaka główna zasada obowiązuje przy aranżacji kuchni?

Twoja odpowiedź:

Kuchenka, zlewozmywak i lodówka powinny być ustawione tak, aby wyznaczały wierzchołki trójkąta.

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Posiłki jednoczą rodzinę, a możliwość osobistego ich przygotowania ze świeżych produktów zapewnia nam duży zastrzyk dobrej energii. Trzeba jednak pamiętać, że kuchnia to przede wszystkim miejsce pracy i należy dbać w niej o bezpieczeństwo oraz o czystość. Dlatego tak ważna jest zasada, aby nie lokalizować obok siebie elementu Ognia kuchenki i elementu Wody zlewozmywaka, lodówki czy zmywarki. Ta zasada służy bezpieczeństwu mieszkańców i ma zapobiegać wypadkom w kuchni. Główne meble, czyli kuchenka, lodówka i zlewozmywak/zmywarka nie powinny stać obok siebie, ale powinny być tak umieszczone, aby osobie, która przygotowuje posiłki, było wygodnie.

Pytanie 9

Jak powinna być zaaranżowana kuchnia zlokalizowana w południowo-wschodniej części budynku?

Twoja odpowiedź:

Kuchnia w tej lokalizacji powinna być zaaranżowana z kolorach brązu, beżu i powinna mieć dużo elementów z kamienia.

Odpowiedź poprawna: W takiej kuchni powinien dominować kolor zielony, meble powinny być drewniane z widocznymi słojami.
Południowy-wschód to miejsce elementu Drzewa. W każdej kuchni dominujące elementy to Ogień i Woda. Elementy Drzewa, Ognia i Wody wspierają się wzajemnie, dlatego taka lokalizacja kuchni uznawana jest za najlepszą. Aby wzmocnić żywioł Drzewa, powinniśmy użyć koloru zielonego oraz drewna z widocznymi słojami. Można użyć też rattanu, bambusa czy wikliny oraz umieścić w kuchni rośliny. Taka kuchnia na pewno będzie miejscem przyjaznym, a przygotowane w niej posiłki będą smaczne i zdrowe.

Pytanie 10

Jaka powinna być kolorystyka łazienki zlokalizowanej na południu?

Twoja odpowiedź:

Kolorystyka zielona i dużo roślin, a meble drewniane

Łazienka na południu powinna być zaaranżowana elementem Drzewa. Co prawda łazienka kojarzy się z wodą, która – co oczywiste – należy do elementu Wody, jednak między elementem Wody i elementem Ognia (żywioł kierunku południowego) występuje konflikt. Woda gasi Ogień. Aby zrównoważyć te antagonizmy, powinniśmy oba żywioły połączyć elementem Drzewa. Powstanie w takiej sytuacji cykl tworzący – Woda tworzy Drzewo, a Drzewo tworzy Ogień. Element Drzewa to kolor zielony, rośliny, a także meble drewniane, ratanowe lub bambusowe.

Pytanie 11

Jaka ogólna zasada towarzyszy urządzaniu sypialni?

Twoja odpowiedź:

Sypialnia powinna być wygodna i zlokalizowana blisko łazienki.

Odpowiedź poprawna: Sypialnia powinna być zlokalizowana w najbardziej spokojnym miejscu mieszkania.
Źle zlokalizowana sypialnia może być przyczyną problemów ze zdrowiem. Jak wiemy, dobry sen jest bardzo ważny dla każdego z nas. Dlatego tak wiele uwagi feng shui przywiązuje do sypialni. Główna zasada, to lokalizacja sypialni z dala od drzwi wejściowych, salonu i kuchni. Na sypialnię wybieramy najspokojniejsze pomieszczenie. Dobrze, jeśli sypialnia jest na gruncie (czyli parterze) i nie jest ulokowana nad garażem ani innym pomieszczeniem gospodarczym.

Pytanie 12

Jakie cechy powinno mieć prawidłowe łóżko małżeńskie?

Twoja odpowiedź:

Wezgłowie duże prostokątne, łóżko z szufladą na pościel, materac pojedynczy

Odpowiedź poprawna: Pojedynczy materac, wolna przestrzeń pod materacem, wezgłowie w kształcie łuku
Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni. Jeśli ma jednoczyć związek, nie powinno zawierać niczego, co dzieliłoby małżonków. Dlatego takie ważne jest, aby materac był pojedynczy. Miejsce zetknięcia się materacy zawsze będzie wyczuwalne i będzie powodowało, że małżonkowie znajdą sobie wygodną pozycję na swojej części i nie będą blisko siebie. Podobnie działają osobne kołdry. Wolna przestrzeń pod łóżkiem umożliwia swobodne krążenie energii i dobrą wentylację materaca. Duże wezgłowie w kształcie łuku spowalnia przepływ energii i niweluje niebezpieczeństwo urazu o ostry kant.

Pytanie 13

Jakich kolorów powinniśmy unikać w aranżacji salonu zlokalizowanego w północnej części budynku?

Twoja odpowiedź:

Chłodnych, w odcieniach popielatego i bieli

Odpowiedź poprawna: Czerwonego, fioletowego i pomarańczowego
Salon znajdujący się w północnej części budynku należy do elementu Wody i urządzając go, powinniśmy użyć kolorystyki elementu Wody (niebieski, granat); wspierającego go elementu Metalu (biel, złoty, srebrny) oraz równoważącego elementu Drzewa (odcienie zieleni). Należy unikać elementu Ognia (czerwony, fiolet, ostry pomarańcz), gdyż elementy Ognia i Wody są w konflikcie. Jeśli ktoś nie przepada za kolorem niebieskim i granatowym, może zamiennie użyć kształtu elementu Wody, czyli fali. Tak np. można upiąć firany. Można też powiesić na ścianie obraz przedstawiający wodę, najlepiej w ruchu (płynąca rzeka, wodospad czy też motyw żaglowca na falach).

Pytanie 14

Sąsiedztwa jakich pomieszczeń należy unikać przy lokalizacji wezgłowia łóżka?

Twoja odpowiedź:

Kuchni, pomieszczenia gospodarczego, tarasu

Odpowiedź poprawna: Kuchni, łazienki, pomieszczenia gospodarczego, garażu
Aranżując sypialnię, należy pamiętać o zasadzie, która mówi, że powinien to być pokój w najbardziej spokojnej części mieszkania. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na sąsiadujące z sypialnią pomieszczenie. I jeśli jest to łazienka, kuchnia, pomieszczenie gospodarcze lub garaż, nie stawiajmy wezgłowia lóżka na ścianie sypialni, która graniczy z tymi pomieszczeniami. Energia, jaka gromadzi się w tych pomieszczeniach, ma zły wpływ na jakość naszego snu. Jeśli nie mamy wyboru, powinniśmy zadbać o solidną izolację zarówno termiczną, jak i akustyczną tej ściany. Należy pamiętać, aby nasze głowy w łóżku nie były ani obok, ani nad gniazdkami elektrycznymi czy urządzeniami pobierającymi sporo prądu.

Pytanie 15

Jaka podstawowa zasada powinna nam przyświecać przy aranżacji salonu?

Twoja odpowiedź:

Salon to wizytówka domu i powinien być miejscem przeznaczonym dla wszystkich domowników.

Salon jest naszą wizytówką, gdyż to właśnie tutaj zapraszamy rodzinę i przyjaciół. Wykorzystajmy salon, aby pochwalić się naszymi sukcesami, sukcesami naszych dzieci, a także, jeśli to możliwe – naszymi korzeniami. Zaaranżujmy w salonie miejsce, gdzie powiesimy lub postawimy rodzinne trofea, zdjęcia czy wyeksponujemy talenty naszych dzieci. Salon ma służyć wszystkim domownikom i każdy powinien mieć w nim swoje miejsce (może jednoczyć rodzinę podobnie jak stół w jadalni).

mężczyźni z podobnym wynikiem:

Avatar_0_missing_small olaf Avatar_0_missing_small ojtek Avatar_0_missing_small maku

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...