Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Muzyka w Filmie, Film w Muzyce

Wyniki użytkownika Waldi!
zdobył 8 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Twórcą nieśmiertelnego do dziś dwunutowego tematu, sygnalizującego zbliżanie się rekina ludojada w serii filmów „Szczęki” był:

Twoja odpowiedź:

John Williams

Muzykę  do filmu „Szczęki”, czyli ekranowego polowania na rekina skomponował John Williams,  za co Akademia Filmowa nagrodziła go Oscarem. Dwunutowiec niosący autentyczną grozę i napięcie uchodzi za bodaj najefektywniej manipulujący emocjami widza „score” w dziejach kina.

 

Jak napisać scenariusz do thrillera? Kurs pisania scenariuszy: zasady pisania scenariusza, porady profesjonalisty, przykłady scenariuszy. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 2

W której z części przygód „Indiana Jones” po raz pierwszy pojawia się utwór "The Raiders March", będący głównym tematem serii?

Twoja odpowiedź:

Poszukiwacze Zaginionej Arki

Uznawany za kultowy w historii muzyki filmowej utwór pojawia się już w pierwszej części, czyli „ Poszukiwacze zaginionej Arki”.

Pytanie 3

Jaki tytuł miał utwór, będący głównym tematem z filmu  Davida Lyncha i Marka Frosta pt. „Miasteczko Twin Peaks” wykonywany przez Julee Cruise ?

Twoja odpowiedź:

Mysterious Love

Odpowiedź prawidłowa: Falling. Muzykę do filmu  „Miasteczko Twin Peaks”  skomponował przy udziale Davida Lyncha Angelo Badalamenti. Najbardziej popularny utwór, będący głównym tematem z filmu, wykonywany przez Julee Cruise zatytułowany jest „Falling”.

Pytanie 4

Kto wykonywał główny temat miłosny z filmu„Top Gun”,  zatytułowany “Take my breath away”?

Twoja odpowiedź:

Berlin

"Take My Breath Away" to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych piosenek filmowych jakie zostały do tej pory napisane. Jej autorem jest kompozytor włoskiego pochodzenia, Giorgio Moroder, oraz Thomas Ross Whitlock, a wykonała ją Terri Nunn, wokalistka grupy Berlin, wraz z kolegami z zespołu.

Pytanie 5

Muzyczny motyw przewodni z trylogii „Ojciec Chrzestny” to:

Twoja odpowiedź:

walc

Motyw z filmów „Ojciec chrzestny” ilustrującego losy rodziny mafijnej Corleone to skomponowany przez włoskiego kompozytora Nino Rota to walc wiedeński, nazwany „The Godfather Waltz”.

 

Walcz czy tango? Kurs tańca z płytami DVD: nauka 17 tańców, schematy kroków, przykłady prezentowane przez mistrzów tańca. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 6

Jak brzmiały słowa refrenu piosenki „Summer Nights”, którą w filmie „Grease” z 1978 roku wykonywał John Travolte i Olivia Newton –John?

Twoja odpowiedź:

Tell me more, Tell me more

Piosenka “Summer Nights”, którą wykonuje John Travolta i Olivia Newton-John to snuta przez tych dwojga opowieść o ich wakacyjnej miłości. Relacje ich (zwrotki piosenki) przerywane są okrzykami wścibskich koleżanek i kolegów: ”Powiedz więcej” co stanowi właśnie refren piosenki.

Pytanie 7

W którym z westernów, do których muzykę napisał  Ennio Morricone, w motywie przewodnim pojawia się charakterystyczny element solowej gry na harmonijce ?

Twoja odpowiedź:

„Pewnego razu na dzikim zachodzie”

Element solowej gry na harmonijce pojawiający się w tym westernie to utwór zatytułowany „Człowiek z harmonijką”. Muzyka jest tutaj sprawiedliwością i wyrokiem losu - wieszczy śmierć. W postać tajemniczego człowieka grającego na harmonijce wcielił się niezapomniany w tej kreacji Charles Bronson.

Pytanie 8

Za jaki film w latach 1990-1999 James Horner  otrzymał dwie nagrody Golden Globe Awards oraz dwa Oscary?

Twoja odpowiedź:

Wichry namiętności

Odpowiedź prawidłowa: Titanic. Jamer Horner ma na swoim koncie niezliczone sukcesy, i z powodzeniem można go zaliczyć do ścisłej czołówki kompozytorów muzyki filmowej. Jego najwybitniejszym osiągnięciem jest zdobycie jednocześnie dwóch nagród Akademii Filmowej oraz dwóch Złotych Globów za film „Titanic” w reżyserii Jamesa Camerona (za najlepszą piosenkę filmową oraz za najlepszą muzykę w dramacie).

Pytanie 9

W którym filmie o przygodach agenta 007, James’a Bonda, pojawia się po raz pierwszy słynny motyw muzyczny „The James Bond Theme” napisany przez Monty'ego Normana, wykonany przez Orkiestrę Johna Barry'ego?

Twoja odpowiedź:

Doktor No

Autorstwo muzyki od wielu lat stanowi powód licznych kontrowersji. Rzecz idzie o to, który z twórców, Monty Norman, czy John Barry był całkowicie odpowiedzialny za skomponowanie utworu.

Pytanie 10

Który z kompozytorów NIE współtworzył muzyki do filmu „Twierdza”, ze znakomitymi kreacjami  Seana Connery'ego, Nicholasa Cage'a i Eda Harrisa?

Twoja odpowiedź:

Hans Zimmer

Odpowiedź prawidłowa: Mark Mancina. Historia ścieżki dźwiękowej do filmu „Twierdza” jest bardzo burzliwa. Najpierw do pracy zaangażowano Nicka Glennie-Smitha, jednak jego „score” nie spodobał się producentom i o zrobienie poprawek poproszono Hansa Zimmera. Do pomocy Zimmer wziął Harry'ego Gregsona-Williamsa, który skomponował dwa nowe tematy i przearanżował całość. Jednak soundtrack ten często mylnie przypisuje się autorstwu Marka Manciny, ze względu na częste podobieństwa do jego rok wcześniejszej kompozycji z filmu „Bad Boys”.

Pytanie 11

Utwór „Rock is dead” Marilyn Mansona zdobył sławę dzięki filmowi:

Twoja odpowiedź:

„Faceci w czerni”

Utwór „Rock is dead”  Marilyn Mansona jest motywem przewodnim w filmie „Matrix”.

Pytanie 12

Której scenie z filmu „Gladiator“ towarzyszy utwór „Now we are free” w wykonaniu Lisy Gerrard?

Twoja odpowiedź:

śmierci bohatera

Duży udział w sukcesie filmu „Gladiator” ma muzyka. Jest ona dziełem Hansa Zimmera oraz znanej z Dead Can Dance Lisy Gerrard, często mylonej z Enyą. Wykonywany właśnie przez nią utwór „Now We Are Free, który podbił swego czasu wszystkie rozgłośnie radiowe, towarzyszy scenie śmierci Maximusa, i połączenia się jego duszy z duszami zamordowanych wcześniej najbliższych, żony i synka.

Pytanie 13

Na ścieżce dźwiękowej którego filmu spotkały się utwory takich sław jak Massive Attack, The Cranberries, Bjork oraz Adama Claytona i Larry Mullera z U2?

Twoja odpowiedź:

„Tożsamość Bourne'a”

Odpowiedź prawidłowa: Mission Impossible. Film „Mission impossible” głównie kojarzony jest z genialnym motywem muzycznym nagranym przez  Larry Mullen i Adam Clayton z zespołu U2. Jednakże w filmie wykorzystywano utwory wielu znanych i szanowanych wykonawców, min. Massive Attack, The Cranberries, czy Bjork.

Pytanie 14

Kto skomponował muzykę do komercyjnego sukcesu, jakim okazał się film „Piraci z Karaibów. Klątwa Czarnej Perły"?

Twoja odpowiedź:

John Williams

Odpowiedź prawidłowa: Klaus Badelt. Produkcja najbardziej dochodowego człowieka Hollywood – Jerry'ego Bruckheimera, "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" okazała się ogromnym komercyjnym sukcesem. Klaus Badelt, który skomponował muzykę do filmu stał się dzięki niemu jednym z najbardziej rozchwytywanych nazwisk branży, a płyta z soundtrackiem jedną z najlepiej sprzedawanych w historii kina. Niestety, w cieniu "Piratów..." pozostała inna praca tego kompozytora z tego samego okresu, "Ned Kelly", uważana przez wielu za najdojrzalsze i najdoskonalsze dzieło w twórczości Niemca.

Pytanie 15

John Williams, jeden z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej NIE otrzymał Oskara za muzykę z filmu:

Twoja odpowiedź:

"Skrzypek na dachu"

Odpowiedź prawidłowa: Indiana Jones. John Williams to jeden z najwybitniejszych i najbardziej utalentowanych twórców muzyki filmowej. Dowodem na to jest 45 nominacji do Oscara (więcej miał tylko Walt Disney). Pięć z tych nominacji zamieniło się w najbardziej pożądaną statuetkę  świata filmu. Były to nagrody za musical "Skrzypek Na Dachu", oraz  za filmy  "Szczęki", ” E.T.”, "Gwiezdne wojny" i "Listę Schindlera". Muzyka z „Indiany Jones” zdobyła „jedynie” nagrodę Grammy.

mężczyźni z podobnym wynikiem:

Avatar_0_missing_small bardzomadry Avatar_0_missing_small rychu

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...