Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Uwaga, idzie szkoła!

Wyniki użytkownika Abigeil!
zdobyła 7 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Co oznacza angielskie określenie infant school?

Twoja odpowiedź:

żłobek

Poprawna odpowiedź: szkołę  podstawową dla dzieci w wieku 5 – 7 lat
Brytyjska szkoła podstawowa (primary school) dzieli się na infant school (dla dzieci w wieku 5 – 7 lat) oraz junior school (7 – 11 lat). Szkoły czynne są 190 dni w roku, a rok szkolny podzielony jest na trzy części.

Pytanie 2

Kiedy rozpoczyna się rok szkolny w Wielkiej Brytanii?

Twoja odpowiedź:

w sierpniu

Jak już wiecie, rok szkolny w Wielkiej Brytanii podzielony jest na trzy części. Pierwsza część rozpoczyna się już w połowie sierpnia, czasem na początku września (nie zawsze jest to wspólna data dla wszystkich szkół) i kończy w październiku. Druga trwa od października do marca, a trzecia od marca do czerwca lub lipca.

 

Chcesz szybko nauczyć się Angielskiego? Teraz Nauka Angielskiego także z opcją online! Sprawdź>>>  LINK SPONSOROWANY

Pytanie 3

Mundurek szkolny to w j. angielskim:

Twoja odpowiedź:

school wear

Poprawna odpowiedź: school uniform

Większość szkół brytyjskich wymaga od swoich uczniów noszenia mundurka, czyli school uniform. Najczęściej jest to sweter lub żakiet, koszula lub bluzka, a także spodnie i spódnice w stonowanych kolorach. Kolory charakterystyczne są dla danej szkoły.

 

Pytanie 4

What is the OFSTED?

Twoja odpowiedź:

odpowiednikiem polskiego kuratorium oświaty

OFSTED, czyli the Office for Standards in Education, Children’s Services and Skills to angielskie “kuratorium oświaty”. Jeśli zastanawiasz się, którą angielską szkołę wybrać, sprawdź ranking przygotowany przez Oftsed – z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji.

Pytanie 5

Jak wygląda typowy pierwszy dzień w brytyjskiej szkole?

Twoja odpowiedź:

nowe dzieci zdają test, którego wyniki decydują o przynależności do poszczególnych grup

Poprawna odpowiedź: nowe dzieci oprowadzane są po szkole

Pierwszy dzień w roku szkolnym to dla nowych uczniów nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, jeśli jest to ich pierwszy w życiu dzień w szkole. Nauczyciele witają dzieci, oprowadzają po szkole, pokazując im wszystko. Następnie przydziela się im opiekunów, którzy będą pomagać w lekcjach i służyć radą.

Pytanie 6

Gdzie brytyjskie dzieci spędzają długie przerwy?

Twoja odpowiedź:

playground

Dzieci mają zazwyczaj dwie dłuższe przerwy: rano – ok. 15min, oraz po południu – 25min (lunch break). Dzieci spędzają przerwy na boisku szkolnym, które określa się w j. angielskim jako playground.

 

Chcesz poznać bliżej zwyczaje panujące w Wielkiej Brytanii? Teraz Kurs Angielskiego także z opcją online! Sprawdź>>>  LINK SPONSOROWANY

Pytanie 7

How long is a typical British school day?

Twoja odpowiedź:

8.00 – 1.00 pm

Poprawna odpowiedź: 8.00 – 3.00 pm

Typowy dzień szkolny rozpoczyna się około 8.00. Dzieci uczą się z przerwami do około godziny 15.00, czyli 3.00 pm. W piątki jednak lekcje kończą się wcześniej, już około godz. 13, czyli 1.00 pm.

Pytanie 8

What is a school assignment?

Twoja odpowiedź:

zadanie domowe

Oczywiście brytyjscy uczniowie nie dostają zadań domowych (school assignments) od razu pierwszego dnia w szkole. Jednak, podobnie jak dzieci w Polsce, już po drugim, czy trzecim dniu zasiadają w domu do odrobienia pracy domowej.

Pytanie 9

Co usłyszą dzieci pierwszego dnia w szkole?

Twoja odpowiedź:

the school bell ringing

Podobnie jak w polskich szkołach, w Wielkiej Brytanii dzieci wita pierwszego dnia w szkole dźwięk dzwonka – the school bell ringing. Również w Wielkiej Brytanii, zajęcia dla dzieci najmłodszych nie odbywają się według typowego 45 – minutowego rozkładu. To nauczyciel decyduje, kiedy zrobić im przerwę.

Pytanie 10

Who is a class teacher?

Twoja odpowiedź:

wychowawca

Określenie class teacher oznacza wychowawcę klasy, czyli opiekuna danej klasy. Inaczej możemy go również nazwać formmaster, czy też head teacher

Pytanie 11

When is the Teacher’s Day in the UK?

Twoja odpowiedź:

14.10.

Poprawna odpowiedź: c. the UK doesn’t celebrate it

Międzynarodowy Dzień Nauczyciela obchodzony jest w dniu 05.09. Wiele krajów jednak, podobnie jak i Polska, obchodzi ten dzień w innym terminie. Wielka Brytania jednak nie ma w swojej historii i tradycji respektowania tej okazji.

Pytanie 12

W czym brytyjscy uczniowie przynoszą do szkoły drugie śniadanie?

Twoja odpowiedź:

in a lunchbox

Dzieci przynoszą swoje drugie śniadanie w tzw. lunchbox, nazwa może być nieco myląca. Zazwyczaj obiad (lunch) serwuje szkoła.

 

Sprytna Nauka Angielskiego! Teraz Lekcja Próbna ZA DARMO! Sprawdź>>>  LINK SPONSOROWANY

Pytanie 13

Co oznacza określenie public school?

Twoja odpowiedź:

szkoła państwowa

Poprawna odpowiedź: d. szkoła prywatna

Określenie public school może okazać się bardzo mylące, brzmi niemal tak samo jak szkoła publiczna. Oznacza jednak w rzeczywistości odwrotnie – szkołę prywatną. Szkoły państwowe nazywane są state schools.

Pytanie 14

What is an opportunity centre?

Twoja odpowiedź:

świetlica

Poprawna odpowiedź: b. pokój do pracy indywidualnej z uczniem

Brytyjscy uczniowie dzieleni są na grupy według poziomu zaawansowania. Każde dziecko ma zapewnioną opiekę oraz pomoc np. w razie zaległości. Indywidualna praca z uczniem odbywa się często w gabinetach, czy też pokojach zwanych opportunity centres

Pytanie 15

What is a grammar school?

Twoja odpowiedź:

szkoła średnia zawodowa

Poprawna odpowiedź: c. szkoła średnia przygotowująca do studiów

W Anglii wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje szkół średnich: grammar schools oraz comprehensive schools. Grammar schools to szkoły, o przyjęciu do których decydują dotychczasowe wyniki w nauce, przygotowują one uczniów do podjęcia studiów. Natomiast comprehensive schools przyjmują wszystkich uczniów, bez względu na ich wyniki. 

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...