Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Feng shui otoczenia domu

Wyniki użytkownika maku!
zdobył 7 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Jakie remedium stosujemy do ochrony drzwi wejściowych przed zewnętrznymi zagrożeniami?

Twoja odpowiedź:

Jemiołę

Odpowiedź poprawna: Lusterko Ba Gua
Lusterka Ba Gua to bardzo silne remedia zabezpieczające dom przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. Lusterka Ba Gua wykorzystują ochronną moc trygramów Wcześniejszego Nieba. Wyróżniamy trzy rodzaje lusterek; lusterko płaskie, które odbija energię; lusterko wypukłe, które rozprasza energię oraz lusterko wklęsłe, które skupia energię. Najczęściej do ochrony drzwi wejściowych stosujemy lusterka odbijające lub rozpraszające szkodliwą energię. Lusterka wklęsłe, skupiające energię, stosujemy wtedy, kiedy chcemy przyciągnąć korzystną energię obiektu, który jest zbyt daleko domu.

Pytanie 2

Jakie Mityczne Zwierzę ma swoje miejsce z tyłu budynku?

Twoja odpowiedź:

Bawół

Odpowiedź poprawna: Żółw
Cztery Mityczne Zwierzęta to: Biały Tygrys, Zielony Smok, Czerwony Feniks oraz Czarny Żółw. Z tyłu domu ma swoje miejsce Czarny Żółw i jest on formą wyższą od domu (wzniesienie, drzewa inny dom). Ma on stanowić zabezpieczenie domu przed wiatrem, zimnem, a także ma stwarzać klimat spokoju, intymności i odgradzać dom od sąsiadów, ulicy czy innej działki oraz symbolicznie chronić „plecy domu”. Brak Czarnego Żółwia może być przyczyną stresu, nerwowości, a nawet przyczyną chorób domowników.

Pytanie 3

Która z poniższych lokalizacji domu względem drogi jest najlepsza?

Twoja odpowiedź:

Na wewnętrznym zakolu drogi

Do każdego domu prowadzi jakaś droga. Jeśli droga, przy której stoi dom, zakręca łagodnym łukiem, jakby okala dom, to w korzystnej sytuacji są domy zlokalizowane po wewnętrznej stronie łuku drogi. Dom stojący naprzeciwko ma bardzo złą lokalizację. Podobnie złą lokalizację mają domy stojące na skrzyżowaniu dróg lub pośrodku rozwidlenia dróg. W każdej z tych lokalizacji istnieje zagrożenie dla budynku ze strony jadących po drodze pojazdów. Po prostu energia, którą wytwarzają poruszające się pojazdy, uderza prosto w tak zlokalizowane domy. Jeśli mamy taki układ drogi, koniecznie musimy odgrodzić się od niej murkiem lub gęstym żywopłotem.

Pytanie 4

Który z podanych obiektów nie powinien znajdować się w najbliższym otoczeniu domu?

Twoja odpowiedź:

Dworzec kolejowy

Jest wiele obiektów, przy których nie powinno się mieszkać. Dworzec kolejowy jest jednym z bardziej szkodliwych obiektów. Domy czy mieszkania tak zlokalizowane narażone są na nadmiar energii jang. Tę energię wytwarzają pociągi, które jadąc – hałasują, megafony na dworcu oraz gwar ludzi. Dodatkowym źródłem złej energii dworca są przypadkowi, śpieszący się ludzie, a także osoby, które mieszkają na dworcu lub korzystają z dworca, gdyż przed kimś lub czymś uciekają. Energia dworca jest nieprzewidywalna i nie sprzyja cichej domowej atmosferze.

Pytanie 5

Jeśli w pobliżu domu płynie woda, która sytuacja jest dla niego pomyślna?

Twoja odpowiedź:

Woda rozwidla się i odpływa od domu

Odpowiedź poprawna: Woda zbiera się i napływa w stronę domu
Woda w feng shui ma bardzo duże znaczenie, gromadzi dobroczynną energię qi, którą może przesyłać w kierunku domu, jeśli zbiera się i napływa w stronę domu. Należy pamiętać, aby woda była czysta, gdyż tylko czysta woda gromadzi dobroczynne qi. Woda też nie może przepływać zbyt blisko domu ani napierać na dom, gdyż wtedy dobroczynna energia qi zmienia się w szkodliwą energię sha. Chińczycy uważają, że najkorzystniejsza sytuacja jest wtedy, kiedy woda napływa w kierunku domu, a następnie – minąwszy go – znika pod ziemią lub w jaskini.

Pytanie 6

Narożniki o jakim kształcie generują zatrute strzały?

Twoja odpowiedź:

Narożniki o kącie ostrym

Odpowiedź poprawna: Narożniki o kącie prostym i ostrym
Odpowiedź na to pytanie nie powinna nastręczać problemów. Wystarczy sobie przypomnieć wszystkie nasze bolesne spotkania z meblami. Najczęściej uderzamy się o kant mebla, czyli jego ostry narożnik. Takie narożniki mają kąty proste lub ostre. Dlatego ważne jest, aby – kupując meble – zwrócić uwagę na to, jak są wykończone, czy narożniki są zabezpieczone lub zaokrąglone. Szczególnie ważne jest, aby meble do pokoju dziecka miały łagodne, obłe kształty.

Pytanie 7

Jak powinna wyglądać ścieżka prowadząca do domu?

Twoja odpowiedź:

Idąca nią osoba powinna mieć drzwi wejściowe na widoku, a ścieżka może mieć dowolny kształt

Odpowiedź poprawna: Idąca nią osoba powinna mieć drzwi wejściowe na widoku, ale ścieżka nie powinna być prosta
Jak wiemy, wejście do domu (w tym ścieżka do niego prowadząca) są elementem pierwszego wrażenia, jakie robi nasz dom na odwiedzających. Ważne jest, aby ścieżka, która prowadzi do drzwi wejściowych, była wygodna, zadbana, czysta i miała ładne otoczenie, a drzwi wejściowe były widoczne jako punkt docelowy. Ścieżka prowadząca do domu nie powinna wytwarzać negatywnej energii i uderzać w drzwi wejściowe i właśnie dlatego nie powinna być prosta i prowadzić prosto do wejścia. Reasumując: wygodna, ładna ścieżka powinna prowadzić meandrami do widocznych z daleka drzwi wejściowych.

Pytanie 8

Jaki optymalny kształt powinien mieć budynek mieszkalny?

Twoja odpowiedź:

Prostokąt

Odpowiedź poprawna: Kwadrat
Kwadrat jest uważany za najdoskonalszy kształt dla domu. Tylko kwadrat można podzielić na 8 równych części reprezentujących 8 kierunków geograficznych. Oczywiście prostokąt prawie kwadratowy też jest do zaakceptowania. Najmniej korzystne są takie kształty, w których nie można wyznaczyć centrum domu lub centrum wypada poza domem (tak może się zdarzyć w przypadku kształtu L). Trójkąt – owszem – ma centrum, ale nie ma ośmiu równych powierzchni dla poszczególnych kierunków geograficznych. Dlatego wybierajmy takie projekty domów, które oparte są o plan kwadratu lub prostokąta. Garaż nie powinien być częścią budynku mieszkalnego.

Pytanie 9

Jakie Mityczne Zwierzęta powinny otaczać dom?

Twoja odpowiedź:

Feniks, Żółw, Smok, Jednorożec

Odpowiedź poprawna: Żółw, Smok, Tygrys, Feniks
Cztery Mityczne Zwierzęta to Czarny Żółw, Zielony Smok, Biały Tygrys i Czerwony Feniks. Miejsce Czarnego Żółwia znajduje się z tyłu domu, Czerwony Feniks przebywa na froncie domu, Biały Tygrys ma miejsce po lewej stronie Feniksa, a Zielony Smok po jego prawej stronie. Każde z Mitycznych Zwierząt jest odpowiedzialne za inny aspekt życia rodziny. Feniks to perspektywy dla rodziny, Żółw dba o jej bezpieczeństwo, Smok wspiera kobiety, a Tygrys mężczyzn. Jak widać, wszystkie cztery zwierzęta są nam potrzebne w otoczeniu domu. Szukamy ich w innych budynkach, wzniesieniach terenu czy w lasach i zbiornikach wodnych w okolicy domu.

Pytanie 10

W jakim miejscu wzniesienia nie powinien być zlokalizowany dom?

Twoja odpowiedź:

Na szczycie wzniesienia

Generalnie domy zbyt blisko wzniesień narażone są na różne niebezpieczeństwa. Jednak najgorszym rozwiązaniem jest dom na szczycie wzniesienia. Taki dom jest jak warownia. Ma znakomity widok na okolicę z każdej strony, czyli Czerwonego Feniksa, ale nie ma pozostałych Mitycznych Zwierząt. Najbardziej doskwiera brak Czarnego Żółwia, czyli zabezpieczenia „pleców domu”. Brak symbolicznego oparcia dla domu rodzi nerwowość i w konsekwencji choroby.

Pytanie 11

Jakie cechy terenu odnoszą się do Czerwonego Feniksa?

Twoja odpowiedź:

Otwarta przestrzeń, widoczny horyzont

Feniks jest symbolem perspektyw dla rodziny, dlatego nie powinien zasłaniać widoku, a z drugiej strony powinien przyciągać energię do domu. Feniks powinien być zaaranżowany ładnymi niskimi roślinami i takimi elementami architektury ogrodowej, które zwrócą uwagę na dom. Feniks jest zlokalizowany na froncie budynku i jego elementem jest też wejście do domu, a w ramach wejścia ścieżka prowadząca do domu, brama i furtka. Feniks to ptak, dlatego powinien być niski i mieć miejsce na rozłożenie skrzydeł.

Pytanie 12

Która z poniższych lokalizacji działki jest najgorsza?

Twoja odpowiedź:

Działka na szczycie ślepej ulicy

Jeśli nie musimy, nie lokalizujmy domu na końcu (szczycie) ślepej ulicy. Dom tak zlokalizowany narażony jest na ciągłe ataki negatywnej energii sha. Chińczycy mówią, że na końcu takiej ulicy kłębią się walczące smoki. Takiej sytuacji można zaradzić, organizując na końcu ślepej ulicy małe rondo, które ukierunkuje energię i spowoduje, że zamiast uderzać w dom, będzie zawracała na rondzie. Zresztą logicznie rzecz ujmując takie rondo będzie też ułatwiało zmotoryzowanym mieszkańcom korzystanie ze ślepej ulicy.

Pytanie 13

Mieszkania o jakim kształcie nie należy wybierać?

Twoja odpowiedź:

Mieszkania o nieregularnym kształcie

Najmniej korzystne są mieszkania, które mają nieregularny kształt. W takich mieszkaniach często również pokoje mają nieregularne kształty. Mówimy wtedy, że mieszkanie ma część odjętą. Każde mieszkanie powinno dać się podzielić na osiem równych części i w każdym mieszkaniu powinniśmy móc wyznaczyć jego centrum. Jest to możliwe tylko wtedy, kiedy mieszkanie ma regularny kształt prostokąta lub kwadratu. Optymalnie jest, jeśli mieszkanie ma kształt regularny, a jego centrum jest puste, czyli zajmuje je część np. dużego pokoju albo w centrum jest korytarz. Z punktu widzenia feng shui centrum mieszkania odpowiada za zdrowie i energia w tym miejscu powinna móc swobodnie przepływać.

Pytanie 14

Jakie skierowanie frontu domu jest najkorzystniejsze?

Twoja odpowiedź:

Zachód

Odpowiedź poprawna: Południe
Zgodnie z zasadami feng shui najkorzystniejsze skierowanie frontu domu to skierowanie na południe. Południe to kierunek geograficzny przypisany do Czerwonego Feniksa, który wspiera perspektywy rozwoju rodziny mieszkającej w domu. Ten kierunek geograficzny jest najbardziej jang, czyli najbardziej aktywny i związany z naszą aktywnością w życiu poza domem. Z tego kierunku nadchodzi najwięcej okazji, informacji, nowych możliwości. Domy skierowane na południe są domami wspierającymi naszą popularność tak w pracy, jaki i w życiu prywatnym. Kolor, jaki dominuje na południu, to czerwień wspierana przez kolor zielony i zrównoważony kolorem żółtym, brązowym. Tak, więc wejście domu skierowanego na południe powinno być zaaranżowane niskimi roślinami, w tym roślinami kwitnącymi na czerwono, kamieniem i ceramiką oraz dobrze oświetlone.

Pytanie 15

Jaki kierunek geograficzny przypisany jest do Czarnego Żółwia?

Twoja odpowiedź:

Północ

Czarny Żółw to jedno z Mitycznych Zwierząt, a odpowiadający mu kierunek geograficzny to północ. Północ jest kierunkiem najbardziej jin, czyli sprzyja relaksowi, odpoczynkowi i zajęciom typu czytanie, nauka, sen. Dlatego w tej części domu powinny znajdować się sypialnie, pokoje dziecięce, ale również spiżarnie. Na północy jest chłodno, wilgotno i panuje cień. To znakomite warunki do odpoczynku i snu. Kolor, jaki odpowiada temu kierunkowi geograficznemu, to niebieski wspierany białym i równoważony zielonym. Przykładowa sypialna zlokalizowana na północy może mieć błękitne ściany, metalowe łóżko i zielone dodatki.

kobiety z podobnym wynikiem:

Avatar_1_missing_small grazyna1960 3701_small adrianaadriana Avatar_1_missing_small Misery Avatar_1_missing_small kgluch

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...