Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Budzimy się do życia, czyli feng shui wiosną.

Wyniki użytkownika adrianaadriana!
zdobyła 7 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Jaki wpływ na ludzi mają suche, martwe rośliny?

Twoja odpowiedź:

emitują energię qi

Odpowiedź poprawna: emitują energię sha
Nie ma znaczenia, czy w domu lub w ogrodzie, zawsze powinniśmy unikać uschłych czy zasuszonych roślin. Takie rośliny symbolizują śmierć i wytwarzają szkodliwą energię sha. Dlatego kiedy tylko ziemia odmarznie, powinniśmy pójść do ogrodu i uprzątnąć martwe rośliny oraz wszelkie pozostałości po poprzednim sezonie. Na pewno ogród będzie nam wdzięczny i niebawem kolejne rabaty zapełnią się pięknymi kształtami, kolorami i zapachami.
Do domu warto wprowadzić życie w postaci gałązki forsycji, która na pewno szybko zakwitnie lub bukietu tulipanów czy własnoręcznie uzbieranych przebiśniegów. Żywe rośliny, tak jak wiosna, są symbolem życia, zdrowia i sił witalnych. I tego nam potrzeba po długiej ciemnej i zimnej zimie.

Pytanie 2

Który z Pięciu elementów dominuje wiosną?

Twoja odpowiedź:

Drzewo

Wiosna to czas Drzewa. Z 5 elementów: Drzewa, Ognia, Ziemi, Metalu i Wody, właśnie element Drzewa jest pierwszym budzącym po zimowym śnie do życia całą przyrodę, w tym nas, ludzi. Drzewo to ekspansja, rozwój, zdrowie, witalność. Kolorem Drzewa jest kolor zielony, soczysty jak młode liście zbudzonych do życia roślin. Zabawmy się w zielone i wiosną zakładajmy na siebie, chociaż jedną zieloną rzecz.

 

Feng shui w Twoim domu i ogrodzie. Kompleksowy kurs feng shui: omówienie technik i symboli, szkoły feng shui, chińskie znaki zodiaku. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 3

Jakie remedium możemy zastosować, aby osłabić niekorzystny wpływ wrogiej gwiazdy 3?

Twoja odpowiedź:

Kawałek czerwonego papieru

Gwiazda 3, związana z konfliktami i rozbojem, w 2011 roku ulokuje się na północy. Osłabimy ją skutecznie kawałkiem czerwonego papieru. Możemy użyć czerwonego papieru jako element dekoracyjny wnętrza i umieścić w widocznym miejscu. Możemy też zastosować to remedium dyskretnie, chowając za czymś lub przypinając do czegoś.

Pytanie 4

Jakie drzewo na wiosnę może poprawić urodę każdej kobiety?

Twoja odpowiedź:

brzoza

Wiosną warto zaprzyjaźnić się z brzozą. Kiedy budzi się do życia i pobiera z ziemi wodę wzbogacając ją solami mineralnymi, można poprosić drzewo o 1, 5 litra soku. W tym celu nawiercamy otwór w pniu dorosłego drzewa i po włożeniu do otworu miękkiej rurki zabezpieczonej tak, aby nie wypadła i aby sok nie spływał bokami, napełniamy sokiem butelkę. Po zakończeniu koniecznie musimy zasklepić otwór w drzewie, najlepiej kołkiem drewnianym. Inaczej drzewo będzie chorowało i już nigdy nie pozyskamy z niego soku. Sok z brzozy można też kupić w sklepie. Wiosną powinniśmy wypić przynajmniej litr tego płynu. Powinniśmy również umyć nim twarz, powtarzając w myślach, że dzięki temu zabiegowi aż do jesieni nie zabraknie blasku naszym oczom, a cera pozostanie piękna.

 

Feng Shui w Twoim ogrodzie. Kompleksowy kurs feng shui: omówienie technik, szkoły feng shui, chińska astrologia. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 5

Z ilu miesięcy składa się chiński kalendarz solarno-lunarny?

Twoja odpowiedź:

18

Odpowiedź poprawna: 24
W chińskim kalendarzu solarno-lunarnym rok dzieli się na 24 miesiące związane z aktualnymi wydarzeniami klimatycznymi i przyrodniczymi. Każdy z 12 miesięcy podzielono na dwie części i w ten sposób powstały 24 miesiące, wyznaczające precyzyjnie okresy rozpoczęcia prac rolnych. Nowy rok chiński zaczyna się, zgodnie z tym kalendarzem, 4-5 lutego miesiącem „Rozpoczęcie wiosny”. Kolejny miesiąc zaczyna się 18-19 lutego i nazwany jest „Deszcze”.

 

Żywioły w feng shui. Kompleksowy kurs feng shui: omówienie technik, szkoły feng shui, chińska astrologia. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 6

Która z roślin należy do grupy pięciu kwiatów feng shui?

Twoja odpowiedź:

biała magnolia

Kwiaty, które ich właścicielom – zgodnie z feng shui – przynoszą pomyślność i dobrodziejstwo, to begonia, lotos, biała magnolia, chryzantema i orchidea. Nazywa się je grupą 5 kwiatów feng shui. Białe magnolie oraz orchidee są symbolem kobiecości i czystości oraz prawdy. Tylko szlachetna kobieta mogła otaczać się tymi kwiatami. Magnolia to piękna roślina, która kwitnie wczesną wiosną i jest niewątpliwie ozdobą każdego ogrodu. Warto posadzić magnolie z przodu domu.

Pytanie 7

Który z wymienionych owoców jest najbardziej zasadowy?

Twoja odpowiedź:

cytryna

Wiosna to odpowiedni moment na oczyszczenie organizmu i pozbycie się nadmiaru kwasu. Nagromadzone w organizmie kwasy zneutralizuje skutecznie sok z cytryny, która jest bardzo... zasadowa. W tym celu przeprowadzamy 21 dniową kurację sokiem z cytryn. Kuracja polegająca na piciu wody ze świeżo wyciśniętym sokiem cytrynowym przebiega według określonego schematu. Pierwszego dnia wyciskamy sok z 1 cytryny i wypijamy z wodą. Drugiego dnia potrzebne są 2 cytryny, trzeciego 3 i tak aż do 11 dnia i jedenastu cytryn. Potem zmniejszamy każdego dnia ilość cytryn o 1 szt., czyli 12 dnia zużywamy 10 cytryn, 13 dnia 9 i tak aż dojdziemy do 1 cytryny. Wtedy kończymy kurację (i świetnie się czujemy).

Pytanie 8

Poważnych remontów w domu czy ogrodzie w 2011 roku nie można przeprowadzać na?

Twoja odpowiedź:

południowym zachodzie

Odpowiedź poprawna: wschodzie
Wielki Książę Jowisz” w 2011 roku jest na wschodzie. Dlatego nie przeszkadzajmy mu i nie planujmy remontu czy przebudowy tak domu czy ogrodu w rejonie wschodnim. Szczególnie złośliwa Żółta Piątka, symbol nieszczęścia i różnych niespodziewanych, poważnych przeszkód, ulokowała się również na wschodzie. Ważne pomieszczenie w tym rejonie ochroni nam powieszony tu metalowy dzwonek wietrzny. Przypomnę – ważne pomieszczenia to wejście, sypialnia gabinet szefa, pokój żywiciela rodziny czy też ważnych osób w firmie. Szczególnie powinniśmy uważać w marcu, czerwcu i grudniu.

Pytanie 9

Kiedy najlepiej zrobić własną Mapę Marzeń?

Twoja odpowiedź:

w pierwszym dniu Nowego Roku

Odpowiedź poprawna: w pierwszym w roku nowiu księżyca
Mapę Marzeń – zwykle robimy w pierwszym w roku nowiu księżyca. W 2011 roku jest to 3 kwietnia. Można zrobić ją w kolejne dni nowiu – 3 maja, 1 czerwca, 1 lipca, 29 sierpnia, 27 wrzesnia, 26 października, 25 listopada i 24 grudnia. Można też zrobić mapę w swoje urodziny albo w rocznicę innych zdarzeń, które kojarzą się nam wyjątkowo dobrze. Mapa powinna składać się z naszych indywidualnych symboli związanych z indywidualnymi pragnieniami. Zwykle ludzkie pragnienia są podobne i dotyczą udanego związku, pracy zawodowej, posiadania bogactwa, dobrego zdrowia czy też chęci posiadania dzieci. To wszystko możemy zawrzeć w naszej Mapie Marzeń.

Pytanie 10

Od czego zacząć wiosenne porządki?

Twoja odpowiedź:

uporządkować portfel

Odpowiedź poprawna: posprzątać wejście do domu
Oczywiście porządek w całej naszej przestrzeni, niezależnie od tego, czy jest to portfel, szafa, czy biurko, jest ważny. Jednak z punktu widzenia feng shui i okazji, które chcemy przyciągnąć do naszego życia, najważniejsze jest wejście do domu. Zadbaj zatem o wejście do swojego azylu. Drzwi wejściowe – tak z zewnątrz, jak i od środka – powinny być ładne, czyste, sprawne. Powinny dyskretnie wyróżniać się z otoczenia. Pierwszy widok tuż po wejściu do naszego mieszkania powinien być przyjemny (nie powinno to być lustro). Wejście nie powinno być zastawione wieszakami, butami i innymi przedmiotami utrudniającymi komunikację.

Pytanie 11

Jakie zabiegi możemy zastosować, aby przyciągnąć do naszego życia partnera?

Twoja odpowiedź:

Malujemy sypialnie na czerwono.

Odpowiedź poprawna: Organizujemy w domu miejsce dla tej osoby
Wiosną odradzają się uczucia. Cała przyroda, zwierzęta i my, ludzie, szczególnie wiosną pragniemy bliskości. Jeśli chcemy stworzyć związek, albo pielęgnować już istniejący, musimy zadbać o miejsce w domu dla naszego partnera. Istniejący lub potencjalny partner powinien mieć swoje miejsce w domu, wtedy chętnie do niego wraca. Takie miejsce powinno być zarówno w salonie, jak i w sypialni. Sypialnia – to miejsce odpoczynku. Nie powinno w niej być telewizora, gdyż emituje energię inną, niż ta potrzebna do zdrowego odpoczynku. Sypialnia powinna być tak urządzona, aby podobała się wszystkim z niej korzystającym. Ważne jest, na co patrzysz tuż przed zaśnięciem i tuż po obudzeniu się. Jeśli szukasz partnera powinno to być zdjęcie szczęśliwej pary. W sypialni nie powinno być niczego, co symbolizuje samotność. Nie powinna też być zagracona lub sprawiać wrażenia pokoju do pracy czy też magazynku różnych rzeczy (np. sterty prania przed prasowaniem).

Pytanie 12

Z jakiego kierunku geograficznego w 2011 roku napływa złowroga energia, która szkodzi naszemu zdrowiu?

Twoja odpowiedź:

północ

Odpowiedź poprawna: południe
Na południu zagości wroga gwiazda 2, której skutki odczuwamy szczególnie mocno na naszym zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa. Tradycyjne remedium na tę energię to sześć połączonych monet. Możemy zastosować chińskie monety i związać je czerwoną wstążką. Mogą to być również inne monety, które ułożymy w czerwonym pojemniku.

Pytanie 13

Kiedy najlepiej zacząć budowę domu?

Twoja odpowiedź:

wiosną, kiedy księżyc zbliża się do pełni

Wiosna to najlepszy czas na rozpoczęcie budowy domu. Warto się postarać, aby dzień rozpoczęcia budowy mieścił się w czasie miedzy nowiem a pełnią (po nowiu, przed pełnią). Zaczynamy budowę na tak zwanym rosnącym księżycu, czyli kiedy księżyc zbliża się do pełni. Rosnący księżyc jest symbolem wzrostu, gromadzenia i przybywania. A naszego domu z każdym dniem powinno przybywać.

Pytanie 14

Jaki prosty zabieg możemy zastosować, aby podnieść energię jang w pomieszczeniu?

Twoja odpowiedź:

zawiesić lustra

Odpowiedź poprawna: zadbać o porządek
Zadbaj o porządek. Ekspert feng-shui powie – zanim zaczniesz coś zmieniać w swoim otoczeniu, najpierw posprzątaj. Umyj okna, powyrzucaj niepotrzebne przedmioty, zlikwiduj uschnięte rośliny (w tym również ususzone kwiaty– są symbolem śmierci). Powyrzucaj wszystko, co przypomina Ci o porażkach lub niepowodzeniach. Być może to wystarczy. Szczególnie skuteczne są porządki na wiosnę. Symbolizują koniec wszystkiego tego, co w naszym życiu nie ma sensu, a energia Drzewa, która dominuje wiosną, pomaga nam zastąpić niepotrzebne przedmioty i myśli nowymi przedmiotami i nowymi okazjami.

Pytanie 15

Jak możemy zabezpieczyć w 2011 roku centrum domu przed złowroga energia?

Twoja odpowiedź:

Trzema łodygami bambusa

Niekorzystna gwiazda 7 w 2011 roku zagości w Pałacu Centralnym, czyli w centrum domu czy biura. Reprezentuje skandale i niemoralne zachowania. Feng shui, jako remedium na tę energię poleca trzy łodygi bambusa umieszone w przezroczystym szklanym naczyniu z wodą. Taką bambusową dekorację powinniśmy wkomponować w centrum naszego domu, biura czy mieszkania.

mężczyźni z podobnym wynikiem:

Avatar_0_missing_small karol666

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...