Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
zdobyła 2 punkty
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Przetłumacz na język angielski: ubiegać/starać się o pracę.

Twoja odpowiedź:

to want a job

Poprawna odpowiedź: to apply for a job. Ubiegać się o pracę, to po angielsku – to apply for a job. Zanim jednak będziemy się o nią ubiegać, musimy jej chcieć: to want a job, a następnie jej poszukać: to seek/serach for a job.

 

Szukasz pracy w Anglii? Najpierw poznaj język. Praktyczny kurs angielskiego: przydatne słownictwo, łatwa gramatyka i szybkie efekty. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 2

Uzupełnij zdanie:
I hate my job. I don’t earn enough. I hate working for ... .

Twoja odpowiedź:

nuts

Poprawna odpowiedź: peanuts. Jeżeli ktoś wybiera się za granicę do pracy, to z pewnością nie po to, żeby pracować tam za grosze, czyli: to work for peanuts. Zdecydowanie lepiej byłoby znaleźć dobrze płatne zajęcie i zarabiać krocie – to make a fortune.

Pytanie 3

Przetłumacz na język angielski: nocna zmiana.

Twoja odpowiedź:

night hour

Poprawna odpowiedź: night shift. Nocna zmiana w języku angielskim określana jest jako: night shift. Jeżeli będziecie pracować na nocną zmianę w Anglii, macie szansę na lepsze zarobki, gdyż tamtejsi pracodawcy dość często płacą więcej za pracę na nocnej zmianie.

 

Kurs angielskiego w dowolnym miejscu i czasie. Praktyczne lekcje, opieka nauczyciela, pełna swoboda i szybkie efekty. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 4

Dokończ zdanie:
If you work in a factory, you can be called a ... .

Twoja odpowiedź:

grey–collar worker

Poprawna odpowiedź: blue–collar worker. W języku angielskim rozróżniamy dwa typy pracowników: blue–collar workers oraz white–collar workers. Blue–collar worker to pracownik fizyczny, natomiast pracownik umysłowy, to white–collar worker. Nazwy te pochodzą od stroju charakterystycznego dla obu grup, pracownicy fizyczni często noszą uniformy/kombinezony, natomiast pracownicy umysłowi/biurowi – białe koszule.

Pytanie 5

What does it mean to be a high–flier?

Twoja odpowiedź:

to be young, very ambitious, hard–working and determined to achieve a lot

A high–flier to osoba młoda, ambitna, która mimo odniesionego już sukcesu jest nadal zdeterminowana, by odnosić dalsze sukcesy (to be young, very ambitious, hard–working and determined to achieve a lot). Doskonałym polskim odpowiednikiem będzie określenie młody wilk.

 

Kurs angielskiego dla nie tylko młodych wilków. Ciekawe lekcje, łatwa gramatyka, opcje multimedialne i zero stresu. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 6

Które słowo nie pasuje do pozostałych?

Twoja odpowiedź:

pension

Poprawna odpowiedź: grant. Mimo że wszystkie warianty odnoszą się do pieniędzy, słowem, które nie pasuje do pozostałych jest grant – stypendium, dotacja. Pozostałe związane są ze stałą pensją, pieniędzmi, które albo zarabiamy albo dostajemy na życie od państwa. Pension – to renta lub emerytura, salary – płaca/pensja miesięczna, natomiast wage – to płaca tygodniowa.

Pytanie 7

Uzupełnij następujące zdanie:
My friend has found a very interesting job. But he lives outside the city so he has to ...... every day.

Twoja odpowiedź:

dismiss

Poprawna odpowiedź: commute. Jeżeli chcielibyście poskarżyć się znajomemu, że codziennie musicie podróżować do pracy np. z Oksfordu do Londynu, po angielsku powiecie mu: I have to commute between Oxford and London every day. Commute oznacza również dojazd do pracy, godzinny dojazd do pracy to: an hour’s commute.

Pytanie 8

What does "remuneration" mean?

Twoja odpowiedź:

tax you pay to the government

Poprawna odpowiedź: money you receive for your work. Wynagrodzenie za pracę nazywane jest w języku angielskim remuneration. Jest to określenie ogólne, bez rozróżnienia czy pieniądze wypłacane są nam w odstępach tygodniowych (wtedy nazywamy naszą pensję – wage) czy miesięcznych (salary). Jeżeli mówimy natomiast o stawce godzinowej, określimy ją jako: hourly wage.

Pytanie 9

Jak przetłumaczysz na język polski słowo: advance?

Twoja odpowiedź:

zaliczka

Czasami zdarza się, że potrzebujemy pieniędzy wcześniej, przed wypłatą, możemy poprosić naszego pracodawcę o zaliczkę, czyli advance (inaczej również sub). Zaliczka na poczet naszej wypłaty będzie to: an advance on my salary.

Pytanie 10

Uzupełnij następujące zdanie:
An automatic and regular increase in pay is called ... .

Twoja odpowiedź:

a benefit

Poprawna odpowiedź: an increment. An increment – to automatyczna i regularna podwyżka pensji. Perk natomiast oznacza dodatkowe świadczenie, tzw. dodatek lub korzyści.  Podobnie też słowo benefit – może odnosić się do dodatkowych korzyści, np. tax–free benefits – to świadczenia nie podlegające opodatkowaniu.

mężczyźni z podobnym wynikiem:

Avatar_0_missing_small progres 2006_small risemars 239_small pawel-teksciarz Avatar_0_missing_small srafals

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...