Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Amerykańscy prezydenci

Wyniki użytkownika Anecia!
zdobyła 0 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Który z poniższych był najstarszym wybranym prezydentem USA?

Twoja odpowiedź:

Richard Nixon

Najstarszym w momencie wyboru prezydentem był Ronald Reagan. Pierwszą kadencję objął w 1981 roku mając 70 lat, drugi raz został wybrany będąc 74-latkiem.

 

Lekcje angielskiego - w zeszytach albo multimedialnie. Praktyczne słownictwo, przystępna gramatyka, ciekawe przykłady. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 2

Najkrócej urzędujący prezydent-elekt USA to:

Twoja odpowiedź:

James A. Garfield

Najkrócej urzędował William Henry Harrison, który był prezydentem zaledwie przez miesiąc (w 1841 roku). Zmarł na zapalenie płuc. Niewiele dłużej, siedem miesięcy, zajmował najwyższe stanowisko James A. Garfield (w 1881 roku), który zginął postrzelony przez adwokata.

Pytanie 3

Jak nazywała się największa afera polityczna w historii USA?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Watergate to  największa afera polityczna w historii Stanów Zjednoczonych. W jej wyniku prezydent Richard Nixon ustąpił ze stanowiska. Skandal wyszedł na światło dzienne w 1972 r. Dziennikarz "Washington Post" odkrył, że włamywacze, którzy zostali przyłapani w sztabie partii demokratycznej, współpracowali z administracją Nixona, a sam Nixon wygrał wybory dzięki zdobytym niezgodnie z prawem informacjom.

Pytanie 4

Który z prezydentów USA przyznał się publicznie do posiadania nieślubnych dzieci:

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Poprawna odpowiedź to: Thomas Jefferson. W sumie trzech prezydentów przyznało się do posiadania nieślubnych dzieci (także Grover Cleveland i Warren Harding).  Spotkali się ze zrozumieniem i akceptacją ze strony większości Amerykanów.

Pytanie 5

Który z dotychczasowych prezydentów USA nie należał do żadnej partii?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Tylko jeden prezydent - pierwszy, czyli George Washington, nie należał do żadnej partii. W dotychczasowej historii Amerykanie najchętniej wybierali prezydentów z partii republikańskiej i partii demokratycznej, a zaledwie czterech prezydentów pochodziło z partii wigów.

Pytanie 6

Który z prezydentów USA przyznał się do palenia marihuany:

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

W dotychczasowej historii tylko jeden z prezydentów przyznał się otwarcie do palenia marihuany. Był to Bill Clinton, który jeszcze podczas kampanii prezydenckiej w 1996 roku oświadczył, że podczas pobytu w Anglii palił marihuanę, „ale się nie zaciągał” .

Pytanie 7

Najdłużej urzędujący prezydent USA to:

Twoja odpowiedź:

William McKinley

Najdłużej urzędującym prezydentem był Franklin Delano Roosvelt, który został wybrany aż na cztery kadencje (pełnił swój urząd nieprzerwanie w latach 1933-1945). Było to możliwe, ponieważ poprawkę ograniczającą liczbę możliwych kadencji do dwóch uchwalono dopiero w 1951 r., już po jego śmierci.

 

Nauka angielskiego w domu. Wygodnie i skutecznie: współczesne słownictwo, nastawienie na komunikację, ciekawostki. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 8

Ilu urzędujących prezydentów zginęło w zamachu:

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Czterech. Pierwszego zamachu dokonał aktor John Wilkes Booth. W czasie sztuki wkradł się do loży prezydenckiej i zastrzelił Abrahama Lincolna. Od kul zginęli również James A. Garfield i William McKinley.  22 listopada 1963 r.  miał miejsce najgłośniejszy zamach – w Dallas zastrzelono Johna F. Kennedy'ego, rozpoczynając tym samym falę domysłów na temat prywatnego życia i tajnych kontaktów zmarłego prezydenta.

Pytanie 9

Który z prezydentów USA ustąpił ze stanowiska z obawy przed „impeachmentem” (ang. usunięciem ze stanowiska):

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Richard Nixon ustąpił ze stanowiska po nagłośnieniu afery Watergate. Gdyby tego nie zrobił, przeprowadzono by wobec niego procedurę impeachmentu. Skandal ujawniono 1972 r. Dziennikarz "Washington Post" odkrył, że włamywacze, którzy zostali przyłapani w sztabie partii demokratycznej, współpracowali administracją Nixona, a sam Nixon wygrał wybory dzięki zdobytym niezgodnie z prawem informacjom.

Pytanie 10

Jak potocznie nazywana jest afera, która wybuchła w Białym Domu po ujawnieniu romansu Billa Clintona ze stażystką Moniką Lewiński.

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Zippergate czyli afera rozporkowa (w języku angielskim zipper znaczy rozporek). Prezydent Bill Clinton o mało nie przypłacił tej afery utratą stanowiska po ujawnieniu pikantnych szczegółów i kulis romansu w 1998 roku.

Pytanie 11

Najmłodszym prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych był:

Twoja odpowiedź:

George W. Bush

Najmłodszym prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych był Theodore Roosvelt, który objął urząd w 1901 roku mając niecałe 43 lata, tylko nieco starszy był John Kennedy (44 lata). Bill Clinton miał 47 lat obejmując urząd prezydenta.

Pytanie 12

Który z prezydentów USA nie został wybrany w wyborach:

Twoja odpowiedź:

w historii USA nie było takiego przypadku

Gerald Ford jako jedyny nigdy nie wygrał wyborów i pełnił urząd wiceprezydenta i prezydenta z nominacji. Pierwsze stanowisko objął po wiceprezydencie Spiro T. Agnew, który ustąpił w wyniku skandalu łapówkowego. Prezydentem został po ustąpieniu Richarda Nixona w 1974 roku.

Pytanie 13

Którzy z prezydentów USA zmarli tego samego dnia – 4 lipca - w rocznicę podpisania Deklaracji Niepodległości?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Dwóch prezydentów, Thomas Jefferson i John Adams, zmarło tego samego dnia, 4 lipca 1826, w 50 rocznicę podpisania Deklaracji Niepodległości, której byli autorami. Początkowi przeciwnicy polityczni po odejściu na emeryturę stali się bliskimi przyjaciółmi. Obaj zmarli śmiercią naturalną.

Pytanie 14

Kto wypowiedział następujące słowa: "Nie pytajcie, co kraj może zrobić dla was; pytajcie, co wy możecie zrobić dla kraju."

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Chodzi o Johna F. Kennedy'ego, który wypowiedział te słowa na zakończenie swojego przemówienia inauguracyjnego, 20 stycznia 1961 roku.

 

Angielski na czasie. Praktyczny kurs: współczesne słownictwo, łatwa garmatyka, opcje multimedialne. LINK SPOSNOROWANY

Pytanie 15

Wg szacunków telewizji ABC News, zaprzysiężenie Barracka Obamy w styczniu 2009 roku oglądała na żywo rekordowa liczba widzów. Ilu ich było?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Uroczystościom na National Mall przed Kapitolem przyglądało się 1,4 miliona osób. Oznacza to, że frekwencja w czasie inauguracji Obamy była największą ze wszystkich ceremonii inaugurujących prezydentury jego poprzedników. W 1981 r. w uroczystościach zaprzysiężenia Ronalda Reagana wzięło udział około 500 tys. ludzi, zaś inauguracja Billa Clintona w 1993 r. przyciągnęła 800 tys. osób.

kobiety z podobnym wynikiem:

Avatar_1_missing_small wtfwtf001 Avatar_1_missing_small natusiapl Avatar_1_missing_small Ania87 3129_small Agata

mężczyźni z podobnym wynikiem:

239_small pawel-teksciarz Avatar_0_missing_small solaris84 Avatar_0_missing_small Misioforewer Avatar_0_missing_small century

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...