Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Fakty i mity w codziennej kosmetyce

Wyniki użytkownika wicca!
zdobyła 14 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Skóra tłusta nie lubi olejków.

Twoja odpowiedź:

fałsz

Do niedawna sądzono, że pielęgnacja skóry tłustej powinna polegać na jej wysuszaniu, ewentualnie nawilżaniu. Pozbawiając ją naturalnej warstwy ochronnej powodujemy, że zaczyna produkować więcej łoju, by się natłuścić. To w efekcie pogarsza stan skóry i przyspiesza rozwój trądziku. Stosowanie naturalnych olejków, np. z czarnego sezamu, chroni skórę przed utratą wilgoci. Dodatkowo olej ten świetnie wygładza, napina oraz regeneruje naskórek, jest też skarbnicą minerałów.

Pytanie 2

Kremy z filtrem powinno się stosować przez cały rok.

Twoja odpowiedź:

prawda

Ogólnie sądzi się, że kremów z filtrem używa się tylko latem. Jednak zimą są one także wskazane. Zwłaszcza jeśli mamy cerę wrażliwą, z rozszerzonymi naczynkami lub trądzikiem różowatym. Pamiętajmy, że w okresie zimowym słońce może być także niebezpieczne. Szczególnie w górach na stoku, bo aż 60-80% promieni odbija się od śniegu i skał.

Pytanie 3

Henna osłabia rzęsy.

Twoja odpowiedź:

fałsz

Pogląd, że henna osłabia rzęsy, jest dość popularny, ale na szczęście bez pokrycia. Rzęsy, podobnie jak włosy, to wytwór zrogowacenia naszego naskórka. Nakładając hennę działamy tylko na ich część zewnętrzną czyli martwą. To sprawia, że nie ma możliwości osłabienia rzęs przez stosowanie henny. Tym bardziej, że robimy to nie częściej niż raz w miesiącu. Poza tym, rzęsy, podobnie jak włosy, też mają swoje cykle wypadania i wzrostu.

Pytanie 4

Balsamy do ciała nie likwidują rozstępów.

Twoja odpowiedź:

prawda

Balsam do ciała, nawet najdroższy i najbardziej skuteczny, nie zlikwiduje rozstępów. Są to popękane włókna kolagenowe, których nie da się skleić. Balsamy mogą tylko poprawić napięcie skóry i ujędrnić ją, co sprawia, że rozstępy są mniej widoczne. Bardziej spektakularny efekt daje głębokie złuszczanie oraz zabiegi laserowe. Powodują spłycanie blizn (bo rozstępy to blizny) i wygładzenie naskórka. Są niestety dość kosztowne.

Pytanie 5

Mężczyźni nie powinni używać kremów dla kobiet.

Twoja odpowiedź:

prawda

Mężczyźni coraz częściej sięgają po kremy. Nie wystarczy jednak podbierać kremu swoim kobietom. Panowie muszą pamiętać, że ich kremy mają trochę inny skład niż kremy dla kobiet. Skóra mężczyzn jest o ok. 25% grubsza od skóry kobiet, produkuje więcej łoju. Bywa, że jest bardziej wrażliwa przez codzienne golenie. Składniki kremów dla mężczyzn uwzględniają te różnice. Dlatego Panowie powinni starannie wybierać kosmetyki dla siebie.

Pytanie 6

Masaż twarzy nie powoduje rozciągania skóry.

Twoja odpowiedź:

prawda

Masaż to zbieg, którego nie sposób przecenić. Pobudza krążenie krwi, przez co dotlenia, wygładza, nawilża i regeneruje skórę. Dodatkowo jest dawką relaksu. Jeśli jest wykonywany przez profesjonalistę możemy być spokojni, że masaż nie rozciągnie skóry. Masaż ciała często pomaga w walce z nadwagą, zapobiega bowiem nadmiernemu rozciągnięciu skóry.

Pytanie 7

Skórę suchą trzeba mocno natłuszczać.

Twoja odpowiedź:

fałsz

Skóra sucha jest też najczęściej wrażliwa. Nie można jej stale natłuszczać. Skóra sucha potrzebuje przede wszystkim wilgoci. Służą jej wszelkie kremy i zabiegi nawilżające, dotleniające, ujędrniające. Oczywiście nie możemy jej zupełnie pozbawić natłuszczania, ale róbmy to niezbyt często. Naukowcy dowodzą, że stan skóry po użyciu kremu nawilżającego jest zdecydowanie lepszy niż po kremie z dużą ilością składników tłuszczowych.

Pytanie 8

Cellulit i cellulitis to nie to samo.

Twoja odpowiedź:

fałsz

Odpowiedź poprawna: prawda
Bardzo często te dwa określenia są stosowane zamiennie. Jednak cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej i tkanki łącznej. To bardziej defekt kosmetyczny, z którym możemy walczyć na wiele sposobów. Cellulitis to stan zapalny tkanki łącznej i skóry właściwej. Przyczyną jego powstawania są bakterie gronkowca złocistego i paciorkowca ropotwórczego. Tu mogą pomóc tylko antybiotyki.

Pytanie 9

Podkład i puder zatykają pory.

Twoja odpowiedź:

fałsz

Podkład i puder to dwaj „przyjaciele” kobiet, którzy nie mogą zrobić nam krzywdy. Obecnie produkowane podkłady są naprawdę dobrej jakości. Nie zapominajmy o tym, że większość z nich posiada w składzie dodatkowe substancje i składniki aktywne, które wpływają na poprawę wyglądu skóry. Pudry XXI wieku to nie te same, które znamy z dawnych czasów. Szczególne uznanie zdobyły pudry mineralne. Są lekkie, transparentne i na pewno nie zatykają porów.

Pytanie 10

Zimą można używać kremów nawilżających.

Twoja odpowiedź:

prawda

Kremy nawilżające to dobrodziejstwo dla naszej skóry. Nie musimy robić przerwy w ich stosowaniu na okres zimowy. Nie jest prawdą, że woda zawarta w kremie zamarznie na skórze. Po nałożeniu wyparowuje, a na skórze pozostaje reszta składników aktywnych i nawilżających, które ją pielęgnują.

Pytanie 11

Słońce leczy trądzik.

Twoja odpowiedź:

fałsz

Bardzo często spotykamy się z opinią, że trądzik ustąpi po „wystawieniu się” na słońce. Nic bardziej mylnego. Po pobycie na słońcu następuje co prawda chwilowe polepszenie, bo skóra się wysusza. Jednak po kilku dniach lub tygodniach zmiany na skórze powracają, często są też intensywniejsze niż przed opalaniem, a skóra zaczyna produkować coraz więcej łoju.

Pytanie 12

Proces powstawania zmarszczek można zatrzymać.

Twoja odpowiedź:

fałsz

Zmarszczki to naturalny efekt starzenia się naszej skóry. Proces ten powoli zaczyna się od 25 roku życia. Jest to moment, kiedy możemy zacząć używać delikatnych kremów przeciwzmarszczkowych. Niestety nie możemy tego procesu zatrzymać. Używając odpowiednich kremów i stosując zabiegi kosmetyczne możemy tylko trochę odsunąć w czasie powstawanie zmarszczek. Należy pamiętać, że żaden krem nie zlikwiduje zmarszczek, które już powstały.

Pytanie 13

Na skórę ze zmarszczkami nie stosuje się podkładu.

Twoja odpowiedź:

fałsz

To również mit, który należy rozwiać. Podkład to kosmetyk ukrywający niedoskonałości skóry: wyrównuje koloryt, zakrywa rozszerzone naczynia krwionośne i przebarwienia. Jak najbardziej możemy go stosować na cerę ze zmarszczkami. Wybierajmy wówczas podkłady lżejsze, nawilżające i nie nakładajmy zbyt grubej warstwy w miejsca gdzie jest więcej zmarszczek.

Pytanie 14

Depilacja laserem usuwa włosy raz na zawsze.

Twoja odpowiedź:

fałsz

Niestety tak popularne ostatnio zabiegi depilacji laserem nie usuwają włosów raz na zawsze. Efekt takiej depilacji utrzymuje się co prawda przez dłuższy czas, np. po serii 3-5 zabiegów efekt około 2 lata. Po tym czasie następuje delikatne odrastanie włosów i potrzebne są tzw. zabiegi utrwalające.

Pytanie 15

Kremu do twarzy nie można stosować na okolicę oczu.

Twoja odpowiedź:

prawda

Rzeczywiście krem do twarzy nie powinien być nakładany na powieki i pod oczy. Jak wiemy, skóra wokół oczu jest bardzo cienka i bardziej wrażliwa niż na reszcie twarzy. Krem do twarzy jest dla niej zbyt intensywny. Może powodować podrażnienia, obrzęki, swędzenie lub łzawienie. Nakładając krem pod oczy (możemy go stosować pod oczy i na powieki), robimy to bardzo delikatnie i nie na samym brzegu oka, aby nie podrażnić śluzówek.

mężczyźni z podobnym wynikiem:

Avatar_0_missing_small onit Avatar_0_missing_small tomaszek49

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...