Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Wir fahren in die Ferien!

Wyniki użytkownika anuwar!
zdobyła 12 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Was gehört nicht zum Gepäck?

Twoja odpowiedź:

Gewicht

Co zaliczymy do bagażu – Gepäck? Na pewno walizkę (Koffer), torbę podróżną (Reisetasche), czy plecak (Rucksack). Bagażem nie nazwiemy wagi, ciężaru czegoś – Gewicht. Jeśli jesteśmy już przy wadze i bagażu, to należy wspomnieć tutaj o tzw. Freigepäck, czyli bagażu, który do samolotu można wziąć za darmo (zwykle do 20 kg), oraz o Handgepäck, czyli o bagażu podręcznym.

 

Niemieckie słówka pod kontrolą. Kurs niemieckiego z programem do nauki słówek na komputerze: wbudowane bazy słownictwa, rejestracja postępów w nauce. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 2

Jak powiesz po niemiecku, że spóźniłeś/spóźniłaś się na pociąg? Uzupełnij zdanie:
Ich habe den Zug...

Twoja odpowiedź:

verpasst

Spóźnić się na pociąg to po niemiecku den Zug verpassen. Spóźnić się gdzieś to sich verspäten. Vermissen znaczy tęsknić za czymś lub kimś, a vernachlässigen znaczy zaniedbać coś.

Pytanie 3

Jeśli jesteśmy np. na wakacjach czy w podróży i tęsknimy za domem, za rodziną, czy przyjaciółmi, w języku niemieckim mówimy wtedy o Heimweh.
Co będzie antonimem do tego słowa?

Twoja odpowiedź:

Reisefieber

Prawidłowa odpowiedź: Fernweh. Fernweh to tęsknota za dalekim światem, za dalekimi krajami. Słówko to jest „sztucznym tworem” powstałym na zasadzie analogii do słówka Heimweh, czyli tęsknotą za domem, za stronami rodzinnymi. Kopfweh to ból głowy, Reisefieber – podenerwowanie przed podróżą, a Sehnsucht to tęsknota.

 

Skuteczna nauka niemieckiego: programy komputerowe do nauki słówek, czasowników z przyimkami, lekcje multimedialne i materiały drukowane. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 4

Które z poniższych określeń nie oznacza podróżowania autostopem?

Twoja odpowiedź:

Autostop fahren

Trampen, per Anhalter fahren i Autostopp fahren oznaczają jazdę autostopem. Osoba, która jedzie autostopem, czyli autostopowicz to po niemiecku der Tramper.

Pytanie 5

Welches Wort passt nicht? Ich werde noch heute die Reise...

Twoja odpowiedź:

vertreten

Podróż można zabukować (buchen), stornieren (stornować, anulować, odwołać), czy też rozpocząć (antreten). Nie można jej jednak zastępować (vertreten).

Pytanie 6

Machen Sie hier Urlaub?“ – „Nein, ich bin hier nur .... der Durchreise.“

Twoja odpowiedź:

auf

Na pytanie: „Czy spędza Pan/Pani tu urlop?” zapytana osoba odpowiada, że nie, jest tu tylko przejazdem, czyli auf der Durchreise. Pozostałe warianty byłyby błędne gramatycznie.

Pytanie 7

Wie nennt man die Reisehandbücher, die über Sehenswürdigkeiten, Unterkünfte usw. einer Stadt oder eines Gebietes informieren?

Twoja odpowiedź:

Reiseführer

Reiseführer to przewodnik turystyczny (książka), w której można znaleźć m.in. informacje o zabytkach, osobliwościach (Sehenswürdigkeiten), miejscach noclegowych (Unterkünfte), atrakcjach danego miejsca. Reisebegleiter to towarzysz podróży, Reiseplanung – zaplanowanie podróży, a Reieleiter to pilot wycieczek.

Pytanie 8

Jak powiemy po niemiecku wycieczka zorganizowana , czyli taka w której cenę wliczone są: dojazd, hotel, wyżywienie?

Twoja odpowiedź:

Pauschalreise

Pauschalreise to wycieczka zorganizowana przez biuro podróży (Reisebüro) w cenę której wliczone są (im Preis inbegriffen): dojazd (Anreise), hotel (Hotel), czy wyżywienie (Verpflegung).

 

Niemiecki - jakie robisz postępy? Kurs niemieckiego z pakietem multimedialnym: lekcje na komputer, programy do nauki słówek, rejestracja postępów. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 9

Jak nazwiemy po niemiecku nocleg w hotelu z trzema posiłkami w ciągu dnia, czyli z tzw. pełnym wyżywieniem?

Twoja odpowiedź:

Vollpension

Vollpension to pełne wyżywienie: śniadanie (Frühstück), obiad (Mittagessen) i kolacja (Abendessen). Odpowiednio: Halbpension to niepełne wyżywienie, czyli śniadanie i jeden ciepły posiłek w ciągu dnia. W katalogach hotelowych możemy często znaleźć skróty VP (Vollpension) i HP (Halbpension).

Pytanie 10

Welches Wort passt nicht?

Twoja odpowiedź:

Strandkorb

Prawidłowa odpowiedź: Kletterausrüstung. Strandkorb (kosz plażowy), tauchen (nurkować), in die Wellen springen (skakać przez fale) – te wyrażenia związane są z wakacjami nad morzem. Kletterausrüstung to sprzęt do wspinaczki – słówko raczej związane z wakacjami w górach.

Pytanie 11

Jak powiesz po niemiecku „rejs wycieczkowy, podróż statkiem”?

Twoja odpowiedź:

Kreuzfahrt

Kreuzfahrt to rejs wycieczkowy, podróż statkiem. Stadtrundfahrt to zwiedzanie miasta autokarem, lub samochodem. Bootsfahrt to przejażdżka łodzią, a Schifffahrt to żegluga.

Pytanie 12

Której z poniższych czynności nie zaliczymy do przygotowań do podróży?

Twoja odpowiedź:

einen Stadtbummel machen

Spaceru po mieście nie zaliczymy do przygotowań do podróży. Przed podróżą możemy za to złożyć wniosek o wizę (Visum beantragen), ubezpieczyć bagaż (Gepäckversicherung abschließen), czy też ustalić trasę podróży (Reiseroute festlegen).

Pytanie 13

Was ist ein Synonym zum Wort: Dienstreise?

Twoja odpowiedź:

Geschäftsreise

Dienstreise to inaczej Geschäftsreise, czyli podróż służbowa. Nie będzie to więc Rundreise, czyli wycieczka objazdowa, ani też Auslandsreise, czyli podróż zagraniczna. Aufenthalt, to po niemiecku pobyt - ta odpowiedź też tu więc nie pasuje.

Pytanie 14

Jak powiesz po niemiecku: bilet w jedną stronę?

Twoja odpowiedź:

einfache Fahrkarte

Einfache Fahrkarte, to bilet w jedną stronę. Rückfahrkarte to bilet powrotny. Ungültige Fahrkarte, to nieważny bilet, a Fahrschein to po prostu bilet, ale bez sprecyzowania, jakiego rodzaju.

Pytanie 15

Jakie słówko skojarzymy z określeniem: der sanfte Tourismus?

Twoja odpowiedź:

international

Prawidłowa odpowiedź: ökologisch. Sanfter Tourismus to turystyka ekologiczna, coraz bardziej popularny sposób podróżowania, mający na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu turystyki na stan środowiska naturalnego. Najbardziej odpowiednim słówkiem tutaj będzie więc ökologisch (ekologiczny).

mężczyźni z podobnym wynikiem:

2790_small Daniello Avatar_0_missing_small Dawid 3158_small gabriel09 Avatar_0_missing_small MarekRz

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...