Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
zdobyła 6 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Jakim zbiorczym określeniem można nazwać czynności związane z podkreśleniem typu urody?

Twoja odpowiedź:

Wizaż

W pojęciu wizażu odnajdujemy zarówno analizę kolorystyczną, jak i makijaż, które pomagają podkreślić typ urody. Przy ich użyciu można wydobyć nasze naturalne piękno i dodać sobie charakteru, który sprawi, że będziemy zauważalni i niepowtarzalni.

Pytanie 2

Analizę kolorystyczną wykonujemy przy pomocy zestawu specjalnych kolorowych chust służących do oceny odcienia skóry. Ile chust liczy ten zestaw?

Twoja odpowiedź:

25

Prawidłowa odpowiedź: "4". Do określenia odcienia skóry, czy jest on ciepły, czy zimny, wystarczają 4 chusty. Ale do wyznaczenia typu kolorystycznego potrzebny jest dokładny „pomiar” koloru skóry, włosów i oczu. Służy do tego 12 wachlarzyków z kilkunastoma ponumerowanymi próbkami kolorów, każdy do porównywania z kolorami w naturze. Otrzymane numery kolorów wprowadza się do specjalnego programu komputerowego, który precyzyjnie określa dany typ kolorystyczny.

 

Lato. Jesień, wiosna czy zima? Profesjonalny kurs wizażu: określenie typu urody, trendy i inspiracje, tajniki makijażu. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 3

Główne typy urody w analizie kolorystycznej to:

Twoja odpowiedź:

Wiosna, Lato, Jesień, Zima

W zależności od naturalnej kolorystyki rozróżniamy typy ciepłe: Wiosnę i Jesień oraz  typy zimne: Lato i Zimę. Oprócz tego każdy z nich dzieli się na 4 podtypy główne i kilkanaście tzw. poetyckich.

Pytanie 4

Ile jest ogółem wszystkich podtypów kolorystycznych?

Twoja odpowiedź:

160

Prawidłowa odpowiedź: "380". Rozróżniamy łącznie 380 typów kolorystycznych. Każdy typ główny dzieli się na 4 podstawowe grupy: LIGHT (jasną), TRUE (prawdziwą), VIVID (żywą) i CONTRASTING (kontrastową), a oprócz tego na grupy poetyckie (15 Lat, 16 Zim, 32 Jesienie i 32 Wiosny). W rezultacie możemy otrzymać jeden z 380 typów, np. Kontrastową Egzotyczną Zimę lub Prawdziwe Lazurowe Lato.

Pytanie 5

Kolorystyka Pani Wiosny to kolory:

Twoja odpowiedź:

ciepłe i stonowane

Prawidłowa odpowiedź: "ciepłe i nasycone". Wiosna to ciepła pora kolorystyczna, a jej kolory są czyste i nasycone. Wiosna nosi wesołe kolory, takie jak łososiowy, morelowy, pistacjowy, koralowy i ciepłe turkusy. Nie powinna nosić różu, szarości, granatu i zimnego niebieskiego.

Pytanie 6

Jesień to:

Twoja odpowiedź:

ciepły typ urody

Jesień, podobnie jak Wiosna, jest ciepłym typem urody. Cera, włosy i oczy Wiosen mają odcienie ciepłe. Niestety tylko 20% populacji to naturalne, ciepłe typy urody, a większość rudych to włosy farbowane. Jesienie świetnie wyglądają w brązach, khaki, beżach, stonowanej, ciepłej czerwieni i niektórych odcieniach fioletu.

Pytanie 7

Czarny, biały, czerwony, fuksja, ciemny fiolet to kolory dla:

Twoja odpowiedź:

Pani Wiosny

Prawidłowa odpowiedź: "Pani Zimy". Czarny, biały, czerwony, fuksja i ciemny fiolet to kolory czyste, nasycone i żywe. Taka właśnie jest też kolorystyka Zimy. Nasze ubrania powinny powtarzać harmonię, która występuje w naszym typie urody. Zimy w 90% są osobami „kontrastowymi” i dlatego dobrze wyglądają w kontrastowych zestawieniach.

Pytanie 8

Kolory, które pasują do typu Lata to:

Twoja odpowiedź:

morelowy, khaki, pomarańczowy

Prawidłowa odpowiedź: "wrzosowy, niebieski, różowy". Kolory Lata są zimne i stonowane, nie jaskrawe. Lato pięknie wygląda w niebieskim, różowym, fioletowym, turkusowym, granatowym. Lato nie powinno nosić brązu, pomarańczowego, koralowego, oliwkowego, czyli kolorów ciepłych.

Pytanie 9

Jasna, bladoróżowa skóra, ciemnobrązowy, zimny odcień włosów i orzechowy kolor oczu to typ urody:

Twoja odpowiedź:

Wiosna

Prawidłowa odpowiedź: "Zima". Orzechowe oczy i brązowe włosy często wprowadzają w błąd i wiele osób uważa, że opisany typ urody to Jesień. Jednak zimny odcień włosów i skóry decyduje o tym, że należy on do Zimy. Zima z orzechowymi oczami będzie piękną Zimą Egzotyczną.

Pytanie 10

Średnio nasycone, szare włosy, lekko różowa skóra i orzechowe oczy to typ Lata. Do tego typu należy też osoba o następującej kolorystyce:

Twoja odpowiedź:

złote włosy, jasna cera i zielone oczy

Prawidłowa odpowiedź: "jasne, popielate włosy, jasna cera i jasne, niebieskie oczy". Lato to zestaw: jasne, popielate włosy, jasna cera i jasne, niebieskie oczy. Zestaw ten należy do grupy LIGHT. Typowe Lata to także, należące do grupy TRUE, osoby ze średnio nasyconymi kolorami włosów i skóry. Lato typu CONTRASTING jest mylone z Zimą, bo jego kolorystyka jest dość mocno nasycona, podobnie lata VIVID (żywe) - osoby  o bardzo ciemnej karnacji, ciemnych włosach i oczach (typ ten występuje u nas rzadko). Dlatego, żeby z całą pewnością określić typ urody, niekiedy niezbędny jest komputer.

Pytanie 11

Makijaż ust dla Pani Lato wykonujemy w kolorach:

Twoja odpowiedź:

ciepłej, koralowej czerwieni

Prawidłowa odpowiedź: "zimnej, malinowej, czerwieni". Lato to zimna pora kolorystyczna, lecz jej kolory są przypudrowane, nie tak ostre jak u Zimy. Dobra pomadka dla Lata to zimna malinowa czerwień, ponieważ jest ona przygaszona, ale dodaje koloru twarzy. Lata to niestety często tzw. „szare myszki”, które potrzebują odrobiny ożywienia jaskrawszym kolorem.

 

Jak ożywić urodę Pani Lato? Kurs wizażu: analiza kolorystyczna, dobór kosmetyków do typu urody, techniki profesjonalnego makijażu. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 12

Zielony i brązowy kolor oczu najlepiej podkreśli kredka lub tusz w kolorze:

Twoja odpowiedź:

fioletowym

Kolor fioletowy świetnie nadaje się do podkreślenia zielonego lub brązowego koloru oczu. Dla niektórych typów urody będzie to fiolet wrzosowy, a dla innych np. kolor bakłażana  lub ciemnego winogrona.

Pytanie 13

Kolor śnieżnobiały to kolor:

Twoja odpowiedź:

dla Zimy

Kolor biały jest kolorem bardzo zimnym i czystym. Zima to zimny i jaskrawy typ kolorystyczny i tylko Zimy dobrze wyglądają w czystej bieli. Czysta biel nie jest odpowiednia dla Lat, choć one też są zimnym typem urody. Lato lepiej wygląda w kolorze jasnokremowym, ale nie ecru.

Pytanie 14

Koralowa pomadka, brzoskwiniowy róż na policzki, cienie na powieki w odcieniach złotych beżów, łososiowe i brązowe mogą być wykorzystane w makijażu:

Twoja odpowiedź:

Wiosny i Jesieni

Kolory makijażu wymienione w pytaniu należą do ciepłych i dlatego pasują one do ciepłych pór kolorystycznych, jakimi są Wiosna i Jesień. Zależnie od intensywności kolorów pasują one do obu tych typów.

 

Ciepłe czy chłodne - jakie kolory pasują do Ciebie? Kurs wizażu: analiza kolorystyczna, pielęgnacja urody i profesjonalny makijaż. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 15

Biżuteria srebrna pasuje do:

Twoja odpowiedź:

Zimy

Prawidłowa odpowiedź: "Lata i Zimy". Srebro ma odcień zimny i dlatego może być noszone przez osoby należące typów Lata i Zimy. Niektóre Zimy posiadają w swej palecie złoto, ale musi być ono blade, a nie z odcieniem miedzianym.

mężczyźni z podobnym wynikiem:

Avatar_0_missing_small Adik1982 Avatar_0_missing_small kkrynio Avatar_0_missing_small janmarian_1 Avatar_0_missing_small highlander76 1993_small Atropa

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...