Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Ku doskonałości: korekta twarzy w makijażu

Wyniki użytkownika gabryska51!
zdobyła 5 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Jakim kosmetykiem wykonujemy korektę kształtu twarzy?

Twoja odpowiedź:

pudrem brązującym i różem

Prawidłowa odpowiedź to: „dwoma kolorami podkładów”.

Korektę kształtu twarzy wykonujemy podkładem. Twarz nie jest płaską powierzchnią. Zastosowanie dwóch kolorów podkładu pozwala na wykonanie na twarzy korekty, która da wrażenie trójwymiarowości. Podkreślamy lub ukrywamy wszystkie naturalne wypukłości.

 

Jak ukryć drugi podbródek? Praktyczny kurs wizażu: porady profesjonalisty, triki makijażysty, dobór kosmetyków do rodzaju skóry. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 2

Gdzie nakładamy ciemniejszy podkład, chcąc wykonać korektę twarzy kwadratowej?

Twoja odpowiedź:

na boki policzków

Prawidłowa odpowiedź to: „na boki czoła i boki żuchwy”.

Twarz kwadratowa wymaga przyciemnienia boków czoła i boków żuchwy. Środek twarzy pozostawiamy jasny. To sprawi, że optycznie twarz będzie zbliżona do owalu.

Pytanie 3

Róż na policzki nałożony po bokach twarzy powoduje:

Twoja odpowiedź:

wyszczuplenie twarzy okrągłej

Po zastosowaniu korekty podkładem możemy delikatnie wymodelować twarz różem. Róż nałożony po bokach twarzy po skosie w dół wyszczupli. Pamiętajmy, że ma on dawać przede wszystkim wrażenie świeżości. Nie może zdominować makijażu.

Pytanie 4

Które partie twarzy pokrywamy jasnym podkładem przy korekcie twarzy trójkątnej?

Twoja odpowiedź:

środek czoła i nos

Prawidłowa odpowiedź to: „dół twarzy, od kości policzkowych”.

Twarz trójkątna zwęża się w dolnej części. Chcąc uzyskać prawie idealny owal, jasny podkład nakładamy na tę część twarzy. Boki czoła, które są szersze, możemy przyciemnić.

Pytanie 5

Prostokątna twarz wymaga przyciemnienia:

Twoja odpowiedź:

górnej linii czoła i dolnej linii szczęki

Prawidłowa odpowiedź to: „kątów żuchwy i górnych kątów czoła”.

Prostokątne kształty twarzy wymagają przyciemnienia kątów żuchwy i górnych kątów czoła. Można też delikatnie rozjaśnić środek twarzy. Czasem, gdy twarz jest zbyt długa, trzeba przyciemnić czoło na granicy włosów i dół twarzy zwłaszcza brodę.

Pytanie 6

Oczy zbyt blisko osadzone oddalamy od siebie optycznie:

Twoja odpowiedź:

rozjaśniając wewnętrzne kąciki oczu

Rozjaśnienie wewnętrznych kącików oczu spowoduje, że zbyt blisko osadzone oczy oddalą się od siebie. Możemy to zrobić przy pomocy jasnych cieni lub cieni z błyszczącymi drobinkami. Pamiętajmy też, by kresek wokół oczu nie malować do końca wewnętrznego kącika oka.

 

Makijaż oczu - na co dzień czy na wielkie wyjście? Kurs wizażu, który krok po kroku odkrywa tajniki perfekcyjnego makijażu. LINK SPONSOROWANY 

Pytanie 7

Oczy szeroko rozstawione zbliżamy do siebie:

Twoja odpowiedź:

przyciemniając wewnętrzne kąciki oczu

Oczy szeroko rozstawione, odwrotnie niż blisko osadzone, wymagają przyciemnienia kącików wewnętrznych. Cienie zastosowane w tym przypadku nie mogą być zbyt ciemne, gdyż mogłoby to spowodować, że oko będzie wyglądało smutno i groźnie. Kreskę wokół oczu można narysować aż do wewnętrznego kącika oka.

Pytanie 8

Oczy głęboko osadzone wydobywamy poprzez zastosowanie:

Twoja odpowiedź:

delikatnego wytuszowania rzęs

Prawidłowa odpowiedź to: „jasnych lub delikatnie perłowych cieni”.

To, co chcemy przybliżyć, musimy rozjaśnić: jasne kolory przybliżają, a ciemne oddalają. Zastosowanie jasnych lub delikatnie perłowych cieni spowoduje, że wydobędziemy piękno głęboko osadzonych oczu. Należy pamiętać, że cienie perłowe podkreślają zmarszczki. Stosujmy je więc ostrożnie.

Pytanie 9

Jaki kształt mają idealne brwi?

Twoja odpowiedź:

unoszą się w 2/3 i opadają w 1/3 długości

Idealne brwi od nasady lekko unoszą się do góry w 2/3 długości, a potem w 1/3 lekko opadają. Końce brwi nie powinny zbyt mocno opadać, zwłaszcza po 40 roku życia. Wtedy coraz bardziej zmieniają nam się kontury twarzy i takie brwi jeszcze bardziej to podkreślają.

 

Łatwy makijaż: efektowna zmiana - ukrywanie niedoskonałości. Praktyczny kurs wizażu i pielęgnacji urody. Porady, triki, przykłady. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 10

Jak można optycznie ukryć tzw. drugi podbródek?

Twoja odpowiedź:

przyciemniamy podbródek i rozjaśniamy szyję

Prawidłowa odpowiedź to: „przyciemniamy podbródek i szyję”.

Drugi podbródek to „zmora” wielu kobiet. Przy odrobinie umiejętności możemy go trochę ukryć. Wystarczy pokryć go ciemniejszym podkładem. Żeby efekt był lepszy, podkład nakładamy też na szyję.

Pytanie 11

Szeroki nos możemy zwęzić poprzez:

Twoja odpowiedź:

rozjaśnienie środka nosa

Prawidłowa odpowiedź to: „przyciemnienie boków nosa”.

Nikt z nas nie ma idealnych proporcji twarzy. Zbyt szeroki nos można optycznie zwęzić. Nakładamy ciemniejszy podkład na boki nosa. Jeśli nos nie jest zbyt długi, to dodatkowo możemy delikatnie rozjaśnić jego grzbiet.

Pytanie 12

Zbyt długi nos skracamy:

Twoja odpowiedź:

rozjaśniając skrzydełka, a przyciemniając czubek nosa

Prawidłowa odpowiedź to: „przyciemniamy czubek nosa”.

Przyciemnienie czubka nosa powoduje jego skrócenie. Jeżeli dodatkowo jest on wąski, możemy go trochę rozjaśnić po bokach. Zbyt krótki nos rozjaśniamy cały, a na twarz nakładamy trochę ciemniejszy podkład.

Pytanie 13

Kiedy górna warga jest węższa od dolnej:

Twoja odpowiedź:

usta obrysowujemy mocno konturówką

Prawidłowa odpowiedź to: „malujemy wargi dwoma różnymi odcieniami pomadki”.

Przed pomalowaniem ust nakładamy podkład lub korektor, a następnie obrysowujemy konturówką – górną wargę po zewnętrznym konturze, a dolną po naturalnej linii. Użycie dwóch odcieni pomadki wzmocni efekt. Górną wargę malujemy odcieniem o 1-2 tony jaśniejszym od zastosowanego na dolnej wardze.

Pytanie 14

Usta zbyt wypukłe można optycznie zmniejszyć:

Twoja odpowiedź:

rozjaśniając zewnętrzne kąciki ust

Prawidłowa odpowiedź to: „malując je ciemną, matową pomadką”.

W przypadku bardzo wydatnych ust zmniejszymy je, stosując ciemniejszą, matową pomadkę. Przedtem całe usta możemy pokryć korektorem, a konturówką zrobić zarys pod naturalną linią warg. Pomadkę nakładamy, nie wychodząc poza narysowany wcześniej kontur.

Pytanie 15

Zbyt dużą ilość górnej powieki możemy ukryć:

Twoja odpowiedź:

rozjaśniając ją wzdłuż rzęs

Prawidłowa odpowiedź to: „przyciemniając delikatnie miejsce nad załamaniem powieki”.

Jak już wiemy, ciemne kolory ukrywają to, czego jest za dużo. Nadmiar skóry na powiece górnej możemy ukryć poprzez delikatne przyciemnienie miejsca nad załamaniem powieki. Pamiętajmy, by kolor cienia nie był bardzo ciemny i by cień delikatnie rozetrzeć – tak, by stopniowo przechodził w kolor skóry.

Pytanie 16

W makijażu dla krótkowidza:

Twoja odpowiedź:

rozjaśniamy kąciki zewnętrzne i łuk brwiowy

Prawidłowa odpowiedź to: „powiększamy oczy, stosujemy delikatne kolory, mocniej tuszujemy rzęsy”.

Szkła okularów dla krótkowidza pomniejszają oczy. Żeby je powiększyć, stosujemy w makijażu delikatne, niezbyt ciemne kolory cieni. Można je połączyć z delikatnie perłowymi cieniami. Wiele uroku dodadzą mocniej wytuszowane rzęsy.

Pytanie 17

W makijażu dla dalekowidza:

Twoja odpowiedź:

stosujemy mocno perłowe cienie

Prawidłowa odpowiedź to: „pomniejszamy oczy, stosujemy ciemniejsze kolory i kreski wokół oczu”.

Osoby noszące szkła dla dalekowidzów muszą za pomocą makijażu trochę pomniejszyć oczy. Te szkła bowiem powodują nadmierne optyczne powiększenie oczu. W takim makijażu możemy użyć ciemniejszych cieni oraz zrobić wyraźną kreskę wokół oczu. Należy unikać mocnego tuszowania rzęs, bo można uzyskać nieco teatralny, nienaturalny efekt.

Pytanie 18

W makijażu biznesowym:

Twoja odpowiedź:

podkreślamy oczy

Makijaż biznesowy nie powinien dominować na twarzy. Musi być stonowany, by nie rozpraszał rozmówców. W takim makijażu dopuszczalne jest mocniejsze podkreślenie tylko oczu. To pozwoli na skupienie na nich uwagi naszego rozmówcy i wzbudzi większe zaufanie.

Pytanie 19

Kiedy nie mamy dwóch kolorów podkładów, najlepiej użyć:

Twoja odpowiedź:

pudru brązującego i różu

Prawidłowa odpowiedź to: „podkładu i pudru brązującego”.

Do korekty twarzy potrzebujemy dwóch podkładów. Kiedy ich nie mamy, możemy wykorzystać podkład, którego zwykle używamy i puder brązujący. Trzeba jednak pamiętać, by pudrem posługiwać się bardzo ostrożnie. W przeciwnym razie uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego.

Pytanie 20

Chcąc rozświetlić kości policzkowe, używamy specjalnych pudrów i rozświetlaczy. Kiedy ich nie mamy, możemy wykorzystać:

Twoja odpowiedź:

puder brązujący

Prawidłowa odpowiedź to: „jasny perłowy cień do powiek”.

Jasny, delikatnie perłowy cień do powiek może nam się przydać do kilku rzeczy. Między innymi jako rozświetlacz kości policzkowych. Nałożony na powiekę na linii rzęs rozjaśnia zmęczone spojrzenie, a delikatnie muśnięcie na pomadce pomoże ją rozjaśnić. Zawsze pamiętajmy, by używać go oszczędnie ze względu na zawartość błyszczących pigmentów.

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...