Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Jak dbać o paznokcie?

Wyniki użytkownika urszula19!
zdobyła 15 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Do piłowania paznokci najlepsze są pilniki:

Twoja odpowiedź:

papierowe

Do piłowania paznokci najlepsze są pilniki papierowe o ziarnistości powyżej 180 (im liczba ta jest wyższa, tym pilnik delikatniejszy). Naturalne paznokcie są wrażliwe na piłowanie i zbyt ostre pilniki mogą je uszkadzać. Dość dobre dla paznokci są też pilniki szklane. Można ich używać zamiennie z papierowymi.

Pytanie 2

Piłowanie paznokci wykonujemy:

Twoja odpowiedź:

po zmyciu lakieru, przed odsunięciem skórek

Pierwszą czynnością w manicure jest zmycie starego lakieru. Następnie nadajemy kształt paznokciom. Piłujemy paznokcie od boków do środka pod kątem 45 stopni. Pamiętajmy, by zbyt mocno nie wypiłowywać boków paznokci, gdyż może to doprowadzić do deformacji płytki. Następnym krokiem będzie odsunięcie skórek.

 

Jak zrobić manicure? Kurs wizażu: praktyczne porady, skuteczne triki, pielęgnacja i dobór kosmetyków do typu skóry. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 3

Jaki kształt powinny mieć paznokcie stóp?

Twoja odpowiedź:

prosty z lekko wypiłowanymi bokami

Wykonując pedicure, pamiętajmy, by paznokcie piłować na prosto i tylko lekko wypiłować boki. Mocne piłowanie i skracanie paznokci po bokach powoduje ich wrastanie w skórę. Jest to bolesne i może prowadzić do stanów zapalnych z wysiękiem ropnym (wówczas potrzebna jest interwencja chirurgiczna).

Pytanie 4

Wykonując manicure, skórki wokół paznokci:

Twoja odpowiedź:

odsuwamy drewnianym patyczkiem

Skórki wokół paznokci są bardzo delikatne i łatwo można je uszkodzić. Kiedyś panowało przekonanie, że dobrze wyglądają tylko paznokcie z wyciętymi skórkami. Obecnie w zasadzie nie wycina się skórek, a tylko odpycha je drewnianym patyczkiem. Najlepsze są patyczki z drewna pomarańczowego, ponieważ nie strzępią się i nie ma możliwości skaleczenia.

Pytanie 5

Przed odsunięciem skórek:

Twoja odpowiedź:

zmiękczamy je specjalnym płynem

Po opiłowaniu paznokci można przejść do skórek. Wiemy już, że nie należy ich wycinać, a tylko odsunąć. Najpierw zmiękczamy je specjalnym płynem lub żelem. Nakładamy go na kilka minut. Żel jest wygodniejszy, bo nie wysycha zbyt szybko. Jeśli skórki są mocno zniszczone lub twarde, można je najpierw wymoczyć w wodzie z odrobiną oliwki, a potem nałożyć żel.

Pytanie 6

Lakier zmywamy:

Twoja odpowiedź:

wzdłuż paznokcia, nie dotykając skórek

Lakier z paznokci starajmy się zmywać zawsze wzdłuż paznokcia – w górę od wału paznokciowego do wolnego brzegu. Zwróćmy uwagę, by zmywaczem nie dotykać skórek. Powoduje on mocne przesuszenie. Skórki mogą mieć później skłonności do strzępienia się i szybszego rogowacenia.

 

Pytanie 7

Malowanie paznokci delikatnym cielistym lakierem z białymi końcówkami to:

Twoja odpowiedź:

manicure francuski

Manicure francuski lub french manicure to sposób malowania paznokci. Końcówki paznokci malujemy na biało. Całą płytkę pokrywamy delikatnym beżowym lub różowym lakierem. Dla początkujących można wykorzystać specjalne szablony, które ułatwiają malowanie białych pasków. Często są one sprzedawane w zestawie z białym lakierem.

 

Francuski manicure - jak go wykonać. Praktyczny kurs wizażu: manicure, profesjonalny makijaż, dobór kolorów do typu urody. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 8

Szewron to:

Twoja odpowiedź:

charakterystyczny sposób malowania paznokci

Szewron to odmiana french manicure. Różnica tkwi w kształcie białych końcówek. We french manicure, w zależności od kształtu paznokci, są to proste lub zaokrąglone paski. Szewron najlepiej wygląda na paznokciach o kształcie prostokąta. Końcówki malujemy wtedy w odwróconą literę V.

Pytanie 9

Polerowanie paznokci odżywczą pastą to:

Twoja odpowiedź:

manicure japoński

Manicure japoński polega na wcieraniu polerką w paznokieć specjalnej odżywczej pasty i na koniec pudru, który ją utrwala, zatrzymując składniki pasty w głębi paznokcia. Metoda ta mocno odżywia i nabłyszcza płytkę paznokciową. Dostarcza paznokciom witamin A i E, keratynę i prowitaminę B5.Ten rodzaj manicure jest bardzo lubiany przez mężczyzn.

Pytanie 10

Base coat to:

Twoja odpowiedź:

lakier, który nakładamy przed nałożeniem lakieru kolorowego

Kolorowe lakiery do paznokci często przebarwiają paznokcie. Można temu zapobiec, stosując lakier podkładowy tzw. base coat. Warstwy bazowe zawierają też składniki pielęgnujące, które zapobiegają przesuszaniu paznokci.

Pytanie 11

Lakier będzie się dłużej trzymać, jeśli:

Twoja odpowiedź:

po pomalowaniu nałożymy na paznokcie tzw. top coat

Warstwę zabezpieczającą lakier przed uszkodzeniem i przedłużającą jego trwałość nazywamy top coat. Warstwę tę nakładamy na końcu. Paznokci nie malujemy zaraz po wymoczeniu, ponieważ mocno nawilżona płytka wysychając, kurczy się, co nie wpływa korzystnie na trwałość lakieru. Natomiast wysychanie lakieru przyspieszają specjalne oliwki i spraye.

Pytanie 12

Zbyt szerokie płytki paznokcia malujemy:

Twoja odpowiedź:

ciemnym lakierem, nie dociągając go do boków paznokcia

Szerokie płytki można zwęzić przez odpowiednie pomalowanie, nie dociągając lakieru do boków paznokcia. Najlepiej wykonać to ciemniejszym kolorem, który zmniejszy optycznie paznokieć. Malowanie zaczynamy od nałożenia paska lakieru na środek paznokciach. Następnie poszerzamy go na boki, ale zostawiając wolną przestrzeń przy bocznych krawędziach.

Pytanie 13

Przebarwione, zgrubiałe, łuszczące się paznokcie to objaw:

Twoja odpowiedź:

grzybicy

Grzybica to choroba paznokci, która powstaje poprzez zakażenie grzybem z zewnątrz. Grzyby te pasożytują na organizmach żywych i przedmiotach. Zakażeniu sprzyjają uszkodzenia naskórka lub paznokci. Mocniej narażone na tę chorobę są osoby noszące sztuczne paznokcie – tipsy. Grzybica lubi ciepło i wilgoć, a kiedy dochodzi do pęknięcia lub odklejenia tipsa, pod jego powierzchnię mogą dostać się grzyby, gdzie znajdują środowisko przyjazne dla rozwoju.

Pytanie 14

Najpopularniejszy i najbardziej skuteczny składnik odżywek do paznokci to:

Twoja odpowiedź:

wapń

Wapń ma bardzo dobre właściwości wzmacniające i odbudowujące paznokcie i dlatego jest wykorzystywany jako składnik odżywek oraz lakierów do paznokci. Odżywia je i zmniejsza ich łamliwość. Ma dobroczynne działanie na paznokcie zniszczone po zbyt długim noszeniu tipsów. Przywraca im elastyczność i wygładza płytkę.

Pytanie 15

Wzmacniająco i rozjaśniająco na paznokcie działa moczenie:

Twoja odpowiedź:

w ciepłej oliwce z cytryną

Kąpiele dłoni w ciepłej oliwce to jeden ze starszych i najbardziej znanych sposobów na słabe i kruche paznokcie. Pomagają one też nawilżyć skórę dłoni. Dodatek cytryny pozwala wybielić w delikatny sposób dłonie, jak i paznokcie. Do takiej kąpieli można dodać kapsułkę witaminy A+E, a będzie ona jeszcze bardziej regenerująca.

 

SPA dla paznokci - pielęgnacja urody w domu. Profesjonalny kurs wizażu: zabiegi pielęgnacyjne, dobór kosmetyków, tuszowanie niedoskonałości. LINK SPONSOROWANY

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...