Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Feng shui w świecie biznesu

Wyniki użytkownika Babisia90!
zdobyła 12 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Który z wymienionych zabiegów aranżacji wejścia do firmy nie jest zgodny z feng shui?

Twoja odpowiedź:

drzwi powinny otwierać się do wewnątrz

Prawidłowa odpowiedź to: „drzwi powinny otwierać się na zewnątrz”. Niezgodne z feng shui są drzwi wejściowe do firmy otwierające się na zewnątrz. Naturalny odruch jest taki, że chcemy wejść przez drzwi, które otwierają się do wewnątrz. Tak też porusza się energia qi, którą wpuszczamy przez główne wejście. Drzwi otwierające się na zewnątrz symbolicznie odpychają energię, nie pozwalając jej wejść do środka.

 

Feng shui w firmie, czyli jak maksymalizować pomyślność działań biznesowych. Kompleksowy kurs feng shui: techniki, szkoły, praktyczne rozwiązania. LINK SPONSOROWANY

 

dowiedz się więcej
Pytanie 2

Miejsce szefa pracującego w pomieszczeniu wspólnie z pracownikami powinno być usytuowane:

Twoja odpowiedź:

najdalej od drzwi, skierowane do nich przodem; powinno pozwalać na kontrolowanie innych pracowników; za plecami szefa powinna znajdować się ściana

Jeśli w jednym pomieszczeniu pracuje kilka osób wraz z szefem, to miejsce szefa powinno znajdować się najdalej od drzwi wejściowych, a jego twarz powinna być skierowana w stronę drzwi. Szef musi mieć możliwość kontrolowania wszystkich pracowników, a za jego plecami powinna być ściana.

 

Feng shui a sukcesy w zarządzaniu? Praktyczny kurs feng shui: określanie miejsc pomyślnych, świadome kierowanie energią qi, feng shui w biznesie. LINK SPONSOROWANY

dowiedz się więcej
Pytanie 3

Jak z punktu widzenia feng shui można ocenić wejście do przedstawionego na zdjęciu budynku?

Big
Twoja odpowiedź:

wejście z narożnika atakuje energia sha

Narożnikowe wejście do tego budynku nie jest korzystne. Jest ono narażone na atak energii sha. Drzwi nie powinny być nigdy usytuowane na narożniku ani na wprost narożnika innego budynku, na ostrych zakrętach ulic czy dróg, skierowane na mosty, wiadukty czy też słupy. Takie elementy emitują energię sha. Nie powinny być też skierowane w ślepą ulicę, a przed drzwiami nie powinno być kanałów i studzienek odpływowych.

dowiedz się więcej
Pytanie 4

Która z wymienionych cech nie dotyczy lokalizacji biurka przedstawionego na zdjęciu?

Big
Twoja odpowiedź:

otoczenie biurka emituje energię sha

Prawidłowa odpowiedź to: „pracująca osoba skierowana jest na solidnego Żółwia”. Przedstawione na zdjęciu biurko nie jest komfortowym miejscem pracy. Przede wszystkim pracująca tam osoba nie ma za plecami solidnego Czarnego Żółwia, za to ma okno, które  nie daje poczucia bezpieczeństwa i spokoju. Podświadomie czujemy, że może nas ktoś obserwować, a niedomknięte okno otwarte przeciągiem może grozić wypadkiem.

dowiedz się więcej
Pytanie 5

Logo firmy, której celem jest dotarcie do jak największego grona klientów, powinno:

Twoja odpowiedź:

być w kształcie prostokąta z dominującym kolorem zielonym

Logo w kształcie prostokąta z dominującym kolorem zielonym nadaje się dla firm, których istnienie opiera się na szerokim i zróżnicowanym gronie klientów (np. banki). Kolor zielony i kształt prostokąta przypisane są do elementu Drewna, którego cechuje szybkość oraz niepohamowany, konsekwentny rozwój we wszystkich kierunkach. W przypadku firmy, której celem jest dotarcie do jak największego grona klientów, nie ma znaczenia, kim są ci klienci, tak jak dla korzeni drzewa nie ma znaczenia, przez co muszą się one pod ziemią przedostać, aby dobrze zakotwiczyć i wykarmić drzewo.

 

Feng shui a sukces w biznesie: jak zaprojektować logo zgodne z feng shui, jak określić miejsca pomyślne, jak  kierować energią qi. Praktyczny kurs feng shui. LINK SPONSOROWANY

dowiedz się więcej
Pytanie 6

Które z wymienionych kryteriów oceny miejsca pracy są zgodne z zasadami feng shui?

Twoja odpowiedź:

dostępność światła, obecność 4 Mitycznych Zwierząt, aranżacja biurka zgodnie z ba gua

Prawidłowa odpowiedź to: „właściwa odległość od wejścia, obecność 4 Mitycznych Zwierząt, lokalizacja poszczególnych funkcji na planie ba gua”. Oceniając miejsce pracy, należy przeanalizować odległość miejsca pracy od wejścia głównego (przestrzeń blisko wejścia jest bardziej jang niż strefy oddalone), obecność 4 Mitycznych Zwierząt (jeśli tylko możliwe, każdy pracownik powinien mieć 4 Mityczne Zwierzęta) oraz lokalizację poszczególnych funkcji na planie ba gua.

dowiedz się więcej
Pytanie 7

Który element wspiera służbę zdrowia?

Twoja odpowiedź:

element Drewna

Element Drewna jako symbol szybkiego wzrostu i niesamowitej woli przetrwania świetnie nadaje się na element wspierający służbę zdrowia. Wyobraźmy sobie, jaką siłę i determinację musi mieć pierwiosnek, aby wiosną przebić zmarznięty śnieg po to, by żyć. A jaką siłę musi mieć roślina, która wyrasta w szczelinach asfaltu lub na starym murze? Takie cechy ma właśnie element Drewna, którego symbolem jest kolor zielony. Takiej siły woli życia i przetrwania potrzeba wszystkim, którzy chorują.

dowiedz się więcej
Pytanie 8

W jakiej strefie ba gua powinna znajdować się sala konferencyjna?

Twoja odpowiedź:

w strefie Kariery

Prawidłowa odpowiedź to: „w strefie Związków”. Sala konferencyjna to miejsce, gdzie spotyka się zespół ludzi w celu wymiany informacji, negocjacji czy też po to, aby rozwiązywać różne problemy. Niezależnie od tego, jaki cel mu przyświeca, każde spotkanie zawsze jest spotkaniem przynajmniej dwóch osób. Najodpowiedniejszym miejscem na spotkanie na planie ba gua jest strefa Związków. Strefa ta znajduje się na kierunku południowo-zachodnim (SW), gdzie żywiołem panującym jest Ziemia.

dowiedz się więcej
Pytanie 9

Jaki kształt stołu najbardziej nadaje się do sali konferencyjnej?

Twoja odpowiedź:

prostokątny

Stół w sali konferencyjnej spełnia funkcję łącznika dla osób, które spotkały się w celach służbowych lub biznesowych. Podczas takich spotkań zwykle jest osoba, która zajmuje dominującą pozycję i której wizerunek powinien być wzmocniony również poprzez miejsce, jakie zajmuje przy stole. A zatem najlepszym stołem będzie stół w kształcie prostokąta.

dowiedz się więcej
Pytanie 10

Które z wymienionych pojęć feng shui opisują dział księgowości?

Twoja odpowiedź:

jin, Metal, Bogactwo, kierunek południowo-zachodni (SW)

Prawidłowa odpowiedź to: „jin, Ziemia, Metal, Bogactwo, Wiedza, kierunek południowo-wschodni (SE) lub północno-wschodni (NE)”. Dział księgowości zajmuje się finansami firmy. Ta praca ma cechy jin. Finanse powinny być stabilne i pewne jak element Ziemi. W księgowości ludzie zajmują się również pieniędzmi, które zaliczane są do elementu Metalu. Księgowość na planie ba gua powinna być zlokalizowana w strefie Bogactwa – kierunek południowo-wschodni (SE) lub/i Wiedzy – kierunek północno-wschodni (NE).

dowiedz się więcej
Pytanie 11

W której strefie ba gua powinien znajdować się gabinet szefa firmy handlowej?

Twoja odpowiedź:

Kariery lub Sławy

Prawidłowa odpowiedź to: „Pomocnych ludzi lub Bogactwa”. Firmy handlowe nastawione są na generowanie zysku poprzez szybką rotację towaru przy jednoczesnym budowaniu dobrych biznesowych relacji ze swoimi klientami. Dlatego gabinet szefa powinien być zlokalizowany w strefie Pomocnych ludzi lub Bogactwa. Gabinet prezesa powinien mieć wszystkie 4 Mityczne Zwierzęta wokół biurka prezesa (zapewnia je ustawienie w tzw. „miejscu szefa”), a kolorystyka powinna być zgodna z żywiołem wspomagającym branżę i firmę.

dowiedz się więcej
Pytanie 12

Która z wymienionych cech lokalizacji dla małej firmy usługowej jest najważniejsza?

Twoja odpowiedź:

w okolicy powinny być podobne firmy

Wybierając miejsce na lokalizację małej firmy usługowej, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy niedaleko są podobne firmy. Bliskość konkurencji świadczy o tym, że z jakiegoś powodu przychodzą tu zainteresowani branżą klienci. A klienci mając w danej lokalizacji do wyboru kilka podobnych firm, łatwo trafiają w takie miejsca.

dowiedz się więcej
Pytanie 13

Jakie wady w usytuowaniu biurka powodują, że pracownik nie może utrzymać pracy?

Twoja odpowiedź:

osoba siedząca przy biurku ma za plecami okno, a twarzą skierowana jest w stronę drzwi

Prawidłowa odpowiedź to: „biurko usytuowane w ciągu komunikacyjnym, bez 4 Mitycznych Zwierząt, blisko drzwi”. Biurko, które stoi w ciągu komunikacyjnym, nie ma 4 Mitycznych Zwierząt lub/i jest blisko drzwi, to gwarantowana strata pracy. W takim miejscu dominuje energia sha, a ta jest destrukcyjna. Osoba siedząca przy takim biurku nie ma szansy na skupienie, nie jest poważana przez współpracowników i ma niską pozycję w hierarchii firmy. W takich miejscach może stać tylko biurko, z którego korzystają okazjonalnie różni pracownicy.

Pytanie 14

Jaki kolor powinien dominować w wystroju baru szybkiej obsługi?

Twoja odpowiedź:

pomarańczowy

Bar szybkiej obsługi powinien w swoim wystroju zawierać elementy Ziemi wzmocnionej elementem Ogniem. Takie cechy ma kolor pomarańczowy. Kolor pomarańczowy jest na granicy żywiołu Ognia – szybkość, popularność, dużo ruchu i Ziemi – pewność, niezmienność, stabilizacja.

dowiedz się więcej
Pytanie 15

Jakie kolory powinien zawierać ubiór, jeśli wybieramy się na rozmowę kwalifikacyjną i ubiegamy się o stanowisko menedżera?

Twoja odpowiedź:

biały, niebieski, granatowy, czarny

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej ważna jest komunikacja, która jest związana z elementem Wody, a zatem będą to kolory: niebieski, granatowy i czarny. Ponadto powinniśmy zrobić wrażenie profesjonalisty. W tym pomoże nam kolor biały, żywioł Metalu. Element Wody spowoduje, że rozmowa będzie przebiegać płynnie, a element Metalu – że będziemy postrzegani jako osoba odpowiedzialna, poważna i wzbudzająca zaufanie.

dowiedz się więcej
Pytanie 16

Zasiadając do negocjacji i mając możliwość wyboru miejsca, jakie miejsce powinniśmy zająć, aby mieć przewagę?

Twoja odpowiedź:

wejście powinno być po naszej lewej ręce

Prawidłowa odpowiedź to: „należy wybierać miejsce skierowane przodem do wejścia”. Zgodnie z teorią 4 Mitycznych Zwierząt najlepsze miejsce przy stole jest tam, gdzie za plecami mamy ścianę (Czarny Żółw), a przed sobą drzwi wejściowe (Czerwony Feniks). Jeśli możliwe jest, abyśmy zajęli takie miejsce, to na pewno powinniśmy je wybrać, a będziemy mieli przewagę w negocjacjach.

dowiedz się więcej
Pytanie 17

Z którym z 5 elementów kojarzy się bank?

Twoja odpowiedź:

Metal

Bank należy do elementu Metalu. Żywioł Metalu – jin symbolizuje przedmioty z metalu, kształt okrągły (a takie są monety), kolor biały, srebrzysty, złoty, srebrny. Żywioł ten charakteryzuje się koncentracją do środka, gromadzeniem, powagą, spokojem, działaniami zgodnymi z prawem, dokładnością, punktualnością, prestiżem i zasadami. Wszystkie te cechy żywiołu Metal pasują do banku.

dowiedz się więcej
Pytanie 18

Która z wymienionych działalności nie jest jang?

Twoja odpowiedź:

sprzedaż dóbr luksusowych

Dobra luksusowe kojarzą się z ciszą, spokojem, stonowanym eleganckim wystrojem wnętrz, przytłumionym światłem i brakiem krzykliwych elementów. To również rozmowa w małym gronie przy okrągłym lub małym stole i filiżance kawy (jak w kawiarni). W takich warunkach kupujemy drogie samochody, ekskluzywną biżuterię czy nieruchomości. Taki klimat nie kojarzy się z jang, które jest głośne, jasne, dynamiczne i bardziej odpowiada atmosferze panującej w supermarkecie. Dobrom luksusowym sprzyja atmosfera jin.

Pytanie 19

Który z wymienionych działów nie należy do elementu Metalu?

Twoja odpowiedź:

reklama i sprzedaż

Do elementu Metalu nie należy dział reklamy i sprzedaży. Reklama i sprzedaż należą do elementu Ognia, strefy ba gua Sława i kierunku południowego (S). Działy te mają cechy jang. Rolą działu sprzedaży jest ciągła walka o rynek, nawiązywanie nowych kontaktów, negocjowanie i tworzenie dobrego PR wokół firmy. Nie jest wskazane, aby w działach reklamy i sprzedaży panowała atmosfera spokoju, skupienia, koncentracji i nieugiętości co do zasad, które to cechy związane są z elementem Metalu.

dowiedz się więcej
Pytanie 20

Który z wymienionych działów należy do elementu Drewna?

Twoja odpowiedź:

projektowanie

Dział projektowania należy do elementu Drewna. Projektowanie kojarzy się z kreatywnością, nowymi pomysłami, inspiracją, ciągłym rozwijaniem swoich zainteresowań, pogonią za nowinkami i chęcią ułatwiania życia. Projektowanie może dotyczyć zarówno wnętrz, jak i mody czy nowych modeli aut. To zawsze ta sama motywacja – stworzenie czegoś nowego, niepowtarzalnego, zaspokajającego jakąś nową lub istniejącą już potrzebę.

dowiedz się więcej

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...