Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Wakacje w angielskim stylu

Wyniki użytkownika Torens!
zdobył 5 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Podczas wakacji w Londynie wybrałeś się zwiedzić The Tower of London. Znajomy Anglik ostrzega cię, że przed tobą długie czekanie w kolejce:

Twoja odpowiedź:

a queue

Poprawną odpowiedzią jest queue. Gdyby twój znajomy nie był Anglikiem, ale Amerykaninem prawdopodobnie użyłby słowa: a line, które jest odpowiednikiem brytyjskiego queue.

 

Zwiedzanie Londynu? Koniec języka za przewodnika. Praktyczny kurs angielskiego: przydatne zwroty, łatwa gramatyka, opcje multimedialne. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 2

Przetłumacz na język polski następujące zdanie:
This year we have decided on a package holiday.

Twoja odpowiedź:

W tym roku zdecydowaliśmy się na wakacje zorganizowane.

Package holiday – to wakacje zorganizowane, np. przez biuro podróży. Wykupując taki typ wakacji, w cenie zapewnione mamy najczęściej zakwaterowanie, transport, a także posiłki. Jeśli chcielibyśmy wybrać się na wakacje pod namiotem, wtedy byłyby to camping holiday.

 

Pytanie 3

Które słowo nie pasuje do pozostałych?

Twoja odpowiedź:

aisle

Słowo aisle oznacza przejście, możemy np. wykupić miejsce przy przejściu w samolocie – aisle seat. Pozostałe słowa oznaczają różnego typu wycieczki: trip – to podróż, wycieczka, wyjazd, voyage – oznacza podróż morską, natomiast excursion – to krótki wypad, wyprawa.

Pytanie 4

Dokończ zdanie:
We wanted to have breakfast, lunch and dinner provided by our hotel, so we have decided on a... .

Twoja odpowiedź:

full–board accommodation.

Jeżeli zdecydujemy się na full – board accommodation, w cenie pokoju będą wliczone wszystkie posiłki. Half – board accommodation – zapewnione mamy śniadanie oraz lunch, natomiast wybierając tylko śniadania – B and B (tzw. Bed and breakfast).

 

Potrafisz zamówić obiad po angielsku? Praktyczny kurs angielskiego: współczesne słownictwo, przydatne informacje, nastawienie na komunikację. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 5

Odpowiedz na następujące pytanie:
We haven’t got too much money. How are we going to get home?

Twoja odpowiedź:

Let’s take a lift.

Prawidłowa odpowiedź: Let’s thumb a lift. Let’s tumb a lift oznacza: Złapmy „stopa”. Let’s take a lift  (skorzystajmy z windy) – można by użyć np. w przypadku stwierdzenia: I can’t feel my legs. I don’t want to go upstairs.

 

Stopem po Wielkiej Brytanii? Tak, ale tylko ze znajomością angielskiego. Praktyczny kurs angielskiego z nastawieniem na komunikację. LINK SPOSOROWANY 

Pytanie 6

Która z odpowiedzi pasuje do stwierdzenia:
You don’t have too much luggage, do you?

Twoja odpowiedź:

Well, I like to travel en–suite.

Prawidłowa odpowiedź: Well, I like to travel light. W odpowiedzi na stwierdzenie, że nie mamy zbyt wiele bagażu, możemy powiedzieć: Well, I like to travel light. Oznaczać to będzie, że nie lubimy zabierać ze sobą zbyt dużo rzeczy. Jeśli zatem zabieramy ze sobą w podróż tylko niezbędne rzeczy, pakując je w niewielką torbę – we travel light.

Pytanie 7

Wskaż wyraz o przeciwnym znaczeniu do: lively holiday resort.

Twoja odpowiedź:

boring

Prawidłowa odpowiedź: off the beaten track. Miejsce, które odwiedzane jest przez tysiące turystów, często pełne tłumów, to lively holiday resort, które najczęściej jest również popular i busy. Zdecydowanym przeciwieństwem takich miejsc, będą te na uboczu, trochę mniej znane i cichsze: off the beaten track. Anglicy bardzo często wybierają się na wakacje w dość popularne miejsca, np. nad morze.

Pytanie 8

Który z wyrazów nie może być określony jako: first–class?

Twoja odpowiedź:

compartment

Prawidłowa odpowiedź: itinerary. First – class ticket to bilet w pierwszej klasie, first – class seat – to miejsce w pierwszej klasie, first – class compartment – to przedział w pierwszej klasie. Itinerary – natomiast oznacza plan podróży, jej zarys.

Pytanie 9

Jak powiemy po angielsku jechać autostopem?

Twoja odpowiedź:

to hitch-hike

Jedynym poprawnym angielskim odpowiednikiem podróżowania autostopem jest: to hitch – hike. Autostopowicz to – hitchhiker, który bardzo często thumbs a lift – czyli „łapie stopa/okazję”. Brytyjscy studenci dość często wybierają taką formę podróżowania i to nie tylko w czasie wakacji.

Pytanie 10

Która z definicji pasuje do: twin–bedded room?

Twoja odpowiedź:

a room with one double bed

Prawidłowa odpowiedź: a room with two single beds. A twin – bedded room – to pokój z dwoma pojedynczymi łóżkami, czyli pokój dwuosobowy – a room with two single beds. Jeżeli chcielibyśmy mieć np. pokój z łazienką, musielibyśmy wynająć en – suite room.

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...