Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Techniki w sztuce makijażu

Wyniki użytkownika yooy1!
zdobyła 9 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

Przed przystąpieniem do makijażu musimy przygotować skórę. Kolejne czynności przygotowujące to:

Twoja odpowiedź:

umycie twarzy, przetarcie tonikiem, nałożenie kremu

Kosmetyki kolorowe wymagają przygotowania skóry przed ich nałożeniem. Makijaż zawsze musimy nakładać na dobrze oczyszczoną skórę. Następnie trzeba za pomocą toniku przywrócić właściwe ph skóry i nałożyć odpowiedni krem. Dopiero wtedy skóra jest przygotowana do wykonania makijażu.

Pytanie 2

Pierwszym kosmetykiem do makijażu, który nakładamy na twarz, jest:

Twoja odpowiedź:

fluid

Prawidłowa odpowiedź to: "korektor". Korektory, jak wiemy, służą do tuszowania niedoskonałości skóry. Występują w postaci delikatnych, kremowych past. Inną, bardziej  znaną formą korektora jest podobny do pomadki sztyft w kolorze beżowym. Obecnie coraz więcej korektorów występuje w postaci płynnej w tubce lub w pisaku zakończonych pędzelkiem.

Pytanie 3

Do zatuszowania czerwonych plamek na skórze oraz naczynek służy korektor w kolorze:

Twoja odpowiedź:

zielonym

Korektory działają na zasadzie uzupełniania się barw, a kolor zielony jest kolorem komplementarnym do czerwonego i dlatego do tuszowania wszelkich czerwonych zmian na skórze używa się korektorów zielonych o odcieniu seledynowym. Brązowe przebarwienia pokrywamy korektorem bladoróżowym, a sińce pod oczami bladożółtym.

Pytanie 4

Korektor w kolorze beżowym stosujemy do tuszowania niedoskonałości na skórze. Do czego jeszcze możemy go użyć?

Twoja odpowiedź:

na powieki jako podkład pod cienie

Beżowy korektor jest świetnym produktem podkładowym pod cienie na powieki. Nakładamy go cienką warstwą i czekamy ok. 5 min., nie otwierając oczu, żeby zdążył wyschnąć. Nie musimy nakładać pudru. Na taki podkład możemy nałożyć cień bazowy.

Pytanie 5

Oprócz pędzla i puszka do nałożenia pudru można użyć:

Twoja odpowiedź:

gąbki do podkładu

Prawidłowa odpowiedź to: "płatków kosmetycznych". Płatki kosmetyczne mają wiele zastosowań – jedno z nich to nakładanie pudru sypkiego. Żeby dobrze go nałożyć, trzeba puder wysypać na zakrętkę i kilka razy zanurzyć w nim złożone razem 2-3 płatki, a następnie delikatnymi ruchami wklepującymi i wciskającymi nanieść puder na twarz. Ta metoda jest bardzo dobra dla osób z cerą tłustą.

Pytanie 6

Puder w kamieniu stosujemy do:

Twoja odpowiedź:

poprawiania makijażu

Do pudrowania twarzy używamy zwykle pudru sypkiego. Nakładamy go dużym, miękkim pędzlem. Musimy nałożyć taką ilość, by dobrze utrwalić podkład. Zazwyczaj jest on pakowany w dużych słoiczkach. Natomiast do poprawienia makijażu w ciągu dnia świetnie nadaje się puder w kamieniu.

Pytanie 7

Jak nazywamy żelowe lub silikonowe kosmetyki, które można nakładać przed nałożeniem podkładu?

Twoja odpowiedź:

bazy pod makijaż

Baza pod makijaż to tzw. podkład pod podkład. Są to kosmetyki, które nakładamy na krem, a przed podkładem. Sprawiają one, że podkład lepiej się rozprowadza i dłużej utrzymuje. Poza tym powodują one wygładzenie lub delikatny lifting skóry oraz zmniejszają optycznie pory.

 

Twoja baza pod makijaż. Praktyczny kurs wizażu: porady profesjonalisty, triki makijażysty, dobór kosmetyków do rodzaju skóry. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 8

Makijaż oka zaczynamy od:

Twoja odpowiedź:

narysowania kreski na powiece

Prawidłowa odpowiedź to: "nałożenia jasnego cienia na całą powiekę". Makijaż oka wymaga nałożenia cienia bazowego. Do tego celu używamy zwykle bardzo jasnych cieni, które nie nadają jeszcze koloru, a tylko przygotowują powiekę do malowania. Dla osób o chłodnej kolorystyce będą to odcienie jasnego, rozbielonego, zimnego różu. Ciepłe typy urody użyją raczej koloru jasnego: beżu i ecru.

 

Makijaż oczu - na co dzień czy na wielkie wyjście? Kurs wizażu, który krok po kroku odkrywa tajniki perfekcyjnego makijażu. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 9

Ciemna kreska na dolnej powiece narysowana pod rzęsami:

Twoja odpowiedź:

zmniejsza oko

Prawidłowa odpowiedź to: "odwraca uwagę od opadających powiek". Zastosowanie kredki lub ciemnego cienia pod okiem jest bardzo dobrą metodą odwrócenia uwagi od opadających powiek. Górną powiekę malujemy delikatnie cieniami, a pod rzęsami na dolnej powiece rysujemy kreskę. Może ona być dość ciemna, ale nie ostra. Lepiej, jeśli jej kontury będą roztarte.

Pytanie 10

Do ułożenia włosków w brwiach służy specjalny żel, ale jeśli go nie mamy, możemy użyć:

Twoja odpowiedź:

mokrego pędzelka

Prawidłowa odpowiedź to: "żelu lub lakieru do włosów". Zmierzwione brwi nie dodają nam urody. Przed makijażem musimy je uporządkować. Jeśli nie mamy pod ręką żelu do ich układania, możemy użyć żelu lub lakieru do włosów. Odrobinę kosmetyku nakładamy na palec lub szczoteczkę do brwi i przeczesujemy, nadając im odpowiedni kształt.

 

Łatwy makijaż: efektowna zmiana - minimum kosmetyków. Praktyczny kurs wizażu i pielęgnacji urody. Porady, triki, przykłady. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 11

Chcąc uzyskać naturalny efekt kształt i kolor brwi nadajemy:

Twoja odpowiedź:

brązową kredką

Prawidłowa odpowiedź to: "szarobrązowym cieniem". Brwi są ważnym elementem twarzy, nadają jej charakteru. Nie możemy ich przerysować. Najbardziej naturalny efekt uzyskamy, stosując do ich podkreślenia cień do brwi w kolorze szarobrązowym – ciemniejszy lub jaśniejszy w zależności od typu urody. Służą do tego specjalne cienie z dość sztywnym skośnie ściętym pędzelkiem, który ułatwia aplikację, w komplecie.

Pytanie 12

Białej kredki używamy do rozjaśnienia wewnętrznej krawędzi oka, do czego jeszcze?

Twoja odpowiedź:

do rozjaśnienia łuków brwiowych

Prawidłowa odpowiedź to: "do obrysowania zewnętrznej krawędzi ust". Biała kredka jest świetna do odświeżenia spojrzenia. Nakładamy ją na wewnętrzną krawędź dolnej powieki. Przy jej pomocy można też rozjaśnić obrys ust. Jej ślad należy dokładnie rozetrzeć, by nie było widać granicy nałożenia. Ten zabieg powoduje, że usta wydają się bardziej wypukłe.

Pytanie 13

Jak nakładamy tusz na rzęsy?

Twoja odpowiedź:

od nasady po końce ruchami zygzakowymi

Dobrze nałożony tusz jest świetnym wykończeniem makijażu oka. Sprawia, że wydaje się większe. Nakładamy go od nasady rzęs po końce, poruszając szczoteczką w prawo i w lewo. Powoduje to, że od razu rozdzielamy rzęsy i zapobiegamy ich sklejaniu.

Pytanie 14

Zbyt ostry kolor pomadki możemy stonować za pomocą:

Twoja odpowiedź:

błyszczyka

Prawidłowa odpowiedź to: "chusteczki i pudru". Kiedy nałożymy pomadkę i wyda nam się ona zbyt jaskrawa lub ciemna, możemy trochę przygasić jej kolor. Przykładamy wtedy chusteczkę higieniczną do ust i przez nią nanosimy pędzlem puder. Nadmiar pomadki odciśnie się na chusteczce, a puder dodatkowo przytłumi kolor.

Pytanie 15

Korektę zbyt wąskich ust wykonujemy:

Twoja odpowiedź:

obrysowując je po zewnętrznej krawędzi

Wąskie usta potrzebują powiększenia. Możemy to zrobić, obrysowując ich zewnętrzną krawędź konturówką. Nie może ona być dużo ciemniejsza niż pomadka, najwyżej o jeden, dwa tony. Dodatkowo na środek ust możemy nałożyć odrobinę błyszczyka.

Pytanie 16

Aby rozświetlić i odświeżyć twarz, róż nakładamy na policzki oraz na:

Twoja odpowiedź:

środek czoła

Prawidłowa odpowiedź to: "skronie". Nałożenie różu na skronie nadaje twarzy świeży, promienny wygląd. Możemy też bardzo niewielką ilość różu nałożyć na powiekę pod łukiem brwiowym. Zwłaszcza kiedy nie mamy rano czasu na pełen makijaż. Nakładamy jasny cień na całą powiekę, róż pod brwi i tusz na rzęsy.

Pytanie 17

Kiedy nie mamy różu do wykonania rumieńców na policzkach, możemy użyć:

Twoja odpowiedź:

ciemnego fluidu

Prawidłowa odpowiedź to: "pomadki". W ciągu dnia nie zawsze możemy skorzystać z pełnego zestawu kosmetyków. Jeżeli nie mamy pod ręką różu na policzki, możemy go zastąpić pomadką. Pamiętajmy, by po nałożeniu bardzo dokładnie ją rozetrzeć i przypudrować.

Pytanie 18

Większość wizażystów do wykonania makijażu używa zestawu pędzli. Jest jednak grupa osób, które cały makijaż wykonują przy pomocy tylko jednego narzędzia. Jakiego?

Twoja odpowiedź:

rąk

Pędzlami możemy wykonać bardzo precyzyjny makijaż. Zestaw zawiera kilkanaście pędzli plus gąbeczki, szpatułki itp. Przy dużej wprawie cały makijaż można wykonać, używając jedynie palców. Nie jest to jednak metoda dla początkujących. Wymaga dużej precyzji i doświadczenia.

Pytanie 19

Czym na koniec utrwalamy makijaż?

Twoja odpowiedź:

pudrem sypkim

Po wykonaniu makijażu, należy na koniec jeszcze raz delikatnie przypudrować twarz pudrem sypkim. Nie nabieramy go zbyt dużo na pędzel i na czole wykonujemy delikatny ruch w poprzek, a następnie ruchy w dół od czoła, jakbyśmy chcieli „uczesać” meszek na twarzy.

dowiedz się więcej
Pytanie 20

Jakim, jednym kosmetykiem można wykonać prawie cały makijaż?

Twoja odpowiedź:

pomadką

Prawidłowa odpowiedź to: "pudrem brązującym". Puder brązujący to kosmetyk, który możemy zastosować, pokrywając cienką warstwą całą twarz, bez używania podkładu. Świetnie się sprawdzi jako cień na powiekę. Nałożony na kości policzkowe zastępuje róż. Możemy nim pokryć także usta. Pamiętajmy, by używać go dość oszczędnie dla uzyskania naturalnego efektu. Tak wykonany makijaż nazywa się makijażem brązującym.

mężczyźni z podobnym wynikiem:

Avatar_0_missing_small torreadorka

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...