Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Britain rocks and… rules

Wyniki użytkownika Anecia!
zdobyła 0 punktów
Interpretacja wyników
Pytanie 1

W jakim utworze The Rolling Stones w partii gitary elektrycznej pojawia się riff gitarowy, który został uznany za najbardziej rozpoznawalny riff w całej muzyce rockowej?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

"(I Can't Get No) Satisfaction" jest po dziś dzień jednym z najważniejszych utworów w historii rocka. W utworze tym, w partii gitary elektrycznej, występuje riff gitarowy, który został uznany za najbardziej rozpoznawalny w całej muzyce rockowej. Początkowo folkowy, lecz przerobiony na agresywny riffowy łomot utwór, wyrażający bunt przeciw mieszczańskiemu konformizmowi i zakłamaniu trafił w sam środek oczekiwań ówczesnej młodzieży.

Pytanie 2

W jakim miejscu znajdują się członkowie zespołu The Beatles na okładce swojej kultowej płyty Abbey Road?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Zdjęcie-legendę (jedna z najsłynniejszych i najczęściej imitowanych okładek w historii rocka) zrobiono na przejściu dla pieszych na Abbey Road, obok słynnego studia nagraniowego o tej samej nazwie (fotografię zrobiono po prostu na ulicy podczas przerwy w nagrywaniu). Człowiek stojący na chodniku w tle, amerykański turysta Paul Cole, nie wiedział, że został sfotografowany, aż do momentu ujrzenia okładki płyty. Fotografia przyczyniła się do tego, że to konkretne przejście na pasach stało się popularną atrakcją turystyczną. Codziennie można zobaczyć turystów pozujących do zdjęcia w charakterystycznym ustawieniu, jak na okładce płyty.

 

Jak dotrzeć do Abbey Road? Koniec języka za przewodnika - kurs współczesnego angielskiego. Dotrzesz, gdzie chcesz. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 3

Skąd wywodzi się nazwa zespołu Led Zeppelin?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Prawidłowa odpowiedź: od słów „ołowiany sterowiec". Led Zeppelin to angielska grupa będąca jednym z pionierów hard rocka. Autorstwo jej nazwy przypisuje się Keithowi Moonowi, brytyjski muzykowi, perkusiście zespołu „The Who”  który po nieudanym koncercie powiedział, że muzyka "unosiła się jak ołowiany sterowiec" (ang. lead Zeppelin).

Pytanie 4

Członkowie fanklubów jakiego zespołu nosili czarne kurtki, białe dżinsowe spodnie, buty na grubej podeszwie i krzyże na szyi?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

W początkach lat 90. fani Depeche Mode, czyli tzw. depesze nosili czarne kurtki, białe lub czarne dżinsowe spodnie, czarne buty na grubej podeszwie (zazwyczaj z nabitymi blachami na czubkach lub podeszwie), krzyże na szyi, często także emblemat z logo zespołu. Dopełnieniem wizerunku były wygolone na karku, krótko przycięte, nażelowane włosy à la Dave Gahan (tzw. "lotnicho") lub utlenione loki à la Martin Gore.

Pytanie 5

Jak długo Bee Gees pisali piosenki do filmu „Gorączka Sobotniej Nocy”?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Prawidłowa odpowiedź: jeden weekend. Bee Gees zostali zaangażowani do pracy nad ścieżka dźwiękową do filmu grubo po tym jak rozpoczęto produkcję, a ich rola w projekcie nie była przesądzona. Nie chcąc więc ryzykować utraty szansy zespół napisał piosenki w ciągu jednego weekendu we Francji. Wspomagany przez sukces filmu album wielokrotnie pobił rekordy, zostając najlepiej sprzedawanym albumem w historii muzyki w tamtym czasie, zaś „Gorączka Sobotniej Nocy” stała się jednym z najlepiej sprzedawanych soundtracków w historii.

Pytanie 6

Co do którego utworu Eurythmics publiczność miała wątpliwości, czy wykonuje go kobieta czy mężczyzna?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Sweet Dreams – album oraz pochodzący z niego tytułowy singel "Sweet Dreams", wydane na początku 1983 roku, odniosły oszołamiający sukces. Do utworu został nakręcony legendarny już teledysk, w którym Lennox zaprezentowała swój charakterystyczny image kobiety z krótkimi, pomarańczowymi włosami, ubranej w męski garnitur. Publiczność miała na początku wątpliwości, czy utwór wykonuje kobieta czy mężczyzna.

Pytanie 7

Który z przebojów zespołu Pet Shop Boys ukazał się jako pierwszy na rynku ?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Pet Shop Boys to duet, który początkowo nazywał się West End. Nazwę Pet Shop Boys to zapożyczyli od swoich przyjaciół pracujących w sklepie zoologicznym. Ich pierwszym nagranym przebojem był singiel wydany w USA „West End Girls”.

Pytanie 8

Jak ubrany stawił się na przesłuchanie do zespołu Simon Le Bon, wieloletni wokalista Duran Duran ?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Simon Le Bon, znany jest ze swojego zamiłowania do awangardowych i nietuzinkowych kreacji. Legenda głosi, że Simon Le Bon, początkujący aktor, przyszedł na przesłuchanie na wokalistę zespołu w różowych spodniach w leopardzie cętki, trzymając w ręku książkę z poezją własnego autorstwa. Zaśpiewał kilka piosenek, ale do instrumentalnego utworu ("Sound Of Thunder") dodał własny tekst, czym zyskał duże uznanie. Zespół przyjął Simona na 6-letnich tygodni. Jednak pozostał on wokalistą Duran Duran do dnia dzisiejszego, a do aktorstwa zaś nigdy nie wrócił.

Pytanie 9

Gdzie zmuszony był zagrać koncert Sex Pistols ze względu na konflikt z władzami za niecenzuralne wypowiedzi i obrazę królowej?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Prawidłowa odpowiedź: na statku rzecznym na Tamizie. Zespół Sex Pistols był chyba najbardziej kontrowersyjną brytyjską grupą w historii. Ich obrazoburcze teksty i niecenzuralne publiczne wypowiedzi sprawiły, że władze i organizatorzy koncertów odwoływali wszystkie zaplanowane z nimi imprezy. Sex Pistols planując premierę nowego singla „God save the Queen” w dzień obchodów Srebrnego Jubileuszu panowania brytyjskiej królowej Elżbiety II zmuszeni więc byli wynająć statek rzeczny "Queen Elizabeth" i dali koncert płynąc nim po Tamizie. Jednak kiedy z mijającego Pałac Westminsterski  statku popłynęły na żywo pierwsze takty utworu "God Save the Queen" natychmiast zjawiły się łodzie policyjne, które odholowały statek do portu, a wszystkich uczestników imprezy zatrzymano.

 

Sex Pistols i królewska etykieta? Poznaj języki i kulturę Wielkiej Brytanii: współczesne słownictwo i opcje multimedialne. Kurs jak Londyn - wielowymiarowy. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 10

Skąd wywodzi się pseudonim artystyczny STINGA?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Sting (czyli Gordon Matthew Sumner) otrzymał swój pseudonim artystyczny podczas występu z zespołem Phoenix Jazzman, kiedy na jednym z koncertów wystąpił w swetrze w czarno-żółte pasy. Lider grupy, Gordon Solomon, stwierdził wówczas, że wygląda on jak trzmiel i stąd jego pseudonim Sting (czyli Żądło).

Pytanie 11

Jaki utwór Dire Straits był najczęściej wykorzystywany w ścieżkach dźwiękowych filmów?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Kultowy przebój  Dire Straits „Brothers in Arms” został użyty w serialu Miami Vice” , w serialu „Prezydencki poker” (ang. „The West Wing”), w filmie pt. „Zawód Szpieg” (ang. „Spy Game”) z Robertem Redfordem w roli głównej a także w filmie „Co jest grane”( ang. „What Just Happened”) z Robertem De Niro.

 

Osłuchanie się z angielskim? Współczesny język, łatwa gramatyka, wspomaganie komputerem. Kurs nastawiony na komunikację. LINK SPONSOROWANY

Pytanie 12

W jaki sposób zrodziło się charakterystyczne dla zespołu Black Sabbath oryginalne brzmienie z nisko grającą gitarą?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Prawidłowa odpowiedź: gitarzysta stracił opuszki palców w wypadku. Black Sabbath zauważone zostało głównie dzięki barwnej postaci Ozzy Osbourne’a. Jednak to dzięki gitarzyście zespołu, Tony Iommi, zrodziło się charakterystyczne brzmienie zespołu. Otóż uległ on wypadkowi, w którym stracił opuszki palców prawej ręki. By grać dalej, skonstruował specjalne plastykowe wkładki na palce. Niestety gra nadal sprawiała mu ból, więc zmniejszył napięcie strun strojąc instrument niżej. Nisko grająca gitara, na której powtarzano ciężkie riffy, także ciężko brzmiąca sekcja rytmiczna w połączeniu z dramatycznym, niekiedy histerycznie brzmiącym śpiewem Osbourne'a, nadała muzyce Black Sabbath niepowtarzalne brzmienie i pesymistyczny nastrój.

Pytanie 13

Teledysk której z piosenek zespołu Queen  nie był początkowo emitowany w USA z powodów obyczajowych?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

W Stanach Zjednoczonych z powodów obyczajowych nie emitowano teledysku piosenki „I want to break free” (muzycy zespołu przebrani są w damskie ubrania i przypominają postacie z brytyjskiej opery mydlanej pt. Coronation Street). Fragment teledysku realizowany był wspólnie z Baletem Królewskim w Londynie, więc Freddie aby upodobnić się do tancerza, Wacława Niżyńskiego, zgolił wówczas swoje słynne wąsy).

Pytanie 14

Dlaczego w latach szkolnych George Michael uciekał z piątkowych lekcji ze szkoły?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Prawidłowa odpowiedź: zarabiał grając i śpiewając w londyńskim metrze. George Michael, czyli Georgios Kyriacos Panayiotou zawsze wiedział, że chce być muzykiem, co było ewidentnie wbrew woli ojca. W okresie młodości spędzał całe popołudnia i wieczory na słuchaniu i komponowaniu piosenek, ale także na imprezowaniu w londyńskich klubach. Żeby mieć kilka groszy na nocne wypady do klubów uciekał z lekcji w piątkowe poranki, i zarabiał grając i śpiewając w londyńskim metrze.

Pytanie 15

Co zainspirowało wokalistę The Cure, Roberta Smitha, do stworzenia swojego wizerunku scenicznego?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Charakterystyczny makijaż i ułożone w charakterystyczny, bezładny sposób natapirowane, czarne włosy Smitha to jedne z najbardziej rozpoznawalnych elementów wizerunku zespołu. Robert Smith przyznał, że jego fryzura była zainspirowana surrealistycznym filmem Davida Lyncha pt. Głowa do wycierania z 1978 roku.

Pytanie 16

Najsłynniejsza płyta Pink Floyd „The Wall” to:

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Prawidłowa odpowiedź: opera rockowa opowiadająca o etapach życia rockowego muzyka. Według zamysłu Rogera Watersa „The Wall” miała być pierwotnie protestem przeciw rockowym koncertom stadionowym, wyobcowaniu artysty rockowego oraz metaforycznemu murowi, który odizolował go od publiczności. W trakcie pisania tekstów i komponowania muzyki temat rozwinął się i przemienił dwupłytowy album w operą rockową, opartą w dużej części na wątkach autobiograficznych Rogera Watersa. Historia opowiada o etapach życia rockowego muzyka o pseudonimie Pink: dzieciństwie, utracie ojca, nieprzyjaznej szkole, nieudanych związkach, utracie młodzieńczych ideałów i coraz większym wyobcowaniu, wraz z deklaracją ucieczki od pustego życia poprzez samobójstwo.

Pytanie 17

Który z kultowych utworów The Clash był tłem do reklamy jeansów Levi’s?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Utwór „Should I Stay Or Should I Go” to jeden z najbardziej znanych utworów The Clash. W marcu 1991 stał się tłem muzycznym do reklamy jeansów Levi's 501. Utwór ten był wielokrotnie przerabiany. Covery jego nagrało między innymi Die Toten Sosen czy Kylie Minogue.

Pytanie 18

Jak doszło do tego, że wokalistą Genesis został  Phil Collins?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Prawidłowa odpowiedź: tymczasowo zajął się partiami wokalnymi, aby nie wstrzymywać prac nad płytą. W marcu 1975 r Peter Gabriel odszedł z Genesis. Jednak po przesłuchaniu setek kandydatów, nie znalezionego godnego zastępcy. Aby nie wstrzymywać prac nad albumem, partiami wokalnymi zajął się Phil Collins, perkusista zespołu. Miały one potem zostać zastąpione przez nowego wokalistę, ale nie udało się go zrekrutować na czas, więc na płycie pozostawiono wokal Phila Collinsa. Okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Pytanie 19

Skąd pochodzi pseudonim artystyczny “Elton John”

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Prawidłowa odpowiedź: od imion kolegów artysty. Sir Elton Hercules John to w zasadzie Reginald Kenneth Dwight. Pseudonim artysty, zmieniony oficjalnie na nazwisko 7 maja 1968 roku, pochodzi od imion kolegów, z którymi artysta uformował swój pierwszy zespół Bluesology. Byli to saksofonista Elton Dean i wokalista Long John Baldry.

Pytanie 20

Podczas wykonywania którego utworu wokalista Queen, Freddie Mercury, doprowadził 72 tysiące widzów do klaskania w jednym tempie?

Twoja odpowiedź:

nie udzieliłeś odpowiedzi

Freddie Mercury doprowadził 72 tysiące widzów do klaskania w jednym tempie do rytmu utworu "Radio Ga Ga". Było to podczas występu zespołu Queen podczas Live Aid na stadionie Wembley.

mężczyźni z podobnym wynikiem:

239_small pawel-teksciarz Avatar_0_missing_small andron Avatar_0_missing_small Billy

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...