Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Windows – Twoje okno na świat

Czy wiesz, jak wyczyścić historię ostatnio otwieranych dokumentów? Co zrobić, kiedy program się zawiesił? Albo jak szybko przełączać się między otwartymi oknami? Sprawdź, czy w środowisku systemu operacyjnego Windows czujesz się jak ryba w wodzie.

System operacyjny koordynuje pracę komputera – umożliwia jego uruchomienie i wykorzystanie programów, zarządza procesorem i pamięcią, steruje podłączonymi do komputera urządzeniami. Także takie czynności jak utworzenie pliku czy folderu oraz kopiowanie, przesuwanie i kasowanie tych elementów wymagają udziału systemu.

Windows, najbardziej znany i powszechnie stosowany w komputerach osobistych system operacyjny, swoją popularność zawdzięcza prostej obsłudze oraz dostępności wielu programów pracujących pod jego kontrolą. Wspomniana łatwość pracy z Windowsem wynika przede wszystkim z graficznego interfejsu użytkownika – poszczególne elementy reprezentowane są za pomocą okien (ang. windows) i ikon, a polecenia przekazuje się najczęściej poprzez wskazywanie i klikanie. Dobra znajomość tzw. środowiska Windows może znacznie wpłynąć na jakość i szybkość pracy przy komputerze. Rozwiązując ten test, przekonasz się, w jakim stopniu opanowałeś zasady poruszania się w systemie Windows, i – mamy nadzieję – poznasz kilka nowych „sztuczek”.

Ranking

Avatar_0_missing_thumb

zdobył 16 punktów

więcej

Ostatnio rozwiązali test

Avatar_0_missing_thumb

rozwiązano 11 Kwiecień 2013, 10:21

Avatar_0_missing_thumb

rozwiązano 21 Kwiecień 2011, 10:14

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...