Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Symbole feng shui

Cały świat i całe nasze życie pełne są symboli. Żyją one w nas i przez nas. Odbieramy je na poziomie świadomości (jang) i podświadomości (jin). I tylko odbierane na tych dwóch poziomach jednocześnie są skuteczne, tylko wtedy mogą wpływać na nasze życie.

Feng shui jako pradawna chińska sztuka harmonijnego kształtowania przestrzeni życiowej czerpie swą moc ze źródła tkwiącego w filozofii taoizmu, która głosi, że we wszystkim, co istnieje, zawiera się absolut, jedność - tao niemające ani początku, ani kresu, będące źródłem wszechrzeczy i dotyczące przenikającej wszystko energii qi.

Jeśli qi przepływa bez przeszkód, mamy do czynienia z harmonią. Zaburzoną harmonię mogą poprawić symbole feng shui, ponieważ udrożniają przepływ energii qi. Dzieje się tak tylko pod warunkiem, że są one zastosowane świadomie i zgodnie z zasadami feng shui.

Filozofia feng shui pokazuje, jaki symbol można zastosować dla danej osoby, sytuacji i miejsca, aby przybliżyć się do harmonii lub jedności, a tym samym podnieść komfort życia i zdrowia. Naiwnością jednak byłoby twierdzenie, że symbolami feng shui rozwiążemy wszystkie nasze problemy życiowe. Czasami zastosowanie nawet najsilniejszego remedium nie jest w stanie przybliżyć nas do celu. Tak jak parasol będący remedium na deszcz nie przyda się na nic, jeśli zerwie się huragan.

Skoro otaczamy się symbolami, nosimy kamyki na szczęście, mamy swoje ulubione liczby, to być może warto poznać kilka dodatkowych symboli ze świata tao stosowanych w feng shui. Zapraszam do rozwiązania testu.

Ranking

Avatar_1_missing_thumb

zdobyła 15 punktów

Avatar_1_missing_thumb

zdobyła 11 punktów

Avatar_0_missing_thumb

zdobył 9 punktów

Avatar_1_missing_thumb

zdobyła 2 punkty

więcej

Ostatnio rozwiązali test

Avatar_1_missing_thumb

rozwiązano 19 Sierpień 2014, 20:41

Avatar_1_missing_thumb

rozwiązano 31 Marzec 2014, 07:51

Avatar_1_missing_thumb

rozwiązano 05 Październik 2013, 05:43

Avatar_1_missing_thumb

rozwiązano 12 Wrzesień 2012, 10:03

Avatar_0_missing_thumb

rozwiązano 03 Październik 2011, 18:15

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...