Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
TEST!

Latynoskie rytmy

Salsa, rumba, flamenco, tango, mambo, pasodoble i wiele innych. Wszystkie te rytmy oddają gorący temperamet , wielką namiętność i ogromną żywiołowość mieszkańców krajów, w których się narodziły. Czy znasz ich historię i znaczenie dla kultury?
Big

Pod pojęciem muzyki latynoskiej kryje się bogactwo i różnorodność form. Jest ona połączeniem wpływów europejskich, amerykańskich i afrykańskich. Liderem są przede wszystkim kraje karaibskie. To tu narodziły się merengue, mambo, son, rumba, bachata, salsa, cha-cha. Nie od początku jednak doceniano ich walory. Część z nich była wręcz pogradliwie określana „wiejską muzyką” i trzeba było wielu lat nim dotarły do wszystkich kręgów społecznych i podbiją cały świat.

Słusznie uważa się, że mieszkańcy krajów latynoskich taniec i muzykę mają we krwi. Na Karaibach znajdują się najlepsze szkoły tańca, ale salsy i merengue można się też nauczyć na ulicy. W Buenos Aires wszyscy tańczą tango, mimo zawirowań politycznych, biedy i kryzysów ekonimicznych. To tu odbywa się w lutym i marcu słynny Festiwal Tanga, przyciągający każdego roku rzesze fascynatów tańca. W kwietniu najlepiej jest się wybrać do Andaluzji, gdzie odbywa się słynne święto Feria de Abril. Tam można pobawić się w rytm sevillanas.

Muzyka latynoska to nie tylko taniec. Jej popularoność zawdzięcza się też wielu indywidulanym artystom, którzy z tradycyjnych brzmień swoich krajów, czerpali i czerpią inspirację. Do najbardziej znanych i cenionych należą zapewne Carlos Santana, Gloria Estefan, Ricky Martin czy Paco de Lucía. To między innymi dzięki nim, muzyce latynoskiej wciąż przybywa zwolenników.

Ranking

324_thumb

zdobyła 15 punktów

2127_thumb

zdobyła 12 punktów

2361_thumb

zdobyła 11 punktów

Avatar_1_missing_thumb

zdobyła 11 punktów

Avatar_1_missing_thumb

zdobyła 10 punktów

więcej

Ostatnio rozwiązali test

Avatar_1_missing_thumb

rozwiązano 07 Listopad 2013, 01:19

Avatar_1_missing_thumb

rozwiązano 30 Kwiecień 2013, 22:40

2361_thumb

rozwiązano 17 Maj 2012, 14:19

2344_thumb

rozwiązano 11 Maj 2012, 14:01

2127_thumb

rozwiązano 06 Styczeń 2012, 19:28

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...