Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
Kolory
Feed_icon

Niebieski powiew chłodu

Big

Pierwsze skojarzenie z niebieskim? Policja? Tak, niebieskie mundury mają kojarzyć się z siłą, męskością, zdecydowaniem. A może niebo, które przywołuje na myśl spokój, ukojenie, relaks?


Kojące działanie zieleni

Kolor zielony jest synonimem młodości, wzrostu, a zatem energii i rozwoju. To także barwa harmonii i równowagi, tworzy atmosferę spokoju i odpoczynku.


Czerwień – jak płachta na byka

Czerwień to kolor szalenie pobudzający, w nadmiarze wzbudzający niepokój, a nawet agresję – doskonałym tego potwierdzeniem jest rozjuszony „do czerwoności” byk na korridzie.


Bielszy odcień bieli

Biały to najjaśniejszy z kolorów, od wieków kojarzony z niewinnością i uczciwością. Z jednej strony jest neutralny, stonowany, z drugiej zaś domaga się towarzystwa innych barw – dopiero w zestawieniu z nimi nabiera mocy i charakteru.


Działanie kolorów – potwierdzone naukowo

Big

Wpływ koloru na psychikę, nastrój i zachowanie człowieka jest niezaprzeczalny. Istnieje wiele naukowych dowodów potwierdzających, jak bardzo możemy sobie pomóc, ale też zaszkodzić, za pomocą kolorów zastosowanych w naszym otoczeniu.


Kolory, czyli co tak naprawdę widzimy

Kolory towarzyszą nam w każdej chwili naszego życia. Czy jednak zdajemy sobie sprawę, na co tak naprawdę patrzymy, widząc barwy?


Stosuj żółty w rozsądnych dawkach!

W malarstwie zastępował złoto. Przywodzi pozytywne, związane z latem skojarzenia – ze słońcem piaskiem czy kwiatami – i tak też oddziałuje na człowieka.


Symbolika barw

Big

Czy znasz symbolikę kolorów? Umiesz wskazać różnice w odczytywaniu kolorów w różnych kulturach? Wiesz, jak symboliczne znaczenie barw zmieniało się na przestrzeni wieków? Sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej.


Żyj kolorowo, czyli barwy i widzenie kolorów

Big

Czy umiesz świadomie posługiwać się kolorem w doborze stroju czy urządzaniu wnętrza? Masz wiedzę na temat cech barw i procesów spostrzegania kolorów? Wiesz, na czym polega ich mieszanie? Jak myślisz, czy kolory mają temperaturę?


All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...