Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
Film
Feed_icon

Oscary - quiz filmowy

Big

O Oscarach słyszeli chyba wszyscy. Ale czy każdy poradzi sobą z oscarowym quizem? Spróbuj swoich sił!


Czy wiesz już wszystko o Kevinie?

Big

Filmy o przygodach Kevina to już jedna ze świątecznych tradycji. Sprawdź, jak dobrze znasz perypetie rezolutnego chłopca i dwóch nieudolnych złodziejaszków.


Dobranocka retro - ile pamiętasz z dzieciństwa?

Big

5 listopada obchodzimy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji proponujemy Ci sentymentalną podróż do krainy dobranocek z dzieciństwa. Ile z nich pamiętasz?


"Łubu-dubu", czyli sławne cytaty filmowe

Big

"Widzę ciemność", "Sprawiedliwość musi być po naszej stronie", "... bo to zła kobieta była" - cytaty filmowe często wnikają do języka. Z polskimi sobie poradzisz. A jak z Twoją znajomością cytatów z filmów anglojęzycznych?


Magiczny świat Bollywood

Big

Skąd wzięła się nazwa „Bollywood”? Co to takiego „masala movie”? I co w filmach bolly podlega cenzurze?


„Polska filmowa schizofrenia”

Michał Lorenc, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej, powiedział kiedyś, że „pisanie muzyki to rodzaj schizofrenii - wchodzenie w rzeczywistość, której nie ma, kreowanie jej (...)”.


Woody Allen: życie, twórczość i cała reszta

Big

Trzeci satyryk wszech czasów w plebiscycie telewizji Channel 4. Ale też piąty w rankingu na najbardziej nieprzyjemną osobę w Hollywood i osiemdziesiąty dziewiąty na liście 100 najseksowniejszych gwiazd w historii kina. Co wiesz o Woodym Allenie?


Muzyka w Filmie, Film w Muzyce

Istniała w filmie w czasach Niemego Kina. Film przemówił, a ona jednak nadal była niezbędna. „Soundtrack” (ścieżka dźwiękowa), bo o nim właśnie mowa, odgrywa w filmie zdecydowanie jedną z głównych ról.


James Bond - dla początkujacych

Big

"Każdy mężczyna w głębi duszy chciałby być Bondem, ale cholernie dobrze wie, że nigdy nim nie będzie." /Ian Fleming/


Jak zrozumieć Hollywood?

Działa na Ciebie magia srebrnego ekranu? Czyli kochasz kino. Z całą pewnością wiesz, gdzie znajduje się "fabryka snów". Ale pewnie nie zdajesz sobie sprawy, że jesteś „okradany” przez rodzimych dystrybutorów, tłumaczy i lektorów. Zobacz z czego…


All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...