Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
Feng Shui
Feed_icon

Budzimy się do życia, czyli feng shui wiosną.

Big

Przebiśniegi, krokusy, pąki na drzewach - każdy z nas wypatruje pierwszych oznak wiosny. Czas na wiosenne porządki. Może w tym roku zgodnie z zasadami feng shui?


Feng Shui w mieszkaniu

Big

Czy lokalizacja wejścia do domu ma znaczenie? Jaki kształt stołu sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych? Czy w sypialni powinniśmy ustawić łóżko z jednym czy z dwoma materacami? Potrafisz zastosować zasady feng shui, urządzając mieszkanie?


Feng shui otoczenia domu

Big

To oczywiste, że chcemy mieszkać w pięknym otoczeniu. Jednak to, co ładne, nie zawsze musi być korzystne. Czy znasz zasady feng shui otoczenia domu? Sprawdź, czy potrafisz zidentyfikować pozytywne elementy otoczenia i niwelować negatywną energię.


Czy wiesz, jak powstała koncepcja jin i jang?

Big

Jin i jang to inaczej przeciwieństwa. Jedno nie może istnieć bez drugiego. Gdyby nie było nocy, nie istniałoby pojęcie dnia.


Jak feniks, lecz niekoniecznie z popiołów

Czy wiesz, że feniks, którego znamy i którego symbolikę często stosujemy w naszej zachodniej kulturze, nie jest związany z symboliką chińskiego feniksa feng-huang?


Piła na ścianie domu

Big

Wyobraź sobie, że jakieś drzewo, na przykład brzoza rosnąca blisko Twojego domu, tak się rozrasta, iż obawiasz się, że za chwilę jej gałęzie „wtargną” przez okno do pokoju, a co gorsza po tych gałęziach może też wejść nieproszony gość.


Nasi pupile i feng shui

Big

Pies i kot są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka. A jak to wygląda z punktu widzenia feng shui? Czy wiesz, że ludzie dobierają sobie zwierzęta, które pasują do ich osobowości jin lub jang albo ich aktywności zawodowej jin lub jang?


Recepta na bardzo trwały związek

Big

Zarówno w Chinach, jak i w Polsce partnerstwo, małżeństwo i miłość są dla człowieka bardzo ważne. Chińczycy jako remedium na pomyślne związki mają swoje kaczki mandarynki, a Polacy, we Wrocławiu – kłódki miłości.


Ważna czarna „złota rybka”

Big

Akwarium jest bardzo ważnym i silnym remedium feng shui, odzwierciedla ono potęgę mikrokosmosu morza.


Dlaczego w sypialni nie powinno być lustra?

Zasady feng shui wydają się takie nieżyciowe. Jak to możliwe, aby lustro w sypialni szkodziło? Przecież jest bardzo przydatne…


All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...