Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
Dom i ogród
Feed_icon

O kuchnia, ale pesto!

Big

...czyli coś z królową przypraw kuchni włoskiej w tle. Al dente, pesto, pinia, bazylia – może to tylko zlepek słówek, a może wstęp do smakowitego obiadu – takiego, który można zrobić szybko i bez specjalnego wysiłku?


Czy wiesz, jak powstała koncepcja jin i jang?

Big

Jin i jang to inaczej przeciwieństwa. Jedno nie może istnieć bez drugiego. Gdyby nie było nocy, nie istniałoby pojęcie dnia.


Jak feniks, lecz niekoniecznie z popiołów

Czy wiesz, że feniks, którego znamy i którego symbolikę często stosujemy w naszej zachodniej kulturze, nie jest związany z symboliką chińskiego feniksa feng-huang?


Piła na ścianie domu

Big

Wyobraź sobie, że jakieś drzewo, na przykład brzoza rosnąca blisko Twojego domu, tak się rozrasta, iż obawiasz się, że za chwilę jej gałęzie „wtargną” przez okno do pokoju, a co gorsza po tych gałęziach może też wejść nieproszony gość.


Nasi pupile i feng shui

Big

Pies i kot są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka. A jak to wygląda z punktu widzenia feng shui? Czy wiesz, że ludzie dobierają sobie zwierzęta, które pasują do ich osobowości jin lub jang albo ich aktywności zawodowej jin lub jang?


Recepta na bardzo trwały związek

Big

Zarówno w Chinach, jak i w Polsce partnerstwo, małżeństwo i miłość są dla człowieka bardzo ważne. Chińczycy jako remedium na pomyślne związki mają swoje kaczki mandarynki, a Polacy, we Wrocławiu – kłódki miłości.


Niebieski powiew chłodu

Big

Pierwsze skojarzenie z niebieskim? Policja? Tak, niebieskie mundury mają kojarzyć się z siłą, męskością, zdecydowaniem. A może niebo, które przywołuje na myśl spokój, ukojenie, relaks?


Kojące działanie zieleni

Kolor zielony jest synonimem młodości, wzrostu, a zatem energii i rozwoju. To także barwa harmonii i równowagi, tworzy atmosferę spokoju i odpoczynku.


Czerwień – jak płachta na byka

Czerwień to kolor szalenie pobudzający, w nadmiarze wzbudzający niepokój, a nawet agresję – doskonałym tego potwierdzeniem jest rozjuszony „do czerwoności” byk na korridzie.


Bielszy odcień bieli

Biały to najjaśniejszy z kolorów, od wieków kojarzony z niewinnością i uczciwością. Z jednej strony jest neutralny, stonowany, z drugiej zaś domaga się towarzystwa innych barw – dopiero w zestawieniu z nimi nabiera mocy i charakteru.


All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...