Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.
Angielski
Feed_icon

Angielska pogoda

Big

Sprawdź swoją znajomość anglojęzycznych terminów meteorologicznych. Jak wypadniesz w starciu z londyńską mgłą i „Wietrznym Miastem”?


Pancake Day

Big

Brytyjczycy nie obchodzą hucznie karnawału. Najważniejsze są trzy ostatnie dni, tzw. Shrovetide. Obejmuje on: Shrove Sunday, Collop/Shrove Monday oraz Shrove/Pancake Tuesday. To właśnie Pancake Tuesday jest odpowiednikiem naszych Ostatków, ostatnim dniem, kiedy to można do woli objadać się przeróżnymi smakołykami. Jak wiadomo, w czasie Wielkiego Postu (Lent) zaleca się wstrzemięźliwość w spożywaniu niektórych potraw, w Wielkiej Brytanii nie jadło się niegdyś jaj, mleka, czy tłuszczu.


Eggnog - świąteczny must have

Big

W krajach anglosaskich, a zwłaszcza w Kandzie i Stanach Zjednoczonych, okres jesienno-zimowy nie może obyć się bez tradycyjnego, rozgrzewającego napoju, jakim jest eggnog.


Zwyczaje wielkanocne w Wielkiej Brytanii

Big

Jak głosi staropolskie porzekadło - co kraj, to obyczaj. Czy wiesz, jak Wielkanoc obchodzona jest przez Anglików? O Wielkiej Brytanii wiesz wszystko? Sprawdź się!


Gra o tron – książę odsunięty

Big

Oj nie ma szczęścia książę Harry. Jego miejsce w kolejce do tronu brytyjskiego zajął właśnie świeżo urodzony bratanek. Dlaczego niepokorny Harry został odstawiony na boczny tor? Wiesz jak to działa? Sprawdź się!


Mother's Day

Big

Kiedy Brytyjczycy pędzą do kwiaciarni po kwiaty dla swych ukochanych mam?


Angielski pirma aprilis!

Big

Lubicie robić znajomym kawały? Zbliża się pierwszy kwietnia, czyli prima aprilis. Jak obchodzą go Brytyjczycy?


Karnawał po angielsku

Big

Karnawał w Wielkiej Brytanii nie jest już tak hucznie obchodzony, jak kiedyś.


Indyk VS karp, czyli święta w Anglii

Big

Choć ozdoby świąteczne zawitały do naszych sklepów już w listopadzie, to właśnie teraz zaczynamy czuć magię zbliżających się świąt.


Andrzejki po szkocku...

Big

Andrzejki tuż tuż… Większość panien już szykuje wosk, pantofelki czy też inne wróżby, by sprawdzić, jak będzie miał na imię ukochany, kiedy wyjdą za mąż.


All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...