Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Kojące działanie zieleni

Kolor zielony jest synonimem młodości, wzrostu, a zatem energii i rozwoju. To także barwa harmonii i równowagi, tworzy atmosferę spokoju i odpoczynku.

Dzięki takiemu oddziaływaniu zieleń doskonale nadaje się do pokoju dziecka (zwłaszcza o dużym temperamencie), sypialni, łazienki czy pomieszczeń terapeutycznych. Zielony jest również niewątpliwie kolorem przyrody, który potrafi koić wzrok – okuliści zalecają osobom pracującym przy komputerze robienie krótkich przerw, by popatrzeć chwilkę w dal właśnie na zielone pola czy drzewa i zregenerować w ten sposób zmęczone oczy.

Osoba, która lubi kolor zielony, jest towarzyska, otwarta, lojalna, o harmonijnym usposobieniu. Miłość i szczęście to dla niej najważniejsze wartości w życiu, ceni sobie stabilizację, ale też komfort materialny. Zieleń – jako doskonale maskująca w terenie – stała się barwą wielu żołnierskich mundurów oraz odzieży dla myśliwych.

Zielone światło w sygnalizacji ulicznej jest zezwoleniem na przejazd, ten symbol wszedł także do języka, w którym wyrażenie „daję ci zielone światło” oznacza przyzwolenie na jakieś działanie. Zielony wpływa też pozytywnie na procesy związane z warzeniem i przechowywaniem piwa. Kilka lat temu browary wycofały się ze sprzedaży swego trunku w butelkach brązowych, wskazując, iż piwo przechowywane w zielonych dłużej zachowuje swój właściwy smak. Obecnie ten trend zanika, choć wiele osób warzących piwo na własny użytek używa wyłącznie szklanych zielonych butelek, które – ich zdaniem – gwarantują sukces piwowarski.

 

Jaki kolor wnętrza pasuje do Ciebie? Praktyczny kurs projektowania wnętrz: projektowanie, zasady kompozycji, dobór elementów wyposażenia wnętrz. LINK SPONSOROWANY

 

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...