Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Czerwień – jak płachta na byka

Czerwień to kolor szalenie pobudzający, w nadmiarze wzbudzający niepokój, a nawet agresję – doskonałym tego potwierdzeniem jest rozjuszony „do czerwoności” byk na korridzie.

To barwa nierozerwanie kojarzona jest z miłością i erotyką – naukowo udowodniono, iż podkreślone czerwoną szminką kobiece usta są skutecznym wabikiem seksualnym, zaś karminowa bielizna jest jedną z ulubionych przez mężczyzn. Czerwień to bez wątpienia kolor ludzi zdecydowanych, odważnych, przebojowych. Doskonale sprawdza się w ubiorze osób, które chcą skupić na sobie uwagę – czy to na gruncie zawodowym, czy prywatnym. Wykorzystując czerwień w przestrzeni domu, należy pamiętać o jej pobudzającym działaniu – zastosowana w kuchni wzmoże apetyt, zaś w siłowni zaktywizuje do większego wysiłku, natomiast wykorzystana w sypialni może zakłócić rytm odpoczynku i snu. We wnętrzu może wywoływać negatywne emocje, takie jak złość czy agresję, zatem nie jest polecana do pomieszczeń biurowych, naukowych czy gabinetowych.

Czerwień to barwa o znaczeniu ostrzegawczym, informującym o niebezpieczeństwie (wykorzystana np. w drogowym znaku stop czy w przypadku wozów strażackich). Także w przyrodzie ma podobne znaczenie – jej zadaniem jest odstraszyć wroga czy powiadomić o zagrożeniu. Mimo tego nie należy bać się czerwieni – bowiem być zauważonym w tłumie to już połowa sukcesu!

 

Jaki kolor wnętrza pasuje do Ciebie? Praktyczny kurs projektowania wnętrz: projektowanie, zasady kompozycji, dobór elementów wyposażenia wnętrz. LINK SPONSOROWANY

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...