Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Bielszy odcień bieli

Biały to najjaśniejszy z kolorów, od wieków kojarzony z niewinnością i uczciwością. Z jednej strony jest neutralny, stonowany, z drugiej zaś domaga się towarzystwa innych barw – dopiero w zestawieniu z nimi nabiera mocy i charakteru.

Biel nie tłumi kolorów, a wręcz je uwypukla. Doskonale komponuje się z czerwonym (co potwierdza powiewająca na wietrze polska flaga), brązowym, fioletowym, czarnym i zielonym (zieleń liści roślin doniczkowych ustawionych na tle białej ściany staje się dzięki temu bardziej nasycona i soczysta). Kolor ten często wykorzystywany jest w aranżacji wnętrz, mając za zadanie optycznie je powiększyć i poszerzyć. Biel to doskonały kolor na sufit – wrażenie podwyższenia wnętrza uzyskujemy, kiedy kolor biały przechodzi z sufitu na ścianę na wysokość ok. 15 cm. Jednak w przypadku bieli musimy zachować umiar – biała przestrzeń może być równie przerażająca i izolująca jak czarna. Przykładem może być tu uczucie przygnębienia u pacjentów, dlatego – mimo iż biel daje wrażenie czystości i sterylności – powoli przestaje być kolorem szpitalnych sal.

Biel to także od wieków tradycyjny kolor sukni ślubnej. Warto przy okazji przypomnieć, że modę tę zapoczątkowała w 1499 r. Anna Bretońska, wychodząc za mąż za króla Francji Ludwika XII (wcześniej panny młode zakładały suknie w kolorze błękitnym).

 

Jaki kolor wnętrza pasuje do Ciebie? Praktyczny kurs projektowania wnętrz: projektowanie, zasady kompozycji, dobór elementów wyposażenia wnętrz. LINK SPONSOROWANY

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...