Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Stylowy Word

Jeżeli chcesz dobrze przygotować pracę licencjacką lub magisterską, powinieneś wiedzieć, jak stosować style dostępne w Wordzie.

Microsoft Word to edytor tekstu umożliwiający – dzięki wbudowanym w program stylom – szybkie i profesjonalne przygotowanie dłuższych dokumentów, takich jak np. prace naukowe. Czym jest styl w Wordzie? To zestaw formatów, które można stosować dla tekstu (styl znaku obejmujący formaty czcionki), akapitów (styl akapitu obejmujący formaty akapitu i/lub czcionki), tabel czy list. W Wordzie dostępnych jest kilkadziesiąt gotowych stylów! Jeżeli jednak żaden z nich Ci nie odpowiada, możesz utworzyć własny.

Stosując styl, stosujesz tym samym przypisane do niego formaty. A wszystko sprowadza się do jednego kliknięcia! Nie musisz w pocie czoła wprowadzać po kolei formatowań ustalonych dla danej partii tekstu (np. rozdziału czy podrozdziału pracy). Wystarczy ustalić style i konsekwentnie je stosować. W przypadku gdy będziesz chciał zmienić formaty, wystarczy, że zmodyfikujesz styl, a wszystkie akapity, w których go użyłeś, zaktualizują się same. To jeszcze nie wszystko – dzięki zastosowanym stylom można utworzyć w dokumencie automatyczny spis treści (a w razie wprowadzenia zmian szybko go zaktualizować).

 

Obsługa komputera w dobrym stylu. Skuteczna obsługa programów komputerowych - "Windows, Word, Excel... Internet". LINK SPONSOROWANY

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...