Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Ważna czarna „złota rybka”

Akwarium jest bardzo ważnym i silnym remedium feng shui, odzwierciedla ono potęgę mikrokosmosu morza.
Big

Trzeba uważać, gdzie stawiamy akwarium, a przede wszystkim trzeba dbać o porządek w tym mikrokosmosie. W akwarium muszą być rybki, a najlepiej tak zwane „złote rybki”, pochodzące od karasia złocistego, od 1000 lat hodowane i selekcjonowane w Chinach i Japonii. Ryby te mają przysporzyć nam bogactwa. Ich symbolika ma bardzo stare korzenie, gdyż jej początki sięgają czasów, kiedy w środkowych Chinach bogowi Bogactwa w ofierze składano głowy ryb. Do dzisiaj złote rybki w zbiornikach mają symbolizować powiedzenie „Złoto i kamienie szlachetne niechaj wypełniają twój dom”. Złota rybka zaś po chińsku to „Chin Yu”, gdzie „Chin” oznacza złoto, a „Yu” nadmiar. A zatem w dosłownym tłumaczeniu „złota rybka” to „złoto w nadmiarze”.

Złotych rybek, najlepiej w kolorze czerwonym, ma być osiem – ni mniej, ni więcej. A co z tą czarną złotą rybką? No właśnie, dziewiąta rybka ma być czarna i jej rolą jest przejmowanie na siebie i odprowadzanie wszystkich złych energii i wszelkich niepowodzeń. Jeśli ktoś uważa, że jest wystarczająco bogaty, to być może w jego akwarium wystarczy jedna – na wszelki wypadek czarna – złota rybka!

 

Feng shui - droga do bogactwa? Kompleksowy kurs feng shui: omówienie technik i symboli, szkoły feng shui, chińskie znaki zodiaku. LINK SPONOROWANY

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...