Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Testy na inteligencję – zanim zaczniesz

Testy na inteligencję to nie tylko możliwość sprawdzenia swojego potencjału intelektualnego, ale przede wszystkim dobra zabawa. Bywa i tak, że rozwiązując testy IQ „z biegu”, osiągamy gorsze wyniki niż wówczas, gdy się do tego typu zadań przygotujemy.
Big

Nie chodzi tu o zdobycie jakiejś konkretnej wiedzy, a raczej o „przestawienie się” na rozumowanie „testowe”, uruchomienie pewnego rodzaju czujności i nastawienie się na wyłapywanie „haczyków” w poszczególnych zadaniach. Poniżej znajdziesz kilka zadań, które świetnie nadają się na trening przed testami IQ. Powodzenia.

1. U dwóch rąk jest 10 palców. Ile palców jest u 100 rąk?

2. Podaj 3 zwierzęta, jakie zabrał na arkę Nobel.

3. Lekkoatleta wziął udział w konkursie rzutu młotem i zajął 10. miejsce, licząc od początku i od końca. Ilu zawodników brało udział w konkursie?

4. Ile w tuzinie jest złotówek, a ile 50-groszówek?

5. Czterotomową encyklopedię książkową zaatakował mól książkowy. Owad rozpoczął swoją podróż od pierwszej strony pierwszego tomu, a skończył na ostatniej stronie ostatniego tomu. Jaką drogę przebył mól książkowy, jeżeli grubość pojedynczej okładki to 4 mm, a grubość wszystkich wewnętrznych stron jednego tomu encyklopedii to 50 mm?

6. Kto zabił Kaina?

7. Lekarz dał pacjentowi 3 tabletki. Kazał mu je spożywać co pół godziny. Jedną tabletkę pacjent wziął u lekarza. Po ilu godzinach zje wszystkie?

8. Masz tyle samo pieniędzy co ja. Ile muszę Ci dać, abyś miał 300 zł więcej niż ja?

9. Kładziesz się spać o 8.00. Wstajesz o 9.00.  Ile godzin śpisz?

10. Umierający mężczyzna, którego żona spodziewała się dziecka, spisał testament. Jeżeli po jego śmierci urodzi się syn, ma otrzymać w spadku tyle samo co matka, a jeżeli urodzi się córka, ma dostać dwa razy mniej niż matka. Urodziły się bliźniaki: chłopiec i dziewczynka. Jak podzielono spadek po zmarłym ojcu?

11. Czy nocny stróż dostanie rentę, gdy umrze w nocy?

12. Jak się mówi: 3 × 3= 6 czy 3 × 3 jest 6?

13. Popraw równanie, przekładając jedną zapałkę: IV = II – II

14. Grażyna lubi słuchać Czerwonych Gitar, Sylwia – Rolling Stonesów, Teresa – Ich Troje, Natalia – Formacji Nieżywych Schabuff. Która z pań lubi słuchać zespołu Golec uOrkiestra: Anna, Beata, Renata czy Urszula?

15. O jakiej porze roku kosi się siano?

16. W której linii znajduje się błąd w poniższym równaniu:

A 1 zł = 1 zł
B 1 zł = 100 gr
C 10 gr = 0,1 zł
D 100 gr = 10 gr × 10 gr
E  1 zł = 0,1 zł × 0,1 zł
F 1 zł = 0,01 zł
G 1 zł = 1 gr

17. Do ciemnego pokoju wchodzisz z zapałkami. Na stole stoją świeca i lampa naftowa. Co zapalisz najpierw?

18. Dowódca chciał ustawić żołnierzy na paradę wojskową. Jednak gdy ustawiał ich dwójkami, trójkami czy czwórkami, zawsze pozostawał jeden żołnierz bez przydziału. Dopiero gdy ustawił ich piątkami, wszystko idealnie pasowało. Ilu było żołnierzy?

19. Wędkarz złowił karpia o długości 35 cm. Głowa miała 10 cm, tułów 24 cm i ogon 7 cm. Ile waży kg karpia?

20. Mamy dwa pomieszczenia połączone długim, krętym korytarzem. Oba pomieszczenia są niewielkie – nie można się w nich nawet wyprostować. Znajdujemy się w pierwszym pomieszczeniu, w którym są trzy wyłączniki. W drugim pomieszczeniu zwisa z sufitu żarówka. Do drugiego pomieszczenia można przejść, ale nie ma drogi powrotnej do pierwszego pomieszczenia. Jak stwierdzić, który z trzech wyłączników zapala żarówkę?

Zobacz rozwiązania zagadek >>

 

Szybkie czytanie? Kurs "Błyskawiczne przyswajanie wiedzy": mnemotechniki, nauka koncentracji, szybkie czytanie i twórcze myślenie. LINK SPONSOROWANY

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...