Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Friedrich Schiller rocks!!!

Friedrich Schiller i jego poezja (Don Carlos, Wilhelm Tell, Oda do radości, etc.) są dla niemieckch uczniów tym, czym dla polskich czytanie “Pana Tadeusza”, “Wesela”, czy “Lalki”, czyli “drogą przez mękę”;)
Big

Jednak Niemcy mają kogoś, kto czyni tę drogę nawet całkiem przyjemną.  Doppel U, bo o nim mowa,  udowadnia, że teksty Schillera są wciąż aktualne i interpretuje ponad dwustuletnią poezję tego autora, przerabiając ją na … hip-hop.

Projekt Schiller spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony uczniów. Doppel U, pod patronatem Stowarzyszenia Muzyków z Jeny , organizował warsztaty szkolne, gdzie pod pretekstem wspólnej nauki rapowania, przybliżał uczniom poezję Schillera. Porównywał Schillera do dzisiejszych hip-hopowców, twierdząc, że tak jak oni,  był rebeliantem i dążył ku wolności  słowa. Uczniowie przestali przysypiać na lekcjach przy czytaniu jego wierszy. Wcześniej żaden nauczyciel nie potrafił im pokazać poezji w takim świetle.

Ale były tez negatywne głosy ze strony innych artystów hip hopowych, którzy uważaja Doppel U za “mięczaka”. Śmieją się z niego i uważają,  że teksty bez odniesień do seksu, narkotyków, czy przemocy, lub bez wulgaryzmów, to nie prawdziwy hip-hop. Ta krytyka jednak nie bardzo interesuje Doppel U. Dla niego Schiller byl niezłym raperem, raperem, który miał styl ;)

 

Kurs niemieckiego nastawiony pokojowo i kuchennie :) Dowolne miejsce i czas nauki, żadnego stresu, opieka nauczyciela, przystępne materiały do samodzielnej nauki. LINK SPONSOROWANY

 

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...