Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Po bilet do baru

Kupić bilet na tramwaj czy papierosy we włoskim mieście nie jest trudno... Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Zapomnij o małych „spożywczakach”, Włosi mają do tych rzeczy specjalne sklepy.

Bilety tramwajowe czy autobusowe można kupić oczywiście w kasie na dworcu oraz w kiosku, ale także w innych punktach włoskiego miasta. Tyle że szukać trzeba w nieco innych miejscach niż w Polsce. W odróżnieniu od polskich zwyczajów, włoskie sklepy spożywcze nie oferują ani biletów, ani kart do telefonu, ani papierosów. Wszystkie te rzeczy dostaniesz za to w... barze. Bilety na komunikację miejską kupisz także w sklepie papierniczym (cartoleria). Jeśli zaś zobaczysz szyld z dużą literą T, idź tam bez wahania – to tabaccherie, dosłownie sklepy tytoniowe. W nich znajdziesz nie tylko duży wybór papierosów, cygar, tytoni itp., ale też wszelkie tzw. „mydło i powidło”: bilety, karty telefoniczne, baterie, pamiątki, zabawki... Asortyment przeciętnej tabaccheria przypomina nieco nasze saloniki prasowe, z tym że... bez prasy.

 

Kto pyta, nie błądzi! Kurs włoskiego nastawiony na komunikację: współczesny język, sytuacje z życia codziennego, łatwa gramatyka. LINK SPONSOROWANY

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...