Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Jedzenie all’italiana

W pizzerii zjemy pizzę, ale co w trattoria? Gdzie pójść, żeby napić się dobrego miejscowego wina? Włoskie lokale gastronomiczne nie ograniczają się do baru i restauracji.

Włosi lubią jeść i pić poza domem, dlatego nawet w najmniejszej miejscowości znajdziemy przynajmniej bar, w którym zwyczajowo pije się poranną kawę i zjada rogalik (cornetto). Często bar stanowi centrum życia publicznego wioski czy miasteczka. W mieście wybór lokali jest znacznie większy. Na posiłek możemy wybrać się do restauracji (ristorante), która może być tradycyjna lub np. z kuchnią chińską czy francuską. Typowo włoski posiłek możemy zjeść w pizzerii albo w nieco tańszym rodzaju restauracji – trattoria. Jeśli mamy ochotę na lekki lunch, najlepsza będzie serwująca kanapki i tosty paninoteca. Lubiący wino młodzi ludzie z niezbyt zasobnym portfelem wybiorą zapewne niedrogą gospodę – osteria. Jeżeli zaś ktoś chce się skupić na odkrywaniu dzieł miejscowych winiarzy, powinien udać się do bar-enoteca (bar-winiarnia) albo na degustację do sklepu z winami (enoteca).

 

Co zamówić w trattorii? Praktyczny kurs włoskiego: życiowe sytuacje, przydatne słownictwo, łatwa gramatyka i opcje multimedialne. LINK SPONSOROWANY

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...