Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Brytyjskie restauracje

Restauracja "restauracji" nierówna. Lepiej wiedzieć, czego można się spodziewać po brytyjkich lokalach różnych kategorii.
BigW restauracji

W brytyjskich restauracjach, inaczej niż w Polsce, nie zamawiamy jednego dania, lecz zaczynamy od przystawki (starter), potem zamawiamy główne danie (main dish), a na koniec deser (dessert). Kelnerowi powinniśmy zostawić napiwek (a tip) w wysokości ok. 10% ceny posiłku, chyba, że napiwek jest wliczony w cenę (service included). Hojny napiwek to ok. 20%, a brak jakiegokolwiek nie zdarza się już nawet w Szkocji :).

Istnieje wiele nazw restauracji w Wielkiej Brytanii. Lokale marnej reputacji, gdzie jedzenie nie należy do najlepszych i jest bardzo tłuste, to greasy spoon cafes (dosł. kiepskie restauracje). „Restauracje” takie jak McDonald’s to fast foods retail outlets albo po prostu fast-foods. Natomiast najpopularniejsze miejsca, obecne na każdym rogu (coś na wzór naszych budek z kebabami), to the chippy. Można tam zjeść fish and chips, czyli frytki z rybą w cieście. Niewątpliwą „atrakcją” takich miejsc jest to, że frytki skrapiane są octem, a całe „danie” zawijane jest w szary papier.

 

Jedzenie "na mieście", nauka angielskiego w domu. Praktyczny kurs angielskiego: życie codzienne, praca, zdrowie, rozrywka. LINK SPONSOROWANY

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...