Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Uczysz się angielskiego? Czy znasz już te nietypowe słowa?

Jeśli uczysz się języka angielskiego, na pewno wiesz, jak wiele różnych słów znajduje się w angielskim słowniku. Niemal każde posiada kilka synonimów, jeden bardziej zawiły od drugiego. Nawet te doświadczenia nie przygotowały Cię jednak na spotkanie z tymi trzema słowami, które swoją wyjątkowością przebijają wszystko.
BigCzy znasz już te nietypowe słowa?

Wonderful… trochę inaczej

Gdy coś nam się podoba, możemy to określić takimi słowami jak „wonderful”, „fantastic”, „great”, lub nawet „extraordinary”. Możemy też powiedzieć... „supercalifragilisticexpialidocious”. To wyjątkowo długie słowo pochodzi z musicalu Disneya „Mary Poppins” z roku 1964. W filmie wykonano też piosenkę pod takim tytułem. Według Dictionary.com, często używane jest przez… dzieci, gdy entuzjastycznie się z czymś zgadzają.

Myślisz, że właśnie poznałeś najdłuższe słowo w języku angielskim? Wcale nie! To dopiero przed tobą. 

Najdłuższe słowo w języku angielskim

Za takie często uchodzi „Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis”. Ma 45 liter, a odnosi się do odmiany pylicy płuc znanej też w angielskim jako „Silicosis”. Ukute zostało w latach 30-tych ubiegłego wieku podczas corocznej konferencji National Puzzlers' League. W 1939 opublikowane zostało w wydawnictwie Merriam-Webster, stając się najdłuższym angielskim słowem, które pojawiło się w słowniku.

Słowo-duch

Nawet najdłuższe słowo w języku angielskim nie jest jednak tak wyjątkowe jak „dord” - słowo, które… nie istnieje. Słowo to pojawiło się w roku 1934 w słowniku „New International Dictionary” w wyniku pomyłki, jako synonim słowa „density” (gęstość). Jak do niej doszło? Wszystko zaczęło się od sugestii edytora działu „chemii” słownika, który zaproponował, by „density” zostało dodane do listy słów, które można skrócić do litery „d”. W tekście propozycji pojawiło się sformułowania „d or D” (pol. „d lub D”), które omyłkowo zostało potraktowane jako jedno słowo.

Choć historie tych słów są ciekawe, nie da się ukryć, że ich praktyczne znaczenie jest bardzo niewielkie. Ale nie ma coś martwić. Ucząc się na kursach angielskiego, na pewno skoncentrujecie się na znacznie bardziej użytecznych frazach!

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...