Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Przeciętny uczeń w Luksemburgu spędza 50% czasu na nauce języków!

Czy wiedzieliście, że przeciętny uczeń w Luksemburgu spędza 50% czasu poświęconego na edukację, ucząc się języków?
BigW Luksemburgu uczeń spędza 50% czasu na nauce języków.

Mały kraj… wielkich poliglotów

Luksemburg to niewielki, europejski kraj, który zamieszkuje ledwie nieco ponad pół miliona ludzi. Pod względem językowym jest to jednak kraj niezwykle ciekawy. W Luksemburgu istnieją aż trzy oficjalne języki: niemiecki, francuski i luksemburski.

Rząd Luksemburga przykłada ogromną wagę do nauki języków – do tego stopnia, że w sumie poświęcone im zostało ok. 50% całkowitego czasu edukacyjnego na kolejnych szczeblach edukacji w tym kraju!

Kiedy i jakich języków uczą się w Luksemburgu?

Na najwcześniejszym etapie dzieci mają największą styczność z luksemburskim i niemieckim. W kolejnym roku odbywają się pierwsze zajęcia z francuskiego. W szkołach na szczeblu średnim obowiązkowy jest angielski. Większość uczniów rozpoczyna jednak naukę tego popularnego języka znacznie wcześniej. Dodatkowo, w szkołach średnich popularne są także hiszpański, włoski i łacina.

Nie da się ukryć, że edukacja w „luksemburskim” stylu dotyczy tylko garstki osób. Mniejszą liczbę godzin poświęconych językom w szkole można jednak nadrobić dzięki kursom. Wykorzystując kursy angielskiego do samodzielnej nauki od ESKK, możesz uczyć się efektywnie bez konieczności zasiadania za szkolną ławką. To samo możliwe jest bez względu na to, czy interesuje Cię nauka niemieckiego, czy nauka francuskiego. Trochę trudniej będzie się nauczyć luksemburskiego, ale nic nie jest niemożliwe!

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...