Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

5 trików wyszukiwarki Google, o których nie masz pojęcia

Podobno, czego nie można znaleźć poprzez wyszukiwarkę Google, to nie istnieje w ogóle. Trudno wyobrazić sobie nasze codzienne funkcjonowanie bez tego popularnego narzędzia. Jego podstawowym zadaniem jest, najkrócej rzecz ujmując, katalogowanie informacji na użytek internautów. Ale wyszukiwarka kryje w sobie także sporo frapujących tajemnic.
BigCzy znasz "easter eggs" od Google?

Twórcy Google co jakiś czas puszczają oko do użytkowników, a w efekcie powstają zaskakujące i zabawne rozwiązania określane jako easter eggs. Oto 5 ciekawych funkcji słynnej wyszukiwarki, których prawdopodobnie jeszcze nie znasz.

 

Nachylenie
Na rozgrzewkę prosty trik, który pozwoli spojrzeć na popularną wyszukiwarkę… pod innym kątem. Wpisz hasło „tilt” lub „askew”, wciśnij klawisz enter i zobacz, co się stanie.

Coś z zupełnie innej beczki
Optyczna sztuczka, która pojawia się po wpisaniu w wyszukiwarkę wyrażenia „do a barrel roll”. Nie polecamy stosować tego triku zbyt intensywnie w ciągu krótkiego czasu – to może grozić zawrotem głowy.

Zagrajmy!
Jedna z najbardziej rozrywkowych funkcji Google. Po wpisaniu w wyszukiwarkę grafiki hasła „Atari breakout” znalezione miniatury zamieniają się w bloki, które trzeba zbijać piłeczką. To klasyczna gra zręcznościowa wzorowana na kultowym pomyśle firmy Atari. Naprawdę wciąga.

Logo by Modrian?
Wpisz w wyszukiwarkę angielskie  wyrażenie „webdriver torso” . Zaraz… co się dzieje z logo Google?

(Nie)typowa podróż
I na koniec – Google Maps umożliwia obliczenie czasu, jaki jest potrzebny na przebycie trasy między miejscowościami Snowdon i Brecon Beacons w Walii. Nic nadzwyczajnego? Otóż zgodnie z podanym wynikiem taka podróż zajmie 36 minut. Tyle, że przebyta na smoku.

Oczywiście Google kryje w sobie znacznie więcej różnych ciekawostek. Część z nich pojawia się na stałe, inne tylko na chwilę, przy specjalnych okazjach. Zachęcamy do śledzenia ich na bieżąco i odkrywania.

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...