Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Plamy posłoneczne - naturalne sposoby rozjaśniania

Słońce to źródło życiodajnej energii. Niedostatek promieni przekłada się bezpośrednio na nasze samopoczucie i zdrowie, powodując stany obniżonego nastroju czy niedobory witaminy D. Z drugiej strony, nadmierna ekspozycja na słońce może skończyć się dla naszej skóry np. nieestetycznymi przebarwieniami.

Przyczyn powstawania plam  po kąpieli słonecznej jest kilka. Nierównomierne zabarwienie skóry może być wywołane przez niektóre leki, wahania hormonalne, a nawet zioła. Bywa, że nawet stosowanie wysokich filtrów nie uchroni nas przed nieprzyjemną niespodzianką. Na szczęście z przebarwieniami można sobie poradzić. Oto kilka naturalnych, domowych, a co najważniejsze – skutecznych sposobów.

 

Cytrynowa moc

Jednym z najlepszych remediów na plamy po opalaniu jest cytryna. Można ją stosować na wiele sposobów:

Skórka z cytryny - pocieraj nią twarz, a następnie pozostaw uwalniającą się z niej substancję na skórze przez ok. 10 minut, następnie spłucz letnią wodą;

Sok z cytryny - nałóż go na twarz w postaci surowej bądź (jeśli masz wrażliwą skórę) rozcieńcz wodą, po 10 minutach spłucz;

Cytrynę możesz połączyć z miodem i kurkumą lub miodem i startymi surowymi ziemniakami (taką papkę trzymaj na twarzy przez ok. 20 min). Ziemniak poradzi sobie również bez towarzystwa cytryny, zatem jeśli Twoja skóra nie toleruje jej soku, nakładaj na twarz starty ziemniak i pozostawiaj na ok. 30 minut.

Równie skuteczne jest połączenie soku z cytryny z sokiem pomidorowym - przygotowaną mieszankę nakładaj codziennie na zmienione obszary za pomocą wacika. Pamiętaj o systematyczności.

Wykonaj pastę z cytryny, miodu i migdałów. W tym celu namocz migdały w wodzie i pozostaw na noc, a następnie obierz je ze skórek. Tak przygotowaną pastę nakładamy na skórę i pozostawiamy na 15 min. Zmywając, wykonujemy delikatny masaż.

 

Zajrzyj do spiżarni

Nie tylko cytryna posiada rozjaśniającą moc – wykazuje ją również wiele innych składników, które znaleźć można w domowej kuchni. Aby pozbyć się przebarwień, pocieraj skórę skórką z banana bądź papai, skuteczne jest także nakładanie mieszanki z miodu i mleka w proszku. Świetnie sprawdzi się maseczka na bazie wysuszonej i startej skórki pomarańczy, wody różanej oraz mleka (może to być również śmietana lub twaróg).

Jak widać, we własnej kuchni masz całkiem spory arsenał do walki z przebarwieniami po słońcu czy chorobach skórnych. Kluczem do ich skuteczności jest systematyczność w ich stosowaniu. Warto zacząć właśnie od sposobów naturalnych, a gdyby z jakichś względów zawiodły (pamiętaj, że każdy organizm reaguje w inny sposób), możesz sięgnąć po sera i kremy rozjaśniające, dostępne w aptece i drogerii. Niektóre przebarwienia bywają bardzo uparte i odporne na metody nieinwazyjne. Szansą na pozbycie się ich jest skorzystanie z oferty gabinetów kosmetycznych, oferujących takie zabiegi jak: peelingi chemiczne, mikrodermabrazję, krioterapię czy laser.

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...