Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Kąpiel w morzu? Na zdrowie!

Już dawno udowodniono, że ma ona skład prawie identyczny jak wody płodowe człowieka oraz surowica krwi, co czyni ją świetnie przyswajalną przez skórę i organizm.
Big

Kąpiele morskie mają nieoceniony wpływ na skórę, bo morska woda to skarbnica minerałów i pierwiastków śladowych, z której możemy czerpać wiele korzyści. Oczyszczają pory, złuszczają naskórek, odtoksyczniają, dotleniają i wspomagają leczenie łuszczycy. Są świetną terapią antycellulitową oraz redukują napięcie mięśni i przyspieszają przemianę materii . Dodatkowo szum fal oraz piękne wschody i zachody słońca uwalniają od stresu i poprawiają nastrój.
Poddawana kąpielom morskim skóra odpłaci nam świetnym wyglądem, ale musimy przestrzegać kilku zasad. Kąpiąc się w morzu, pamiętajmy, że przez wodę docierają do nas promienie słoneczne, więc należy stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Po kąpieli w morzu należy wziąć prysznic, by spłukać sól z ciała i włosów. Następnie wytrzeć się do sucha ręcznikiem, ponieważ duża ilość soli i minerałów oraz parująca woda powodują przesuszenie skóry. Poza tym nie można zapomnieć o balsamie nawilżającym na ciało oraz o kremie na twarz.

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...