Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Weź wonny olejek...

Olejki eteryczne stosowane zewnętrznie oddziałują na nasze organizmy w trojaki sposób. Po pierwsze wchłaniają się przez skórę, by następnie wraz z krwią bezpośrednio wnikać do komórek. Ułatwiają też usuwanie z organizmu końcowych produktów przemiany materii. Po drugie oddziałują na cały organizm w sposób uspokajający lub pobudzający. Po trzecie zaś – w trakcie wdychania wywołują reakcję emocjonalną (każdy z nas ma jakieś osobiste „zapachowe” skojarzenia) i dzięki temu wpływają na podświadomą, instynktowną sferę życia.
Big

Olejki zapachowe mają ogólne działanie odkażające, moczopędne, bakteriobójcze, wywołujące przekrwienie, grzybobójcze, konserwujące, rozkurczowe, uśmierzające ból, przeciwzapalne. Działają uspokajająco i rozluźniająco. Cechują je poza tym specyficzne właściwości, charakterystyczne dla danego olejku zapachowego. Prawdopodobnie wpływają na produkcję hormonów i innych substancji chemicznych i w ten sposób oddziałują na ciało i mózg. Jaki olejek wybrać?

Bazyliowy
Usuwa zmęczenie psychiczne i fizyczne, poprawia koncentrację i wydajność. Stosowany do łagodzenia bólów reumatycznych, nerwobólów i zapalenia zatok.
Bergamotkowy
Pomaga w stanach napięcia nerwowego i apatii. Doskonale sprawdza się w chorobach skóry (trądzik, łojotok, liszaje, opryszczka).
Miętowy
Poprawia nastrój, wpływa na skuteczność wielu terapii. Uśmierza kaszel, leczy ból gardła, łagodzi skurcze żołądka i zgagę, jest skuteczny w wypadku choroby lokomocyjnej.
Eukaliptusowy
Wyostrza czujność, rozjaśnia świadomość. Skuteczny w leczeniu przeziębienia, zatkania nosa, łagodzi suchy kaszel. Pomaga w wypadku zakażeń jelitowych, np. wrzodów. Zmniejsza obrzęki, bóle mięśni.
Lawendowy
Pomaga zwalczyć niepokój, stres, depresję
i bezsenność. Zmniejsza zapalenia skóry i wspomaga jej regenerację. Łagodzi odruchy wymiotne. Działa przeciwbólowo.
Majerankowy
Ma działanie uspokajające. Łagodzi schorzenia dróg oddechowych, nieżyt oskrzeli i astmę. Jest skuteczny w wypadku uporczywych zaparć, likwiduje skurcze mięśni.
Rozmarynowy
Poprawia pamięć. Składnik słynnej Wody Królowej Węgier – receptury perfum o działaniu leczniczym. Skuteczny w wypadku rozstroju żołądka, wzdęć. Poprawia krążenie, łagodzi bóle mięśni, oczyszcza i pobudza skórę, likwiduje zapalenia.
Geraniowy
Zmniejsza stres i niepokój. Oczyszcza skórę, zwalcza ból i zapalenia gardła, pobudza działanie wątroby, oczyszcza układ trawienia. Pomaga zwalczać otyłość i celulit, a także choroby skórne (łupież, wrzody, łojotok).
Sandałowy
Uspokaja i rozładowuje napięcia, leczy bezsenność. W wypadku podrażnienia gardła, nieżytu oskrzeli i astmy ma działanie uspokajające. Zmiękcza suchą skórę. Skuteczny w wypadku łupieżu, wymiotów i biegunki.
Drzewo herbaciane
Ma działanie odkażające, stosuje się go głównie w wypadku zakażeń bakteryjnych skóry. Nadaje się do oczyszczania powierzchownych ran i skaleczeń.

 

Mieć skórę jak jedwab? Kurs wizażu i pielęgnacji urody: profesjonalne porady, zabiegi do wykonania w domu, tajniki makijażu. LINK SPONSOROWANY

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...