Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Zrób sobie ikonę

Pochwal się swoimi możliwościami graficznymi - zaprojektuj własną ikonkę. Nie musisz umieć obsługiwać skomplikowanych programów graficznych. Wystarczy zwykły Microsoft Paint.

System operacyjny Windows zawiera zestaw wielu różnych ikon. Także każdy instalowany program posiada własną, charakterystyczną ikonkę. Mając zainstalowany w naszym komputerze program Paint, możemy utworzyć własną ikonę. Jak to zrobić? To proste:

Najpierw, po uruchomieniu programu Paint (Start/Wszystkie programy/Akcesoria/Paint), trzeba zmienić atrybut pliku (menu Obraz polecenie Atrybuty…) na 32 piksele (dla wysokości i szerokości). Po zatwierdzeniu tych wielkości, plik będzie bardzo mały, więc warto zwiększyć powiększenie (menu Widok/Powiększenie i opcja Niestandardowe…) np. do 800%.

Teraz nadszedł czas na wykazanie się zdolnościami plastycznymi – trzeba jednak pamiętać, by nie rysować zbyt małych elementów, ponieważ ikona w rzeczywistości będzie niewielkim obrazkiem. Po skończeniu rysunku zapisujemy go w dowolnym miejscu i pod dowolną nazwą z rozszerzeniem BMP.

Kolejnym etapem będzie zmiana rozszerzenia pliku, ale to zrobimy w inny miejscu, więc Painta możemy zamknąć. Otwieramy okno Mój komputer i wyświetlamy zawartość miejsca, w którym zapamiętaliśmy nasz rysunek. Po sprawdzeniu, czy widzimy rozszerzenia plików (menu Narzędzia, polecenie Opcje folderów… i w karcie Widok odznaczona opcja Ukryj rozszerzenia znanych typów plików), zmieniamy nazwę naszego rysunku, poprzez zmianę rozszerzenia z BMP na ICO. Plik graficzny gotowy jest do użycia, bo jest ikonką.

Teraz wybieramy jakiś skrót na Pulpicie i z menu podręcznego klikniętego na nim wybieramy polecenie Właściwości, a w otwartym oknie przycisk Zmień ikonę… Pozostaje nam już tylko kliknięcie przycisku Przeglądaj…, znalezienie naszego pliku ikony i zatwierdzenie wszystkich okien. Gotowe!

 

Programy komputerowe pod kontrolą. Skuteczny kurs obsługi komputera "Windows, Word, Excel... Internet". LINK SPONSOROWANY

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...