Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Fitness na spokojnie

Kluby fitness oferują nam szereg zajęć ruchowych dostosowanych do naszych potrzeb i preferencji. Jeśli jesteś osobą spokojną, chcesz wzmocnić mięśnie i poprawić w ten sposób sylwetkę, lub też pragniesz odnaleźć harmonię duszy i ciała, z pewnością zainteresują się poniżej opisane zajęcia.

Joga to połączenie elementów medytacji, ćwiczeń oddechowych oraz fizycznych – głównie rozciągających i wzmacniających mięśnie. Ćwiczenia jogi – tzw. asany – pomagają zmniejszyć lub zlikwidować bóle stawów i poszczególnych partii ciała, wykonywane w spokojnym tempie korzystnie wypływają na psychikę, pomagając przy tym zredukować stres. Joga to rodzaj zajęć szczególnie preferowany przez osoby spokojne, opanowane, polecany także dla ludzi dojrzałych oraz dla kobiet w ciąży. Pilates to z kolei zestaw ponad 500 ćwiczeń polegających na powolnym rozciąganiu i spinaniu mięśni, co wpływa na poprawę ich elastyczności i sprężystości, redukując przy tym tkankę tłuszczową. Stretching zaś to cykliczne napinanie, rozluźnianie oraz rozciąganie mięśni. Ćwiczenia te uelastyczniają ciało, likwidują skurcze, zapobiegają kontuzjom i kształtują sylwetkę. Podobne – wzmacniające ciało – działanie mają zajęcia zwane muscle (praca nad elastycznością, siłą i budową mięśni z wykorzystaniem np. hantli, piłek czy specjalnych gum), BBC (ćwiczenia kształtujące mięśnie brzucha, pośladków i ud), TBC (zajęcia o charakterze ogólnorozwojowym, wzmacniające wiele partii ciała oraz wydolność organizmu) czy body scultping (ćwiczenia mające na celu zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni, poprawę metabolizmu, kształtujące zarazem rzeźbę ciała).

Jeśli zaczynasz przygodę z fitnessem, warto zastanowić się nad swoimi preferencjami co do rodzaju zajęć i korzyści, jakie mają przynieść. Niewłaściwie dobrane ćwiczenia szybko Cię znudzą, a wtedy jakże trudno o wytrwałość i systematyczność…

 

Równowaga ciała i umysłu? Kurs jogi - praktykowanie asan, nauka oddychania, wiedza teoretyczna jogi. LINK SPONSOROWANY

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...