Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Dynamiczne zajęcia fitness

Wiadomo, iż ruch to zdrowie. Ale żeby sprawiał przyjemność, a zarazem przynosił oczekiwane rezultaty, trzeba wybrać odpowiednie dla siebie zajęcia. Jeśli jesteś osobą aktywną, energiczną, lubiącą dynamiczną muzykę, z pewnością zdecydujesz się na intensywne formy zajęć fitness.

Kluby fitness oferują różnego rodzaju zajęcia dostosowane do indywidualnych możliwości, oczekiwań i – co nie mniej ważne – upodobań osób zainteresowanych ćwiczeniami. Do ludzi o energicznym usposobieniu, lubiących ruch i muzykę adresują takie zajęcia jak np. hi-lo. Ćwiczący wykonują wielokrotnie przy muzyce przygotowane wcześniej przez trenera układy choreograficzne, mające na celu poprawę kondycji oraz usprawnienie pracy układu krwionośnego i oddechowego. Jeśli taniec sprawia Ci radość, do gustu przypadną Ci też zajęcia z grupy dance, np. salsa, afro, latino, hip hop, które łączą przyjemność płynącą z tańca z pracą nad sylwetką i poszczególnymi partiami mięśni. Dla osób energicznych idealny jest też spinning, czyli intensywna jazda na rowerze stacjonarnym wzmacniająca głównie mięśnie nóg i brzucha i pozwalająca spalić dużą liczbę kalorii, jak również step – energiczne ćwiczenia z wykorzystaniem platformy, wymagające dobrej koordynacji ruchowej i szybkiego opanowania powtarzalnej sekwencji kroków.

Wybierając zatem zajęcia w klubie fitness, zastanów się, jaki rodzaj ćwiczeń najbardziej Ci odpowiada. Jednak bez względu na wybraną formę zajęć zaczynaj je ostrożnie, żeby nie zrazić się od samego początku i nie nabawić się kontuzji, bo wówczas osiągniesz efekt odwrotny od pożądanego!

 

Salsa czy tango? Kurs tańca z płytami DVD: nauka 17 tańców, schematy kroków, przykłady prezenmtowane przez mistrzów tańca. LINK SPONSOROWANY

Komentarze (0)

All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...