Wakacje za granicą? Przełam barierę i podszlifuj język jeszcze przed wyjazdem.

Piła na ścianie domu

Wyobraź sobie, że jakieś drzewo, na przykład brzoza rosnąca blisko Twojego domu, tak się rozrasta, iż obawiasz się, że za chwilę jej gałęzie „wtargną” przez okno do pokoju, a co gorsza po tych gałęziach może też wejść nieproszony gość.
Big

Brzozy wyciąć nie chcesz i nie możesz, a zagrożenie rosnącym w stronę domu drzewem… rośnie wraz z nim. Cóż począć? Otóż z pomocą spieszy remedium feng shui. Jak wiemy, jedna z teorii filozofii Wschodu głosi, że świat zbudowany jest z pięciu elementów: Drewna, Ognia, Ziemi, Metalu i Wody. Między tymi elementami zachodzą pewne relacje, które mogą przybierać charakter cyklu tworzącego lub niszczącego, cyklu sprzeciwu lub kontrolnego. Nasza brzoza (tak jak inne drzewa) należy do elementu Drewna, wystarczy zatem zamocować na ścianie budynku od strony drzewa zwykłą ręczną metalową piłę należącą do elementu Metalu, który niszczy, tnie element Drewna. W ten sposób sprawimy, że nasze ekspansywne drzewo odchyli się i przestanie rosnąć w stronę budynku w obawie, że piła je zniszczy.

Choć dom z piłą na ścianie może wyglądać interesująco, warto pamiętać, że małe drzewka, posadzone zbyt blisko domu, kiedyś będą duże. Lepiej unikać opisanego dylematu, bo – co należy wiedzieć – siła oddziaływania piły może sprawić, że nasze drzewo całkowicie zmarnieje.

 

Feng shui a pomyślność życiowa? Praktyczny kurs feng shui: określanie miejsc pomyślnych, świadome kierowanie energią qi, feng shui w biznesie. LINK SPONSOROWANY

Komentarze (1)

1099_thumb
Iwona-skora (dodano 09 Lipiec 2010, 15:48)
ciekawe to...
ciekawe to...
All rights reserved Mamwiedzę.pl
Ładuję...